Zapareniny

koticka
15. dec 2023

Ahojte mamičky. Prosím o radu ohľadom zaparenin. Skúsili sme už asi všetko, ale možno mi dáte ešte nejaký další tip. Bepanthen, Sudokrem, Imazol, zinkové mastičky, rybie mastičky, Weleda, Holtov krém, zmenu plienok (momentálne máme Bella Happy, skúšali sme Kolorky aj BabyBabySoft), Pythiol, gencianovu (fialovú) vodičku, kúpala som v hypermangane. Už aj robenú masť z lekárne aj Framykoin. A dupa vždy červená. Ja už naozaj neviem čo robiť. Chytá má zúfalstvo. Neviem čo ešte skúsiť aby to bolo v poriadku. Umývam len čistou vodou, žiadne vlhčené utierky. Ďakujem za rady.

nin12345
15. dec 2023

@koticka nema momentalne taku agresivnu vodnatu stolicu? Tiez som prednedavnom toto riesila

koticka
autor
15. dec 2023

@nin12345 máme to už vyše mesiaca 😞 stolicu má v poriadku

tundra
15. dec 2023

@koticka Nebude to plienkami?

nin12345
15. dec 2023

@koticka u nas to tiez bolo vyse mesiaca aj ked som robila vsetky opatrenia a proste to same zacalo miznut potom a netusim preco to tak bolo a nepomohli nam na to ziadne opatrenia ani maste.. snad len vela nechavat na holo na podlozke nepremokavej to trochu pomahalo

heln
16. dec 2023

@koticka ake velke dieta? je dojcene, papa prikrmy? aj niektore potraviny to mozu ovplyvnit, mamicka si da jahody, paradajky, dieta nadojci a dietatko ma cervenu ritku. aj nad tymto sa treba zamysliet ci nahodou, ked nic ine nepomaha.

dadka1997
16. dec 2023

@koticka mozno chyba je v tom, že strašne vela ste toho uz poskusali, ono je najlepšie nechat to tak, a hlavne poriadne po kupeli vysušiť

koticka
autor
16. dec 2023

@heln o týždeň bude mať 7 mesiacov. Dojčené, teraz sme asi 2 týždne začali s prikrmami. Ako hovorím, už vyše mesiaca. Ja som skúšala vysadiť na týždeň, sladké, žiadne alergény v podobe jahod, paradajok a citrusov nejem, som v strave opatrná.

koticka
autor
16. dec 2023

@tundra aké máme ešte skúsiť? Chcem určite bez parfumov a chemikálií - ideálne nebielené chlórom

koticka
autor
16. dec 2023

@dadka1997 po umytí nechávam minimálne 10 minút na hoľaka, suším potom ešte aj plienkov lebo s papierovými utierkami sme tiež nemali dobrú skúsenosť. Ešte som sa dočítala svietiť
Biolapmou. Tak skúsime to. A keď nie tak bezplienková metóda ale to sa asi zbláznim 😅

dadka1997
16. dec 2023

@koticka ono niekedy menej je viac... chapeš.. tiez nam dr radil teda pediater, ze ak ma oparenu ritku netreba hned natierat, treba to nechat trosku aj samo; lebo potom si ritka moc zvyka na vselijake kremiky... skusali ste kupat v repiku alebo v kamilkach ? Mozno slaby odvar dubovej kôry .. skor by som toto skusala ako zbyotcne kremiky

motogirl699
16. dec 2023

Nám vždy najviac pomáhal obyčajný detský púder. Žiadne kremiky

alexandra383
16. dec 2023

@koticka presne na tieto plienky reagovala aj moja.. nikdy viac.. skus moony japonske plienky.. alebo pampers harmony, pripadne babylove.. ale za mna najlepsie (aj drahe) su prave tie moony

hendikep
16. dec 2023

riesim to tiez uz par mesiacov … raz lepsie potom zas horsie .. 🤦🏼‍♀️ teraz som vymenila 3x plienky a v ten den sa jej vyhodili aj stehna a svrbi ju to … ako atopicky ekzem .. fakt uz rozmyslam ci to je kontaktne ( praci gel ) alebo strava alebo castejsie menit plienky? netusim

koticka
autor
16. dec 2023

@alexandra383 už mi je jedno či drahé alebo nie hlavne nech dupa je v poriadku

nataliik
16. dec 2023

@koticka tiež sme mali taky problém, tiež som skúšala kadečo a nakoniec mi zabrali plienky babylove z dm a imazol, potom už len bepanthen.

koticka
autor
16. dec 2023

@nataliik po akom čase pri zmene plienok vidieť nejaký pozitívny vplyv?

banalu
16. dec 2023

Aj u mojej len babylove z DM, vyhadzala sa aj z baby baby soft aj pampers premium care 🤷‍♀️
A skus pogooglit Metanium. Mne ju nosi kamoska z anglicka do zalohy, viem, ze tam pomoze aj ked nic ine nezaberie. Ja sama som ju pred xy rokmi poslala kamoske, ked sa stazovala, ze sa toho u syna neviem zbavit.
Myslim, ze aj poliaci ju maju a aj cesi.. mozno mas niekde blizko, alebo si ochotna si priplatit postovne.

enoula
16. dec 2023

Este spiridea krempasta je vyborna . Inak nam stacila weleda... Citam, ze ste toho vyskusali dost, ja by som jednu mast davala aspon tyzden, nemenit tak casto, nema ani cas zaucinkovat mozno...a skúsiť predsa ešte ine plienky, babylove boli aj u nas naj. Ale tie obycajne, klasické, nie natur... Inak neskusala si, ci tie vase plienky dost rychlo vsakuju? Ci nie je v mokrom dlhsie a tym padom ma tie problemy ak je dieta mozno citlivejsie?

vreckovka2
16. dec 2023

U nas najlepsie dopadli moltex plienky. Krem na zapareniny od Alteya, na noc Imazol ked bolo velmi zle.

koticka
autor
16. dec 2023

@banalu dnes sme boli v Poľsku 🙈🙈🙈 ale mame to blízko a ešte cez týždeň sa chystáme tak skočím do lekárne. Skúsim ešte asi raz zmeniť plienky. Ja už mám pocit že mám doma komplet drogeriu čo sa toho týka

koticka
autor
16. dec 2023

@enoula plienky vsakujú okamžite, dokonca keď pásik je už modrý a plienka vnútri úplne suchá. Ale prebaľujem aj tak. Skúsime teda ešte tie z DMka. Za koľko dní by sa mohlo ukázať zlepšenie?

rachab
16. dec 2023

@koticka tiez odporucam japonske plienky Moony -maju ich uz aj v niektorych predajniach DMky..

tundra
16. dec 2023

@koticka ak su neprievzdusne,môzu spôsobovat zapareniny.

tomcimka
16. dec 2023

@koticka môže to byť aj agresivnou stolicou. Môj drobec je už odplienkovaný no občas po kakaní má červenú stolicu a to mu vždy poriadne poutieram. Zrejme je to vtedy,keď mu idú zuby (momentálne posledné). Odporúčam po každej veľkej potrebe poutierať s papierom, umyť pod tečúcou vodou, vysušiť takým štýlom,že uterák iba prikladať a namastiť. Po namastení,nech čo najmenej sedí,aby sa mu poriadne vstrebala masť (ja dávam sudokrém)

suezuzu
16. dec 2023

@koticka u nás to nebolo plienkami, hygienou ani jedlom. Nepomáhali žiadne maste, šla som ku kožnej a zo steru zistila premnožené ecoli a nejaku nemocničnú pliagu. Dlho sme s tým bojovali, už je dobre.

nataliik
17. dec 2023

@koticka asi po týždni

koticka
autor
17. dec 2023

@suezuzu čo dali na tie ecoli?

suezuzu
17. dec 2023

@koticka krem s ichtamolom a kortikoidy. Bohužiaľ, po dobratí kortikoidov sa vrátilo. 2x sa vrátilo a išla som skúsiť prírodnú cestu. Asi polroka som dávala krem s ichtamolom zmiešaný s krémom z kokosoveho oleja a tinktury z oregana. Plus jedla chlorelu. A vyliečené 🙏

vulka
17. dec 2023

@koticka Toto všetko si za mesiac vyskúšala na 7mesačnom dieťati? Nie je to priveľa a možno aj príčina?

koticka
autor
20. dec 2023

@vulka Bepanthen, sudokrem a zinkovu masť som skúšala ešte keď prvý krát boli zapareniny. Vtedy pomohla rybia masť. Teraz som ich ani len neskusala lebo viem dopredu že jej vtedy nepomohlo