Zelená a zapáchajúca stolica novorodenca

veron900
24. feb 2015

Ahojte mamicky, mam trojtyzdnoveho synceka ktoreho som doteraz kojila ale moje mlieko mu nestacilo napriek tomu ze pribetal, tak som presla na umelu stravu nutrilon ha ktoru davam tri dni. Dnes mal syncek tmavozelenu a zapachajucu stolicu. Je to normalne?

liz_lemon
24. feb 2015

@veron900 ano, je to bezne

evita_g
24. feb 2015

@veron900 ja len tak zo zvedavosti... ako si zistila, ze tvojmu syncekovi nestaci tvoje mlieko, ked priberal a prosperoval?

sushizienka
24. feb 2015

ja som sa vtedy tiez zlakla a tusim mi mudr povedala ze mu len rychlo mlieko preslo cez traviaci trakt,ze to jr uplne normalne.

veron900
autor
24. feb 2015

Stale plakaval a mysleli sme ze je to brusko, laktacna poradkyna povedala ze to je hladny. A tak som zacala vecer davat nutrilon a veru neplakal a spinkal. A to iste sa zacalo opakovat uz aj cez den, tak som zacala davat len umele mlieko.

denise01
24. feb 2015

Moja dr. mi vravela, ze pokial zozelenie v plienocke, t.j. "zoxiduje", to znamena, povodne bola zlta a zozelenela, to je v poriadku. Ale ak priamo vykaka zelenu, to nie je dobre, znamena, ze malo pije.

miskaska
24. feb 2015

@veron900 škoda, že si sa tak rychlo vzdala dojcenia..aj môj syncek.bol prvé mesiace náročné bábätko.

veriiii
24. feb 2015

vseobecne kombinacia zelenej a zapachajucej nie je o.k...moze ist o infekciu-ma aj tepotu a je stolica redsia ako normalne?..alebo moze ist o intoleranciu,napr laktozy.
ale samotne zelena stolica moze byt znakom zvyseneho prijmu zeleza z umeleho mlieka,alebo u kojenych,ze prijima zvacsa predne mlieko(ale to je este spojene aj s nekludom,hladom, castym satim...tu je problem zle prilozenie..)
zasla by som s malym k dr zajtra ,nech ho prezrie, spravi odber stolice, tak si budes ista..

ale je dost mozne, ze to umele mliecko to sposobilo..mozno viac zeleza ako dostaval v materskom,aj zapach stolice kojeneho a nekojeneho dietat je iny..snad to bude len to..

alizabka
24. feb 2015

nam pediatricka na zelenu stolicu po nutrilone povedala, ze nutrilon obsahuje viac prebiotik a ze preto moze byt stolica zelena ... niekedy sme mali stolicu az spenatovo zelenu ... casom, ked podrastol to preslo

borkavan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meluela
25. feb 2015

@veron900 v troch tyzdnoch byva rastovy skok, preto mu nestacilo mliecko .... zvycajne to do par dni prejde, ked sa upravi produkcia mliecka, treba vtedy casto prikladat ... to ti mala povedat ta laktacna, a nie ze je hladny tak treba dat umele aj ked pribera 😒
Ale ak chces kojit, kludne sa mozte vratit na vylucne kojenie, za par dni sa mliecko nestrati, postupne uberaj davky umeleho, odsavaj aby sa zvysila produkcia, co najcastejsie prikladaj a najlepsie je ked treba zvysit produkciu mliecka vykaslat sa na cely svet (teda skor domacnost), lahnut si do postele s babatkom (najlepsie naholo), kojit, citat si pritom, venovat sa babatku ked je hore a inak nic nerobit ... ak ma kto pomoct s pripadnym starsim surodencom ci donesenim stravy, tak je to super .. za den-dva mas mliecka pre pol porodnice

veron900
autor
25. feb 2015

@meluela ja som ho stale prikladala a napapal sa z prsa a vydrzal hodinu tak som ho zase prilozila ale nic mu netieklo zacal sa jedovat a bol hladny a stale plakal.

denise01
26. feb 2015

@borkavan Ahoj, no napisem len na zaklade vlastnych skusenosti. Moj maly sa narodil v lete a zelenu stolicu mal az po par tyzdnoch. Kedze sme mali zo zaciatku pravidelne a caste kontroly u dr., tak som jej to spomenula a povedala mi to, co som napisala vyssie. Ako to zistit, no jedine odsledovat. Ale u nas sa to striedalo. Vacsinou bola v plienocke zlta prazenicka, obcas ta zelena. Predpokladam, ze keby bola zelena stale, to by bol problem a isto by som to riesila dalej, ale kedze to bolo iba obcas, tak to bolo v poriadku. Inak, co sa vody tyka, ja som malemu na zaciatku vodu vobec nedavala, aj ked bolo leto. Moja dr. mi povedala, ze mliecko ho zasyti aj uhasi smad, ale prikladala som ho casto. A sme bez problemov. Ale ak mas akekolvek pochybnosti, treba ist radsej za dr. Ja som za nou bola parkrat aj "zbytocne", ked som si nebola niecim ista a sama mi povedala, ze mam radsej prist, akoby sa nieco zanedbalo.

miskaska
26. feb 2015

@veron900 ja som si môjho prikladala aj častejšie, proste plakal a.inak utíšiť nešiel. Avšak priberal, tak som neriešila, či je hladný, skôr sa potreboval ukludnovat 🙂

maslenka47
26. feb 2015

@veron900 z "rad" (vycitiek) typu @meluela si nic nerob, tvoje dieta v zivote nevideli, hlavne ze vedia lepsie ako ty, kolko ma narok byt hladny ...

K teme, stolica moze byt po zmene mlieka ina. Ak je dieta inak spokojne, tak sleduj, ci sa to v priebehu par dni upravi. V pripade pochybnosti konzultuj s lekarkou, kludne aj telefonicky. Pripadne mozes skusit dat trosku cistej prevarenej vody na pitie (to nam radila doktorka takmer na vsetko), ale teda moj sa ziadnou vodou osalit nedal.. okamzite vyplul flasu a hned vrieskal za mliekom :D

sardinka333
26. feb 2015

@veron900 Ak si si neni istá, určite zbehni ku svojej doktorke a porad sa. Prechod z MM na UM býva rozny. Niektoré maminy aj zmenili mlieko, z mojho syna išiel Sunar prudom....čo vypil z neho vyšlo ako fontana tak sme prešli na Nutrilon a v pohode Hlavne aby bol maličký spokojný. Inak moja švagrina po troch týždnoch ,,kojenia,, zistila šokujuci fakt, že malý vobec nič nepije a nepriberá, decko šedé, bledé a ,,spokojné,, spinkalo v kočiku alebo doma. A to malo zatial extremne nizky cukor a doktorka povedala že okamžite dokrmiť lebo pojdu do nemocky. Tak potom odsavala svoje a dokrmovala UM. Takže su rozne situácie a aj rozne riešenia.

meluela
26. feb 2015

@maslenka47 pisala som z mojich skusenosti ... kebyze dam vtedy na rady okolia (a nekonecne otravne otazky ci mam "dost" mlieka a ci "este" mam mlieko), tak sme tiez hned na umelom a hovorime vsetkym ze mliecko postupne odislo tak co mam robit a pri zmienke o kojeni by mi tikalo pravym okom a trusila by som vety o precenovani kojenia 😉
@veron900 a prisatie ma babo urcite dobre? poradil ti niekto ako striedat prsniky ... tak aby sa napil aj zadneho? ked netecie mliecko tak moze byt problem aj so spustanim ... skus ked uz je ako-tak napapany um dat este prsnik, mozno bude mat vacsiu trpezlivost .... drzim palce 😉

veron900
autor
26. feb 2015

@meluela maly sa pekne prisaje ale po chvili sa zacne jedovat. Aj som si odsavala, aby sa mi mlieko pustilo a z kazdeho prsa som odsala asi dve kvapky.

suriacik
26. feb 2015

Ked davas mliecko HA tak je zelena stolica v poriadku. Je to tym, ze v tychto mlieckach je stiepena bielkovina. To je to, na com su zalozene mlieka HA. Ja mam dve deti vychovane na HAcku a syn mal stale zelenu stolicu az kym sme nezacali s prikrmom. Dcerke sa to tak striedalo - raz prazenicka raz zaburinka 🙂

sardinka333
26. feb 2015

@veron900 Malý sa jeduje lebo mu nič asi netečie a teda je možné že sa trápy ,,zbytočne,, čo ho len vyčerpáva. Tažko povedať takto na dialku čo je vo veci - to by ti vedela povedať laktačná. Ja som pri prvom mala prsia ako bomby - mlieka dosť ale maly sa nevedel prisať a tie bolesti čo som mala neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi - každého kojenia som sa bála ako čert kríža a plakala. To je extrém samozrejme. Pri dcere som sa tak vobec nenaliala a myslela som si že mlieko nemám...ale ked som odsala tak tam bola ,,stovečka,, a prsia ,,volné,,. Takže ako vravím je to skor na osobné posudenie prečo sa maličký jeduje. Laktačná by možno doporučila dokrm so suplementorom - taka hadička s UM vo flasi. Malý by papal a zaroven stimuloval prsníky. Podla mna sa rozhodni ako chceš krmiť a podla toho sa zariad. Ty si pre svoje dieťa ta nalepšia mamina a radšej spokojné dieťa na flaši ako uplakané, hladné bábätko a vynervovaná mamina.

veron900
autor
26. feb 2015

@suriacik mame nutrilon comfort

meluela
26. feb 2015

@veron900 ja som tiez tak mala ze ked som chcela odsat do zasoby, tak islo ledva 10ml a pritom babo pilo a priberalo, mlieka bolo dost .. pri odsavani sa mi proste nespustalo ...

ked je malicky prisaty ... vidis ze aj pocas celeho kojenia aj prehlta (prestavka v pohybe brady, pohyb usiek), ze len nedudka? takto nejako to vyzerat: http://www.breastfeedinginc.ca/content.php?page...
ja som tak prve dni bola spokojna ako pekne papka a pritom mi len dudkal .. prsia sa mi naliali strasnym sposobom a dieta hladne 😀 skoda ze mi to v porodnici nikto nepovedal, len trepali info o nejakych nezmyselnych casovych intervaloch...

skus na zaciatku kojenia pripadne prsnik stlacat, nech ide par kvapiek mliecka ako motivacia pre babatko
a stlacaj aj vtedy ked uz prestane pit a iba dudka, aby mu islo aj zadne syte mliecko

urcite sa rozpapate 😉

a nejake dalsie info ..
http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/zvysenie-...
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

borkavan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
borkavan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suriacik
27. feb 2015

@borkavan manzel je alergik tak hned od zaciatku sme mali HA. Mozes ho urcite davat aj bez toho aby ti to prikazala doktorka. No ak si ty alebo manzel alergik tak ak donesies o tom potvrdenie detskej doktorke tak ti moze predpisovat HA mliecko. A platis o polovicu menej. Na mesiac ti vsak moze najviac 3x800g predpisat za 30€. No a len do 10.mesiacov dietata.
No urcite ho mozes davat aj bez predpisu. Tym, ze je tam ta bielkovina stiepena je jemnejsi pre male brusko 🙂