Žihľavka alebo piata choroba

carduelis
15. dec 2021

Synovi sa po obede pred spaním objavila jedna svrbiaca vyrážka a po obednom spánku ich je omnoho viac. Na tvári má mierne drsné a červené líca a “teplotu” 36,9. Od rána soplí.
Napadlo mi, či sa môže jednať o 5. chorobu alebo skôr reakciu na jedlo. Aj keď dnes nejedol nič nové.
Dala som mu zatiaľ kvapky Fenistil a gél. Pediater ordinuje až ráno.
Vďaka za skúsenosti.

nikpa
15. dec 2021

@carduelis toto sú veľké vyrážky na 5.chorobu, aspon teda u nás boli iné

lenka2710
15. dec 2021

@carduelis ja si myslím, že skôr žihľavka, malý to mal v lete a presne takéto pluzgieriky vycnievajuce a okolo červené, ako keď sa poprhlis

zuzik307
15. dec 2021

5. choroba vyzera inac, toto je zihlavka...

lenka2710
15. dec 2021

@carduelis ale u nás ziadna teplota, len teda tie pluzgieriky vtedy a dávala som mu jest ríbezle, tak myslím, že to mal z toho, za 3 dni to preslo! Prvý deň to mal na nohách, druhý bruško a chrbát a tretí ruky a tvar a štvrtý deň, už len tri malé pluzgieriky a prešlo to

nikolka1992
15. dec 2021

@lenka2710 je to zihlavka mam to dlhe roky vacsinou pri teplote sa vyhadzemale teraz mam covid teploty tak som rano uz bola vysypana

malyn
15. dec 2021

@carduelis Ahoj, mazel to mal a zistili mu alergiu na mlieko (všetky druhy. ako aj kozie a pod.)

simona92101
15. dec 2021

@carduelis zihlavka alebo postipane.pri 5 chorobe su najprv 3 dni velmi vysoke teploty a na 4 den je silny vysyp cervenych pupakov

carduelis
autor
15. dec 2021

Vďaka všetkým! Po Fenistile to zmizlo, ale nemôžem prísť na to, čo to mohlo vyvolať.
Verím, že alergia na mlieko (jedlo) to nebude lebo zavedené má už vlastne všetko. (3 ročný)

nikolka1992
16. dec 2021

@carduelis ak mozem poradit daj mu studene nieco napriklad nohu osprchuj na chvilku..mne osobne pomaha tepla studena a tepla a posledna studena voda a alpou posuchat ..lieky som vysadila na to nemalo to vyznam

iwesska
16. dec 2021

@carduelis Mandarinku alebo ine citrusy nejedol?

carduelis
autor
16. dec 2021

A dnes po ranajkach sa to zase objavilo :/ jedol domacu lekvarovu buchtu, citrusy nejedol, z toho mal pred rokom reakciu

carduelis
autor
16. dec 2021

@nikolka1992 vyskusam

nikolka1992
16. dec 2021

@carduelis skus ci.pomoze uvidis ale za to nic nedas ..ja.mam zihlavku roky...uz som za s tym naucila zit

fiafia
16. dec 2021

@carduelis čo to je neviem no piata choroba nie

carduelis
autor
16. dec 2021

@nikolka1992 aha, ze to nie je nejaka jednorazova zalezitost? Co ti to spusta? Vyhybas sa alergenom?