Spánok 5-mesačného bábätka

chiarka009
8. máj 2024

Ahojte, chcela by som poradit ohladom spanku, moja dcera ma 5 a pol mesiaca, začinam ju uspavať o 8hod večer, vtedy mi zaspi na cca hodinku aj to som rada a potom sa budí každych 10 minut s plačom a do 11hod večer (minimálne) musim k nej chodiť kým nezaspi uplne.. neviete čim to je alebo myslite ze je to normalne ? Cez den zaspi normalne bez problemov a ma 2 spanky nakolko 3 boli pre ňu moc a nasilu..

nssv2
8. máj 2024

@chiarka009 je kojena? Naša ma 5 mesiacov a 2 tyzdne, tiez sa takto budi posledne obdobie (idu jej zubky) ale ja jej väčšinou dám prsko ked sa zobudi po pol hodine- hodine a tak na prse je asi hodinu (kebyze sa postavim tak do 10min je hore) 😁 ale tak vydrzim to kvôli nej aby sa vyspinkala, plus ak môžem poradiť bábätka v ich veku potrebuju určite 3 spánky, 2 je máličko, možno aj preto sa budí lebo to považuje za ‘treti’ spanok a este by ‘zvladla’ 🙂

kik2022
8. máj 2024

@chiarka009 môže bolieť bruško

chiarka009
autor
8. máj 2024

Nie je kojená, a mala doteraz tri spánky a dost dlhé a bolo to o tom istom tak mi bolo poradené skratiť na dva vraj to je vela asi pre ňu, ale nevidím rozdiel, zubky jej zatial nejdu a pichybujem že by ju bolelo bruško stale v rovnakom intervale uz 2 mesiace

chiarka009
autor
8. máj 2024

a vždy chodi spať pekne napapkaná

nairia
9. máj 2024

regresia zeby? ako dlho to trva?

chiarka009
autor
9. máj 2024

@nairia 2 mesiace

nairia
9. máj 2024

@chiarka009 to je dost na regresiu. teraz pozeram, ze uz si to pisala, prepac. neskusala si dat 3 spanky s tym, ze napr. treti skratit na nejaku pol-tristvrte hodku a o cosi neskor dat na nocny spanok?
inak je to hotova veda tieto nase deti 🙈

chiarka009
autor
9. máj 2024

@nairia Skušala som už všeličo, aj ju “držať pri žovote” nech sa poriadne unavy, aj ju davať o 9 niekedy aj o 10 večer spinkat ale len sa mi predlžilo to jej uspavanie a bolo to o tom istom, no asi by chcela len vymyšlať a budeme to musiet pretrpieť 🙈

nairia
9. máj 2024

@chiarka009 asi no... u nas bolo toto okolo roka, dovtedy vsetky regresie presli uplnev pohode, ani som nevedela. a okolo roka sa mi "rozsypala". zacalo to chorobou, tak som myslela, ze kvoli tomu ma zle noci. lenze to pokracovalo aj dalej a trvalo to 2,5 mesiaca a zrazu bum, skoncilo. a to mi vtedy prechadzala z 2 na 1 spanok. 2 boli vela, 1 malo a nejako sme sa ani bohovi nevedeli napasovat. do urciteho casu v noci spala ok, potom kazdych 20 minut hore. sem-tam bola lepsia noc, ale to tak 1 za dva tyzdne. takze asi len vydrzat ozaj. ak by sa to ale nelepsilo, tak ja by som skusila nejake poradenstvo. drzim palce a vela sil 🙌