Z dvoch spánkov na jeden

lillien123
12. jan 2024

Ahojte ženy.. potrebovala by som poradiť.. malá spi na obed 2x ale uspavam hu aj hodinu.. chcem s nou prejsť na jeden spánok lenže tu nastáva problém.. ona kľudne vydrží do prvého spánku neni nervozna ani nič proste vydrží byť hore.. tak isto vydrží potom do 20tej na nočný spánok lenže ona si stále myslí že je to ten druhý spánok a za hodinu a pol sa zobudí vyspata .. a potom sme hore do 12tej.... ja neviem ako to spraviť aby sa večer už potom nezabudila ... keď sa hu aj snažím douspat tak to proste nejde ...
( gramatiku si nevšímajte nežila som na SK)

nairia
12. jan 2024

aka je stara? kedy vstava rano a kedy ma ten prvy spanok?

ivangeline
12. jan 2024

Jj. Napis vek a casy zobudeni a spania. Dlzky spankov.

lillien123
autor
12. jan 2024

@nairia o týždeň 1rok..ráno vstáva o 10:00 prvý spanok m o 13tej spi hodinu a pol a potom chodí spat o 17ej spi hodinu a ide spať o 10:00 večer

lillien123
autor
12. jan 2024

@ivangeline v noci sa budí 2x

nairia
12. jan 2024

@lillien123 neviem, ci som to z prispevku pochopila zle alebo co, ale neskusila si jej posunut ten prvy spanok na neskor? trebars na 2-2.30? a potom vecer zeby isla spat skor?
ale neviem, ci je v takom veku nutne uz prechadzat na 1. spanok. takyto rezim ma uz dlhsie? ze vstava a chodi spat o 10?

domka222
12. jan 2024

Nemala by si lepší režim večer o 20:00 nočný spánok, ráno cca o 7mej hore a potom obedný? Nechápem načo ju dávaš spať o 17tej a potom straší do 22:00

nika23t
12. jan 2024

@lillien123 ja by som jej to na Tvojom mieste celé trochu upravila, ak sa dá a a nebude Ta to obmedzovať, napr ráno zobudiť skôr, okolo 8mej. Potom ju daj spinkat okolo obeda, najneskôr o 13tej,a potom ju už podrz hore až do večera. Ono keď o 10 ráno vstáva, tak to pre ňu je fajn zaspávať tak neskoro.

mikitilik29
12. jan 2024

@lillien123 jednoznačne zlé nastavený režim u dieťaťa. Skúste si pozrieť stránku lepší spánok bábätiek. Tam sa dozviete veľa info.

theanak
12. jan 2024

Ahoj, odporúčam pozrieť si stránku lepší spánok bábätiek. Spánková poradkyňa tam odporúča v 12 mesiacoch ešte určite 2 spánky, len výnimočne je bábo pripravené na jeden v tomto veku. Mám ročnú dcérku a párkrát keď mi nezaspala na druhý spánok tak večer sa stalo presne to isté čo vám, zaspala už o 19:00, zobudila sa o 20:00 a bol hore do 22:00. Je to preto, lebo dieťatku pri jednom spánku v tomto veku chýba ešte ten jeden cyklus spánok-bdenie. My máme režim taký, že ráno dcérku budím o 7:00, prvý spánok je o 10:00 a po polhodine budím, druhý spánok 14:30 a to nechávam ju zobudiť sa samú. Večierka závisí od toho, kedy vstane, ale cca je to o 20:00 až 20:30. Samozrejme nie je to vždy tak, keď je chorá, alebo má zlú noc tak jej doprajem spánku koľko potrebuje.

ivangeline
13. jan 2024

Urcite 2 spanky. Skor popremyslat...co ju stimuluje,ako moze byt aktivnejsia,co zas upokojuje..