Zlý nočný spánok 8-mesačného dieťaťa

kikundela
17. jan 2024

Ahojte. Idem si porady. Mame 8 mesačného chlapčeka. Na začiatku spinkal celkom fajn... Prvy krát sa zobudil okolo pol druhej, potom ešte raz a až ráno okolo piatej šiestej. Potom sa to pokazilo. Budú sa každé dve hodiny. O pol šiestej šiestej he už hore. Zaspí o is je. Posledné dni sa mi zdá ze sa bud ešte častejšie. Dva zúbky ma už vonku. Môže to byť tým? Dostala som radu ze je hladný. Skúšali sme mu dávat papať o piatej o siedmej kojenie. Potom aj o šiestej a o siedmej kojenie. Aj tak sa budi. Skúšame ho dávať spat k nám ze asi potrebuje byť s niekym. Aj tak sa budí často. Zobudí sa plače. Hneď si sada, keď je v postieľke postaví sa. Som už dosť unavená z toho. Nič sa nevyspim po nociach. Neviem ci to mam nechať tak a čakat kedy to prejde ci je niečo co nám pomôže aby spinkal lepšie. Ďakujem za každú radu 🙏🏻❤️

lucia13022023
17. jan 2024

Spankova regresia 🙂

cookie29
17. jan 2024

@kikundela je obdobie spankovej regresie. A spanok zavisi od zrelosti nervovej sustavy, ktora dozrieva okolo 6 rokov. Ja viem, ze si unavena, ale sama pises, ze torez spinkal OK takze ste vlastne mali neuveritelne stastie. Mne sa dieta takto budilo kazde dve hodiny 3 roky. Vyskusali sme vsetko a nepomohlo nic. Bohuzial. Pri druhom to bolo tak, ze ked sa budilo v noci viac ako 2-3 krat tak zvycajne nieco bolo, ci uz usko napriklad alebo ine... niekedy sme prilis, niekey nie. Ak je inak ok, tak by som si, ak nepracujes, pospala s nim cez den.

kikundela
autor
17. jan 2024

@cookie29 no takto spi už asi tri mesiace... Ja už ani neviem 🤦‍♀️ cez deň toho tiež veľa nenaspi... Tak pol hodku, málokedy sa stane ze pospi viac.... Muž si ho nechával spať na sebe . To spal aj dve hodiny. Ale i toto sa pokazilo už...

lucia13022023
17. jan 2024

@kikundela ak to trvá 3 mesiace regresia to nebude. Ale zlý režim. Mam 11m a ten spi 2,5 hodiny denne. Mate nejaký režim? Kedy vstáva, chodí spať na noc? Bude preunaveny preto sa budí.

kikundela
autor
17. jan 2024

@lucia13022023 spinkať chodí stále o siedmej večer... Vstáva tak okolo šiestej, to budím starších do školy. Cez deň zaspí tak okolo ôsmej ráno... A potom keď už vidím ze cucha ocka tak ho dám spinkat. Niekedy zaspí v pohode niekedy plače jak najaty a nechce....

kitycat
17. jan 2024

@kikundela v takychto chvilach si vravim ako dobre ze mam zdrave dieta ktore sa posadi aj postavi

cookie29
17. jan 2024

@lucia13022023 celkom by ma zaujimalo, preco sa hned hadze na "rezim"
prepac, ja som na to vysadena, uznavam. Ale proste su deti, ktore spia a ine, ktore nespia. Su deti, ktore potrebuju viac spanku a ine menej. Mam deti dve, mali rovnaky rezim. Jedno spavalo v pohode, druhe ani nahodou. A zivo si pamatam, ako na mna v jaslickach a v skolke cumeli, ze mi dieta nespi a tiez sa na mna divali ako na mamicku, ktora nevie dietatu vytvorit rezim.... je to velmi neprijemne. A za seba mozem povedat, ze potom som sa vnutorne bavila ja, ked mi profesionali vysvetlovali, ze dieta nespalo, alebo max 5 minut.... Samozrejme moze byt problem aj v nastaveni, v ritualoch a pod, ktore sa menia, ale casto to proste tak nie je.

angeli121212
17. jan 2024

@cookie29 súhlasím ja by som zas ten režim tak nestavala na piedestál. Mám dieťa ktoré má asi taký režim že keď chce spať dáva mi to na javo spať ide a to je všetko a čuduj sa svete spí v pohode nič tragické sú dni keď je v noci hore kúsok viac a dni keď minimálne

lucia13022023
17. jan 2024

@cookie29 ja som to nemyslela v zlom, len mam osobnú skúsenosť aj s mojim dieťaťom aj co chodíme na cvičenia, že deti čo mali ako taky režim, spali lepšie ako tie, ktorých mamy ich dávali spať hocijako.
Samozrejme sú deti ktoré nie sú režimove, aj ľudia, ved deti nie sú roboti, len ja z vlastnej skúsenosti môžem povedať ze keď sa nám upravil režim, spánok sa výrazne zlepsil. Paradoxne keď mi dieťa spi viac cez deň, spi aj v noci.
Viem ale, že nie u každého to funguje.

cookie29
17. jan 2024

@lucia13022023 ja viem, ze si to nemyslela zle, ved aj hned pisem, ze ja som na to precitlivena. Mam 2 deti. Obe vychovavane rovnako. Moja prva navsteva pediatra s c.1 bola preto, ze ako novorodenec spavalo cca 10-11hodin/24 a zdalo sa mi to nenormalne. Moja prva navsteva pediatra s c.2 bola preto, ze ako novorodenec spavalo cca 20h/24 a zdalo sa mi to nenormalne 🙂 Asi tak. A ano su ludia, ktori ten rezim nastavit nevedia, ale ked vyskusas vsetko mozne aj nemozne a teraz myslim vazne nemozne a kazdy oplieskava len rezim.... :(

lucia13022023
17. jan 2024

@cookie29 jasne tomu rozumiem, my sme tento problém našťastie nemali, stačilo pozrieť bdele okná, po upraviť ich, niečo sa o spánku naučiť a išlo to. Ale verím ze sú ľudia čo skúšajú všetko a aj tak nič.