Čo sa vám osvedčilo brať na cestovanie s bábätkom?

michaela_bupi
25. máj 2016

Mamičky, poraďme si navzájom a skúsme vytvoriť zoznam vecí, na ktoré nesmieme zabudnúť, keď sa chystáme na dovolenku s našimi drobcami. Ktorých 5 vecí nesmie vo vašej cestovnej batožine pre detičky chýbať? Je tam aj Bupi detské mydielko? Vopred ďakujem za vaše skúsenosti a tipy.

maryon1
25. máj 2016

Mám dojem, že u nás má najmladší člen rodiny vždy batožiny najviac 😀 😀 😀
no a ten zoznam je veľmi dlhýýýý - ja si ho vždy napíšem na papier, a potom odškrtávam, aby som si bola istá, či mám zbalené všetko -
pre drobca: určite doklady - zdravotný preukaz, pas, ak cestujeme do zahraničia,
kozmetika: krémik, šampónik, prípadne umývací gél na telo a vlásky, aj mydielko Bupi s nami už cestovalo 🙂, plienky, vlhčené obrúsky
lieky: minimálne od teploty,
no a potom oblečenie a topánočky... z každého rožku trošku - ak bude chladno/horúco...

človek si môže kúpiť aj priamo na dovolenke to, čo potrebuje, či už sú to potraviny, drogéria, lieky,
berieme so sebou väčšinou len naozaj nutné veci, zvyšok kupujeme priamo na mieste, kde sme ubytovaní.... podľa potreby.

onmaria
25. máj 2016

ked mam vybrat jeden kozmeticky produkt, tak urcite vlhcene obrusky - tie su top a su potrebne aj pocas cesty, nakolko dieta sa hocikedy zaspini, stale cosi chyta.. takze u nas su urcite vlhcene obrusky na cestu ovela dolezitejsie ako napr. umyvaci gel, ci mydlo.
a samozrejme, dolezite veci na dovolenku su u nas i lieky, ihla a nit (lebo tiez nikdy neviem, kedy praskne svik 😀 ), samozrejme doklady. v dnesnej dobe si kazdy co potrebuje kupi priamo na mieste 🙂

karolin2
25. máj 2016

Jednoznačne voda vo fľaši, jednak na pitie, ale aj keby náhodou spadli aby som im mohla vyčistiť ranu, ďalej sú to vlhčené utierky, sprej na dezinfekciu rany, doklady, náhradné oblečenie, kozmetické prípravky doklady, pre malú plienky.

karolin2
25. máj 2016

@michaela_bupi pekný deň, keď už sme teraz pri cestovní, rada by som privítala na trhu taký cestovný balíček s produktami BUPI s maličkými fľaškami a mydielkom. Ja by som to privítala už aj kvôli tomu, že by som tým otestovala aj znášanlivosť pokožky, ešte nie všetko máme vyskúšané. Firma nerozmýšľa náhodou nad tou možnosťou, viem že je to nákladné pre tú firmu, keďže stroje sú nastavené na ich vlastné kapacity ale potešilo by.

janettan
25. máj 2016

na prvé miesto by som určite všetkým odporučila vlhčené utierky, pretože tie dokážu nahradiť mydielko aj počas cestovania všade tam, kde nie je voda dostupná, 2. pitie, 3. lieky, 4. kozmetika, 5. potrebné oblečenie

kittyjuliette
25. máj 2016

Zo mna si vzdy vsetci robia srandu ked niekam idem,ze aj keby sme sa s krpcom na tyzden stratili,v pohode vyzijeme zo zasob z mojej kabelky😅Ano,uznavam,ze som trochu sisi a vacsinu veci,co vsade vlacim so sebou vobec nepotrebujem,ale to uz je taka akasi moja uchylka😜A keby som mala vybrat len 5 veci,co by mi nesmeli chybat,fuuuuu,v prvom rade panika,ze len pat😂😂😂a potom by som zabalila-plienky,nejake piskotky,alebo chrumky,krem na zapareniny,v tychto teplach urcite cajik a tonu vlhcenych obruskov od Bupi😅Som zatazena na vlhcene vreckovky a len s nejakym cestovnym balenim by som sa urcite nezaobisla,zvyknem nosit aj dve balenia

soniell
25. máj 2016

cestujeme každý rok..súhlasím s dievčatami - vlhčené utierky, my aj antibakteriálny gel zvykneme brať (pochytajú všetko všade..), lieky (na všetko! - teplota, uško, očko,hrdlo,uštipnutie,spálenie od slniečka,zvracanie..skrátka u nás putuje celá lekárnička, lebo v niektorých krajinách majú iný sortiment v lekárni a skrátka ho nepoznám..), krém na opaľovanie i po, oblečenie na každé počasie (hoci aj tak sme zväčša len v plavkách..) potreby na šitie, nočné svetielko, pár hračiek. Platí pravidlo - čím menšie dieťa ..tým viac batožiny..

michaela_bupi
autor
25. máj 2016

Milé mamičky, vaše príspevky sú skvelé - vtipné a nápadité. Ďakujem vám za ne 🙂

ciusinka
27. máj 2016

Ako rozmyslam,tak rozmyslam,no neviem,ci dokazem napisat len 5 veci 😀Ja by som totiz pri cestovani s malym najradsej pol domacnosti zbalila,aby som nala vsetko,co potrebujem 🙂Ale skusim-jednoznacne vlhcene utierky,bez tych ani na krok 🙂Dalej samozrejme plienky kedze ich nas drobcek este pouziva a krem proti zapareninam 🙂Syncekovu lekarnicku,kde mam teplomer a zakladne veci-kvapky do oci,do nosa,sirup proti kaslu,sirup a cipky proti teplote,rychloobvaz,dezinfekciu,odsavacku hlienov 🙂Pri cestovani autom musim brat vzdy hracky a knizky,aby som maleho zabavila,dalej samozrejme oblecenie,pitie a nieco na jedenie 🙂