Ako bojujete proti nachladnutiu?

marton_popradske
Moderátor
3. nov 2020

Milé mamičky, dajte nám tip ako bojujete proti nachladnutiu. My jednej z Vás za to pošleme náš čajík, ktorý obsahuje zázvor a šípky a je ako stvorený do tohto obdobia. Majte krásny večer❤️

zuzkaalzbetka
3. nov 2020

@marton_popradske Pri nachladnutí vždy stiahneme po čaji z čerstvého zázvoru, namočíme si nohy do teplého kúpeľa s morskou soľou a domácou levanduľou. Ak máme nádchu, inhalujeme a nasvietime si hlavu biolampou. Počas celého roka si pravidelne dopĺňame vitamíny z domáceho ovocia (v čerstvej alebo mrazenej podobe). 😉

marecek1
3. nov 2020

@marton_popradske na prechladnutie pomáha určite vitamín C. Snažím sa ho sebe aj deťom dopĺňať aj v inej, ako tabletkovej forme z lekárne - vitamín C obsahujú napr aj šípky, keď sme doma prechladnutí, varím sipkovy čaj s medom a citrónom. Hotový zázrak ❤️

dajana19
3. nov 2020

Ak je u nas doma niekto prechladnuty, tak si varime caje z byliniek co si sami pestujeme na zahradke(mata,medovka,salvia,...) a tiez sa naparujeme, ako ma este kedysi naparovala moja babicka ked som bola mala❤(nad hrncom pod uterakom s bylinkami ako repik ci kamilky)

lpolak
3. nov 2020

@marton_popradske ak nemame hned po ruke zazvorovy caj, nastuhame cerstvy zazvor s citronom a medom👍, naparime nad harmancekom, kloktanim v slanej teplej vode a vypotit sa v perine, je top👏👏

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@marecek1 ďakujeme❤️

cilkau
3. nov 2020

Teplá voda s morskou soľou čaj s medom, zázvorom a s 🍋👍😀

86488648
3. nov 2020

@marton_popradske slany horuci kupel noh a k tomu si druzgnem pol deci,nech vypalim červika🤧....

puskaruka
3. nov 2020

Proti prechladnutiu bojujem vyššími dávkami vitamínu C a tiež čajmi s obsahom šípok a rakytnika.

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@puskaruka správna voľba

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@86488648 perfektné🙂🙂🙂

maruskaw
3. nov 2020

@marton_popradske Osvedčilo sa nám pri prechladnutí piť čo najviac tekutín - samozrejme hlavne teplých čajov - s citrónom🍋 a medom 🐝🍯, napr. repíkový, šípkový, bazový, lipový. Myslím, že tie tekutiny sú velmi doležité, aby sa telo zbavilo čo najskor bacilov pri prechladmutí. A k tomu dostatok oddychu a spánku.☺

lujzamisko
3. nov 2020

Zazvorom ale strúhaným korenom. Do toho medik. Pije ho aj môj 4,5 ročný syn.

zuzkablazejka
3. nov 2020

U nás je samozrejmosť veľa veľa ovocia a teraz sme pridali vitamín D. Ak náhodou niečo na nás "lezie" uvaríme si dobre vínko, to nás pekne zahreje a vyženie bacily 😉. A keď ani to nezaberie môj muž robí geniálny čaj. Nastruha koreň zázvoru aj taky väčší, pridá citrón, med a zaleje vriacou vodou. Mňam ❤️

lienka175
3. nov 2020

manželov kolega nám dal raz radu, že najlepší liek na prechladnutie je strúčik cesnaku... pretlačený medzi dvoma pupkami :D len sa bojím, že tento spôsob liečby končí návštevou pôrodnice občas :D

nenne27
3. nov 2020

Caj s naozajstnym medom, misa nakrajaneho ovocia(2pomarance, 2 banany, 2 kiwi, 2 mandarinky, 2 jabka) 2 acylpyriny pred spanim...

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@maruskaw hlavne spánku. Súhlas🙏👁️🙏

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@nenne27 hlavne s ozajstným súhlasím.

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@lienka175 😃😃😃😃😃

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@zuzkablazejka mňam🙂🍀

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@lujzamisko perfektné.

nenne27
3. nov 2020

@marton_popradske sused je stary vasnivy vcelar a vyraba med ( aj medovinu🙂 tak naozaj poctivoa s laskou😊

dudka121
3. nov 2020

@marton_popradske urcite si hned spravim silny caj zo suroveho zazvoru+citron+med....vitamin V v podobe citronu, sup do postele.....nohy vymocím vo vriacej vode a na noc cibulove ponozky a je po prechladnuti 🙂

marton_popradske
autorModerátor
3. nov 2020

@dudka121 a ponožky. Hrubé👋

ellaafi
3. nov 2020

@marton_popradske ja sa priznám, že nijak špeciálne. Začiatkom jesene zavedieme vitamín D. Vitamín C v čo najprirodzenejšej forme. Pri aktívnom pohybe sa obliekame "menej je viac"..... 😉

bona69
3. nov 2020

Snažíme sa má po ruke stále ovocie, a každý deň zjesť aspoň jedno jablko, hrušku,či banán. Ak to už na nás príde, nejaké nachladnutia, vždy pomôže zvarene červené víno, s troškou cukru, celou škoricou a klinčekmi. Na druhý deň sme fit😁

jankabacova
3. nov 2020

šípkový čaj + medík

anka2015
3. nov 2020

Jeme veľa ovocia a zeleniny, hýbeme sa a celkovo sa snažíme žiť zdravo. Keď však predsa len nachladenie príde, tak nohy do tepla, horúci bylinkový čajík s medom a citrónom a veľa oddychu 🙂

cadulka2908
3. nov 2020

Veeela caju s medom a citronom...a extra silny zazvorovy ja ho len tak nakrajam na kolieska ale muz ten ho nastruha a to je uz ina sila.

janettan
3. nov 2020

Pripravím si horúci nápoj s citrónom, medom a zázvorom, alebo idem ku sestre na varené vínko 🙂