Získajte celý rad bylinných čajov Mistral

marton_popradske
Moderátor
3. nov 2020

Získajte celý rad týchto jedinečných čajov MISTRAL. Napíšte nám ktorá bylina, prípadne kvet Vám je najbližší a prečo. My najzaujímavejšej odpovedi pošleme celý rad týchto fantastických čajov Mistral. Majte krásny deň a veľa šťastia. A aby som začal ja...moja najobľúbenejšia bylina je medovka. Upokojuje a čajík z nej je úžasný. A čo vy? Píšte...

1xenia1
3. nov 2020

Síce to je koreň ale zázvor. Zázvorový čaj s medom a citrónom je fantastický pretože skvelo zahreje

0silvia0
3. nov 2020

@marton_popradske kombinácia baza, materina dúška a šípka. Lebo spomienky z detstva, babka robievala takýto čas natur z nazbieraných bylín.

hettinka
3. nov 2020

Ja mám rada mätu. V lete super osviežujúca s citrónom a ľadom, na večer v Mojite a v zime ju pijem horúcu, dobre sa mi po nej dýcha a podporuje aj trávenie. Pestujem si v lete čerstvú a v zime kupujem aj cajiky.

martinkatinka
3. nov 2020

Pre mna je naj bylinka Alchemilka, pretoze mi pomohla so zenskymi tazkostami. V druhom rade listy jahodnika, ktore pomahaju pri oblickovych cystach.

macik45
3. nov 2020

Ja mám rada bazu. Milujem jej vônu. Jej kombinácia s medom a citronom je pre mna top.

buzz5
3. nov 2020

@marton_popradske nieje to bylina ani kvet, no najradšej mám brusnicový čaj. Keďže ma dosť často trápia urologické problémy, je to veľká a ešte ktomu aj chutná pomoc🍵

angelblue
3. nov 2020

Moje najobľúbenejšie zo všetkých bylín sú medovka a mäta. Pestujem si ich a robievam čajík s medom. Medovka preto lebo ma upokojujúce účinky a mäta mi pomáha na žalúdok

zuzka251
3. nov 2020

Púpava..a ako sa z tých žltých slniečok stanú belavé hlávky, ktoré vietor rozfúka..to je pre mňa krása

susienka7
3. nov 2020

mäta- mentolova vona a chut, na travenie, medovka- prijemna medova chut, vona, ukludnuje

0silvia0
3. nov 2020

a ešte jeden tajný tip, babka dávala do čaju vždy štipku majoránky, majoránka má blahodarné účinky a veru čaje s jej kombináciou som ešte nevidela, takže by majoránka mohla osviežiť niektoré zmesi zimných kombinovaných čajov.

denka001
3. nov 2020

Mne by sa páčil majorán so sipkou

plysaky
3. nov 2020

Materina duska, mata, repik, jahodove listy, sipky, lipa... neda sa vybrat iba jedno. Vsetko co zbiera moja mamina s laskou a potom nam z toho vsetkym pripravuje caje s medom 😍

deti95060810
3. nov 2020

šípky...spomienka na detstvo. Vždy v jeseni sme chodili zbierať. V škole bývali súťaže medzi triedami, ale zbierali sme aj pre nás domov...

lpolak
3. nov 2020

@marton_popradske naj naj naj zazvor v kombinacii citron a roznych bylin medovka, na odhlienenie majoran, lipa,mäta a sipky ako zaklad, rakytnik, listy cucoriedky s lyzicou medu👍👍👍

akika
3. nov 2020

@marton_popradske milujem kombináciu mäty, medovvjy a levandule .. všetko z mojej záhradky ❤. Táto kombinácia neomrzí ani v zime ani v lete do limonády 🍵🍸

veronikaa006
3. nov 2020

zázvor - najlepší liek pri chrípke, nachladnutí, nádche. Výborný teplý liečivý nápoj.

cilkau
3. nov 2020

mám rada vôňu kvetov aj lúčnich mäta,levanduľa,lipa,materina duška,baza,medovka,pamajoran,šípky,brusnica,zazvor, na travenie alebo na močové cesty a prechladnutie 🙂👍🍀

anicka176
3. nov 2020

Mne je sympatická kapucínka, z ktorej čaj je liečivý a pôsobí prírodne antibioticky (tiež by ju bol skvelý nápad zaradiť do liečivých čajíkov 🤗) a ďalšia obľúbená liečivá je pupalka, ktorej olej je nápomocný pri ženských problémoch.

marcelak14
3. nov 2020

Ja zbožňujem zázvor. Je úžasný . Zázvor používam v rôznych formách ako napr: zázvorový čaj alebo čaj z čerstvého zázvoru alebo pomletý čerstvý koreň

smolinka024
3. nov 2020

Ja som ,bylinkova,...milujem bylinkové čaje a neviem či viem povedať, ktorá je tá naj: obľubujem lipu v čase choroby, mätovy alebo nadchovnikovy čaj keď mám nádchu, alchemilku na ženské veci, medovku alebo lubovnikovy čaj len tak pre relax, pohodu, rumancekovy, kminovy čajík keď bolí bruško, brusinkovy na urologicke problemy... Atď atď... Cajiky pijem každý deň a verím v ich liečivú silu 💪🤗

alias313
3. nov 2020

Donedávna som levanduľu nemohla ani cítiť...A dnes bez nej uz nedokážem žiť 😃 K dispozícii musim mat stále levanduľový sirup a levanduľový čaj. Má na mňa blahodárne účinky - čo si všimli aj deti, keďže po nich toľko nekričím😜 V tesnom závese za levandulou sa nachádza mäta, ktorá nas príjemne osvieži v mojite a zohreje v čaji.

mogaa
3. nov 2020

za mna tiež baza...ale mám rada akékoľvek kombinácie byliniek so zázvorom😉v zime super zohraje a je super aj na imunitu

xlolax80
3. nov 2020

Jednoznacne sipky....kvoli chuti, ucinkom a spomienkam na babickin sipkovy lekvar, ktorym sme raz dokonca pokazili dedkov zverak😁

marecek1
3. nov 2020

@marton_popradske momentálne lipa ❤️ a lipový čaj ☕❤️ s medom... Milujem jeho vôňu, ako zahreje, keď držím v rukách horúcu šálku, pripomína mi to detstvo a moju babku, ktorá nám ho varievala, keď sme ju v zime navštevovali. Vzdy mamine na balila papierové vrecko plne lipovýc h kvetov, aby sme si varili aj doma, keď budeme kašľať, alebo budú nás bolieť priedušky. Mala na dvore veľkú lipu, odtiaľ tie kvety. Od mala nás učila hľadať silu v prírode, a veru, niečo sa nalepilo aj na mňa, bylinky pestujem, alebo ich s deťmi zbierame v prírode.

lea0903
3. nov 2020

Pre mňa materina dúška ... znamená detstvo, keď sme spolu so sestrou chodili na bylinky s "babkou Šínskou", susedou z dediny, kde naši kúpili chalupu, aby sme mali kam chodiť, lebo sme nemali starých rodičov...a aj tá babka Šínska bola pre nás vzácnosť. Nikto z našich spolužiakov nepoznal toľko byliniek ako ja alebo sestra.

anonymdonyma
3. nov 2020

U nás top doma nasušená mäta a k tomu dva klinčeky na vôňu 🥰 okrem skvelej chuti je to aj zdravé

igiana
3. nov 2020

😊 Mojou najobľúbenejšou bylinkou je repík. Už neraz ma zachránil. Dcérka si nešťastne popálila vrch ruky o otvorenú rúru na pečenie. Zo začiatku sa jej to celkom pekne hojilo, ale neskôr jej to začalo mokvať a hnisať. Hrozilo, že návšteva chirurgie nás neminie. Uvarila som z repíka silný odvar a v ňom som jej ručičku pár krát do dňa kúpala. Popálenina sa postupne krásne zahojila!
😊Ale aby som “neurazila” ešte jednu bylinku MÄTU, ktorej vôňu a chuť som objavila ešte v puberte, keď mi kamarátka u nej doma uvarila mätový čaj od Mistral. Vtedy som sa s vašou značkou prvý krát stretla a bola som ohúrená tou chuťou 😍! A myslím to naozaj úprimne, nepíšem to kvoli súťaži. Vtedy bolo tuším iba pár druhov Mistralu - lesná zmes (tá ma tiež očarila), mäta, harmanček s medom a záhradná zmes? 🤔
Dobre si pamätám? 😊

ivkazba
3. nov 2020

Lipa, pretože v starej Petržlake u babky, v časoch keď ešte nestáli paneláky a Aupark bol ťažké sci-fi, sme mali na záhrade lipu a rada som sledovala dedka, ako ju zbieral a sušil. No a potom mám rada ešte kvet - tulipán, ale z neho našťastie čaje nerobíte. Hoci, kto vie, možno aj z toho by ste vytvorili ideálnu chuť. 😉

drozdajkahra
3. nov 2020

U nás šípky, repik a medovka tú jednoducho milujem, chorí nie sme nikdy 😊

evajt
3. nov 2020

Mäta, úžasná rastlinka nielen do chutného čajka, ale v lete príjemne osvieženie v studenom nápoji, krásne vonia a je skvelá na imunitu. 👍