TÝŽDENNÁ SÚŤAŽ! Recept s Danonino

danonino_lucia
16. jún 2014

Vyhlasujem súťaž o Danonino balíček!
Celý týždeň nám môžete posielať vaše recepty s Danonino tvarohom a najnápaditejší odmeníme naším darčekovým balíčkom. Fotku balíčka a pravidlá súťaže nájdete na mojom fotoblogu. Navyše každý ďalší deň vyhlásim jednu drobnú súťažnú otázku o jedného plyšového dinosaura Dina, mrknite na fotoblog, už sa na Vás usmievajú: D
Veľa šťastia a teším sa na Vaše nápady!

titkovamiriam
16. jún 2014

do misiek poukladať piškoty čerstvé ovocie- teraz su jahody,maliny,ríbezle čerešne a všetko to zaliat ochuteným tvarohom Danonino podla chuti alebo aj dvojfarebne-ozdobiť znovu čertsvým ovocím a mätovým lístkom 😀 chutí to malým aj veľkým deťom 🙂

marus28
16. jún 2014

Upečieme si mafinky,necháme dobre vychladnuť a potom dovnutra zdobítkom na koláčiky vstrekneme Danonino tvaroh.
Na vrch mafiniek dáme ovocie.

popelka5000
16. jún 2014

Dip s ovocím 🙂

100g Danonina, 2 PL šlahačky, 150g ovocia, vanilkový cukor, 1 lyžica cukru, alebo medu.
- z tvarohu, šlahačky, van.cukru, cukru (medu) vymiešame krém. Umyté ovocie jahody, banány, broskyne, marhule nakrájame a namáčame do pripraveného dipu 🙂 .

Jednoduchý obed, či večeru pripravíme tak, že uvarime cestoviny, napr.kolienka, fliačky ,čo komu chutí a pridáme Danonino 🙂 😉

Dobrú chuť.

jeane98
16. jún 2014

nepečená piškótová torta s Danonino tvarohom, mňam:D

ferihegy
16. jún 2014

Zdravučký DANONINKO 🙂
Potrebujeme:
Cesto:
1 hrnček špaldovej múky
1/2 hrnčeka trstinového cukru
1 vajíčko
100 g kokosového oleja
2 lyžičky PDP bez sulfátov
1 BIO vanilínový cukor
1 dcl mlieka
Plnka:
250 g tvarohu DANONINO tvarohu
3 lyžice kyslej smotany
3 BIO vanilínové cukry
maliny

Postup:
Z uvedených surovín vypracujeme hladké cesto, ktoré rozvaľkáme a vložíme do okrúhlej koláčovej formy tak, aby bolo cesto aj na bokoch. Dáme piecť na 20-25 minút, kým nie je cesto na bokoch ružové. Tvaroh vyšľaháme so smotanou a cukrom a rozotrieme na upečené cesto.Dozdobíme malinami a grankom 🙂

Dobrú chuť!

petra122
16. jún 2014

Moze sa zdat ze je to zvlastne ale moje deticky maju radi takto:
Jeden az dva tegliky danonino
Chlebik alebo ine pecivo
Na pecivo nanesieme danino a papame.Moje deticky to maju radi aj takto.Je to mozno zvlastne ale hlavne ze papkaju🙂

vejinka
16. jún 2014

tuším som vyhladla:D ten kolac zližem z monitoru:D
nebolo by zlé vyskúšať práškovú slahačku s tým danoninom...ktovie jak by to chutilo ovocie podľa chuti ...zmrazila by som to v obaloch po dezerte a dala do pohára s kopou ovocia...echt až mi slina padá 😅

oktobermimi
16. jún 2014

Ja jsem robila klasický závin (štrúdl) a místo normálního tvarohu jsem dala tohle to DANONINO , do ní hrozny , ořechy, vanilkový cukr a natřela na cesto dala péct hotové jenom, posypala cukrem a podávala 🙂

jahodka30
16. jún 2014

my si robievame takúto dobrôtku - 2 tégliky jahodového danonino + 2 banány, vanilka, trošku citrónovej šťavy a môžme pridať v sezóne aj jahôdky a všetko ponornou nohou rozmixujeme 🙂 ...

raza
16. jún 2014

upečieme klasický piškót, detičky povykrajujú pohárom krúžky... do pohára vrstvíme danonino, piškót, ovocie... na konci môžete dať šlahačku, granko... čo len chcete. samozrejme nesmú byť poháre nijak tvarované, ale rovné a musia byť priehladné 🙂 keď som bola malá, takto sme to robievali spolu s maminou. buď tam dala tvaroh, alebo jogurt, alebo smotanu vymiešanú s cukrom.. milovali sme tento jednoduchý zákusok a hlavne sme milovali, že sme si to mohli pripraviť spolu s maminou 🙂

bandurka1979
17. jún 2014

Danonino ,piškotky a ovocie .. uložiť do chladničky ..a potom je to mnamka

ikika
17. jún 2014

@danonino_lucia my sme zrovna vcera mali palacinky s tvarohom danonino - vymyslela to moja skoro 4-rocna dcerka... 😉
Spravili sme palacinky, natreli sme na ne Danonino s jahodovou prichutou, stocili, ozdobili ceresnami a papalo sa... 😉

A este jedna pikoska... nasa rocna dcerka mala vcera svoju palacinkovu premieru - ukradla starsej sestre z taniera taku vybornu palacinku a pochutnavala si 😅 , nemohla som jej to zobrat, chudatku... 😵 😀

A vanilkovy Danonino je zas moj favorit... 😉 😵 😅

mery333
17. jún 2014

PALACINKY S TVAROHOM DANONINO
POTREBUJEME
3 dcl mlieka
2 dcl vody
1 dcl oleja
2 vajcia
20 dkg hladkej múky
štipka soli

POSTUP
Z uvedených ingrediencií vyšľaháme hladké cesto. Palacinky pečieme na poriadne rozohriatej panvici a len pri prvej potrieme panvicu olejom. Na ostatné to už nie je potrebné. PLNKU do palaciniek si urobíme z TVAROHU DANONINO a škorice, ňou budeme palacinky plniť. Na zdobenie môžeme použiť roztopenú čokoládu, šľahačku, či rôzne druhy ovocia.
Dobrú chuť 🙂

fazulka17
18. jún 2014

tvaroh Danonino, vanilkový cukor, smotana na šľahanie všetko dobre vyšľahať a domáci miláčik je na svete výborná pochúťka pre moju drobku 🙂

meluela
18. jún 2014

Ja teda chapem ze to je sutaz, ale preco by som cokolvek varila s danoninom a nekupila na to normalny tvaroh? Cukor mam doma v policke a dam si ho tam kolko chcem.

gega
19. jún 2014

My pouzivame danonimo ako polevu ci uz na palacinky torticky ktore servirujeme na tanier a mnoho dalsieho 🙂

martinkaha
19. jún 2014

Nepečená studená dobrotka:

do sklenenej misky dáme na spodok PiŠKÓTY,
na ne poukladáme JAHODOVÝ, alebo ČUČORIEDKOVÝ kompót (scedený, t.j.šťavu nie),
na to nalejeme hustý PUDING (čoko, alebo vanilka),
potom ďalšia vrstva PIŠKÓTOV,
na to natrieme tri tégliky DANONINO (aké máte radi
a dáme do chladničky na cca 2 hodiny.
Potom vyberieme a nakladáme hotovú osviežujúcu pochúťku na tanieriky.
Dobrú chuť! 🙂 🙂 🙂

skerinko
20. jún 2014

TVAROHOVE POHARE S COKOLADOVOU POLEVOU.
POTREBUJEME: 300g Danonino tvarohu, 60g cukru, 2-3PL mlieka, 1vajce - ale ja ho nedávam, vanilkový cukor. Poleva: 40g masla, 40g cukru, 1PL mlieka, 1PL kakaa
POSTUP: Mlieko, tvaroh, cukor a vajce rozmixujeme na hladký krém. Nahrejeme maslo s cukrom a kakaom, pridáme lyžicu mlieka a vymiešame, aby bola poleva hladká. Polevu nevaríme. Vlažnú polevu nalejeme na tvarohový krém, necháme vychladnúť a podávame.

V dezertíku sa este potulujú - piškóty namočené v káve a jahody

Dobrú chuť. 🙂

danonino_lucia
autor
21. jún 2014

Dievčatá, iba som vám chcela povedať, že vaše recepty sú naozaj úžasné a že okrem Danonino balíčku máte možnosť vyhrať ešte troch plyšových dinosaurou Dino 😉

marmaris
21. jún 2014

JAHODOVÝ KOLÁČ S TVAROHOM DANONINO
SUROVINY: 180g masla , 100g práškového cukru, 300g hladkej múky, 1 vajce
štipku sódy bikarbóny, soľ, citrónová kôra

POLEVA: 300g tvarohu Danonino, 1/2 vanilínového cukru , 1/2 smotany, rum, práškový cukor, jahody, čokoláda

POSTUP: Preosiatu múku s maslom, cukrom, vajíčkom, sódou bikarbónou, citrónovou kôrou a štipkou soli premiesime. Vypracované cesto zabalíme do fólie a na pol hodinu odložíme do chladu.
Zatiaľ si pripravíme plnku. Tvaroh, vanilkový cukor, smotanu, trochu masla a soli premixujeme ponorným mixérom. Pridáme za lyžicu rumu a práškový cukor.
Vychladnuté cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske a vyložíme ním okrúhlu koláčovú formu (s priemerom 28 cm). Okraje zdvihneme do výšky 3 cm. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 °C asi 20 minút.
Tvarohovú masu nanesieme na cesto a povrch urovnáme a dozdobíme jahodami a čokoládou.

Dobrú chuť. 🙂

majakuca
21. jún 2014

Náš dnešný sladký olovrant 🙂

VANILKOVO - BANÁNOVÝ PUDING DANONINO
------------------------------------------------------------------
500ml mlieka
3 PL cukru
1 balíček pudingu
1 fľaštička jogurtového nápoja - banánová príchuť
---------------------------------------------------------------------
Piškóty
Ovocie - banán, maliny, jahody...
3 kelímky tvarohu Danonino - vanilková príchuť
---------------------------------------------------------------------
Uvarila som puding, pred koncom varenia som doňho pridala 1 fľaštičku jogurtového nápoja s banánovou príchuťou (viem, že by sa nemal prihrievať, ale aj tak som dala).
Do mištičiek som vrstvila piškóty, banán, puding, tvaroh a opäť piškóty, banán, puding, tvaroh a na ozdobenie maliny.
Rýchle, jednoduché a hlavne pre nás veľmi dobré.

vanfix
21. jún 2014

Danoninova pochúťka :*

Potrebujeme
hociaké ovocie
2 jogurty Danonino
3 šlahačku
4. čokoládu

1. Ovocie dôkladne umyjeme a nakrájame na kočky a dáme do mysky
2. 2 jogurty pridáme do mysky
3. ovocie a jogurt pomiešame
4 nakoniec pridáme čokoládu
a máme jednoduchý a rýchly ovocný šalát podľa Dina :3
Ktomu ešte mlieko a bude to dobrá pochúťka, určite si vaše deti na zdravej ovocnej pochútke pochutnajú,
tak načo čakať? Skúste to 🙂
Prajem dobrú chuť 🙂

vanfix
22. jún 2014

1 šlahačku a 1 čokoládu 🙂

vanfix
22. jún 2014

My zvykneme s dcérkou súťažiť že si na tanier dáme šlahačku a čokoládu
dáme to nastôl a nemôžme používať ruky ale tvár a kto to prvý bude mať zjedené ten vyhrá :D
🙂

aluxka
22. jún 2014

@danonino_lucia Nám veľmi chutí tento pečený tvarohový strúhaný koláč : 400 g hladká múka
150 g práškový cukor
250 g Palmarin
prášok do pečiva
1 žĺtok
4 PL kakaa
tvarohová plnka: 750 g Danonino tvarohu
200 g práškový cukor
1 vanilkový cukor
citrónová kôra
3 žĺtky
4 bielky
Postup
Vymiesime cesto, rozdelíme na polovicu a dáme zachladiť do chladničky. Medzitým si pripravíme plnku: tvaroh, práškový cukor, žĺtka, citrónová kôra, vanilkový cukor. Z bielkov si ušľaháme sneh a jemne vmiešame do plnky.
Plech si vymastíme a vysypeme múkou, polovicu cesta naň nastrúhame ( ako keď strúhate jablká ). Rozotrieme tvarohovú plnku a na plnku nastrúhame druhú polovicu cesta. Pečieme na 180 stupňov asi 30 minút. Možno sa to nezdá ale je fakt šťavnatý a u nás najoblúbenejší 🙂 Danonino tvaroh ďalej dávame klasicky do palacinok plus cukor a hrozienka, do štrúdle s višnami alebo čerešnami - teraz ich máme neúrekom, do žemlovky, buchiet, nepečených tort a aj do pagáčikov 🙂 Tu je recept : 250g hladkej múky
250g palmarín
250g Danonino tvarohu
pol lyžičky soli
vajce na potretie
Cesto dobre vymiesime a pohárom vykrajujeme pagáčiky alebo formičkou praclíky . Sú tiež fantastické 😉

danonino_lucia
autor
22. jún 2014

Iba pripomínam, že dnes bude končiť súťaž o recept. Ak sa plánujete ešte zúčastniť, máte do večera možnosť 😉

danonino_lucia
autor
23. jún 2014

Ahoj Dievčatá, ospravedlňujem sa, že to vyhodnocujem až teraz, ale na to som si netrúfala sama, tak som pozvala ešte dve kamarátky a hodnotili sme nápad, kreativitu, prevediteľnosť, chutnosť ….🙂
Tesným hlasovaním vyhrali marus28, mery333, majakuca a aluxka. Všetkým ďakujem za nápady a víťazom gratulujem!

danonino_lucia
autor
23. jún 2014

Zabudla som povedať, že balíček Danonino vyhráva mery333, ostané výherkyne majú plyšového Dina 🙂