Jogurtové inšpirácie z Ňuňu

daniela_malygazda
Moderátor
6. feb 2020

Baby, poďme si vymeniť recepty na jedlá pripravované z jogurtov pre detičky. Ja vás inšpirujem jedným extra rýchlym a ľahkým na prípravu. Je od nášho šéfkuchára a ambasádora Malého gazdu Daniela Širotu, ktorý pripravoval v Teleráno rôzne zdravé jedlá z jogurtov Ňuňu.

Banánové lievance
banán 2 ks
vajíčko ( len žĺtok 2 ks )
Ňuňu smotanový jogurt s banánovým pyré 1ks
Banán si rozpučíme, pridáme žĺtka, pár lyžíc banánového jogurtu. Urobíme cesto a na panvičke pečieme do zlata z oboch strán. Nepoužívam múku ani cukor.
Zdobíme len banánom a čerstvým ovocím.🍏🍒

PS: Už budúci utorok 11.2. bude opäť v Teleráne chystať zdravé jedlá z Ňuňu. 😉

strakulanikula
6. feb 2020

@daniela_malygazda skoda len ze v Holandsku si ten nunu jogurt tak mozem akurat nakreslit...clovek by vyskusak zdravu variantu lievancov.

sperka
6. feb 2020

@daniela_malygazda u nas klasika poprekladať jogurt+piškóty+ovocie, zachladiť a mňam

onmaria
6. feb 2020

Ja teda extra recepty vymýšľam..teda nemám nejaké stanovené recepty,čo robím a teraz mi napadlo..vymiešať nunu smotanový s mascarpone,naplniť palacinky,poprekladat a preliať jahodovou drenou (my robievame a máme v mrazničke stále jahodovú dreň,tu viem zohriať,pridať do nej trochu škorice a nakrájané jahody a týmto teplým sirupom potom preliať či už palacinky,alebo robievam také tvarohové guľky,ktoré majú moje baby veľmi rady).
Alebo si viem predstaviť maškrtku..vymiešať nunu (prípadne tiež pridať mascarpone),na striedačku ho dať do pohárov..s pomrvenými piškótami,alebo musli a s ovocím..mňamka
Alebo z rožka vydlabat vnútro a dovnútra natlačiť nunu..mnaaaam..taká inovacia..ako sa zahryznes a to chladivé tekutejsie vnutro ti "Vytečie" zo strán.mnaaaaaaam..baby neslintajte 😂

megan6
6. feb 2020

Ja robím z jogurtu napr.aj langoše,plackove chleby plnene syrom,ale aj babovku...

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@strakulanikula Jedine že budeme expandovať do Holandska 😉. Musíš prísť na návštevu na Slovensko.

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@sperka Týmto receptom nikdy nesklameš. Každý to má rád. 🙏👏👏

zuzki1
6. feb 2020

@strakulanikula a s iným jogurtom myslíš že by to nešlo ?

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@zuzki1 Neskúšala som to, ale myslím si že áno. Len tým, že zreje je iný. Ale skús a potom napíš 😉.

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@megan6 Ahoj, napísala by si mi tu prosím ta, recept na plackové chleby? Ešte som ich nerobila, ale skúsila by som to. Ďakujem

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@onmaria no som po obede a sliny mi tečú pri čítaní 😜😋. Perfektné. Jednoduché, ale riadne dobré lakocinky.

megan6
6. feb 2020

@daniela_malygazda https://www.tinkinerecepty.sk/bleskove-chlebove... robievam tento recept a na cesto dávam aj strúhaný syr,zabalim do bochnika,trochu vyvalkam..je to super

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@megan6 Tinka má super recepty. Ďakujem. Skúsim 🙏

zuzki1
6. feb 2020

@daniela_malygazda nemám rada recepty kde sa využije iba časť vajíčka , lebo neviem potom co s druhou časťou . Ale ingrediencie mame tak cez víkend vyskusame . Aj keď s iným jogurtom ale skúsime potom aj s Ňuňu😉predáva sa vo všetkých obch.retazcoch?

strakulanikula
6. feb 2020

@zuzki1 banovy tu asi tazko kupim holandania dokopy nic v obchodoch nemaju.

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@strakulanikula A aké jogurty majú v Holandsku? Skús biely smotanový. ;)

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@zuzki1 Nájdeš ho v Kaufland, Terno, Kraj, Metro, Fresh.... ;)

zuzki1
6. feb 2020

@daniela_malygazda billa a lidl sa nechystáte ?

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@zuzki1 V Bille máme základnú rada Jogurt bez éčok a Ňuňu by malo byť asi v marci. Do Lidl sa nechystám zatiaľ uviesť Ňuňu.

strakulanikula
6. feb 2020

@daniela_malygazda dokopy nic...tu clovek anilen cokoladovy jogurt nekupi...

daniela_malygazda
autorModerátor
7. feb 2020

@strakulanikula No tak to je zlé a nerobíš si domácu čokoládu? Ti pošlem recept, ak nájdeš dobrý biely jogurt: Potrebuješ 100 g horkej kvalitne čokolády a 70 ml smotany na šľahanie. Nechaj smotanu zovrieť a vhoď do nej kvalitnú čokoládu. Nechaj rozpustiť. Ja občas ešte prilievam smotanu podľa toho aké riedke chcem, ale to uvidíš sama. A keď vychladne zmiešaj s jogurtom, alebo polej na vrch. Uvidíš to deti budú milovať a na vrch daj čerstvé ovocie... 😉 a môžes to skladovať v chladničke asi dva týždne a keď budeš potrebovať trochu to zohrej v mikrovlnke.

zuzki1
8. feb 2020

@daniela_malygazda krásne víkendové ranko . Skúšali sme recept bez ňuňu🙈 neviem či to bolo jogurtom , zlou panvicou, alebo kucharkou 👩‍🍳prve dva výtvory z panvice sem nebudem dávať radšej . Maximum co sa podarilo prikladám na foto , ale museli sme pridať lyžicu muky lebo nám to vôbec spolu nedrzalo. A celkovo neviem ako ma final vytvor chutiť či skôr suchsie alebo vlhkejšie . Chuťovo to nebolo zle ale konzistencia nebolo to prave orechové 😔

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@zuzki1 tie druhe sú pekné👍. Oni by mali byť niečo medzi suchým a mokrým. Naš kuchár to potom prelieval ešte čoko domácim sirupom, tak nám to chutilo veľmi. 👌

zuzki1
8. feb 2020

@daniela_malygazda tak potom to asi +- vyšlo akurát kým sme sa k tomu dopracovali chvíľu to trvalo . Musím sa ale priznať že ani klasické lievance sme nikdy nerobili.

mibi41
9. feb 2020

@strakulanikula hahaha to je pravda, len same pudingace, ze?

strakulanikula
9. feb 2020

@mibi41 ta a tie ich tiramisu,tvarohy,a grecke,biele,sojove,peny sladke,cheescaky a vaetko co aj maju ta ovocne len. Prvy krat teraz co som kupila od nestle oikos kavovy...som az tlieskala v obchode.

mibi41
10. feb 2020
daniela_malygazda
autorModerátor
10. feb 2020

@zuzki1 Asi v tom treba len prax ;)