Milé mamičky, aké máte tipy na posilnenie odolnosti vášho dieťaťa?

miriam_nutrilon
Moderátor
27. feb 2018

Aj zdravé deti môžu nachladnúť každoročne v priemere 4 až 8-krát, existujú ale jednoduché spôsoby, ako podporiť odolnosť vášho dieťaťa a pomôcť mu tak v zimnom období bojovať proti chorobám.

svetlusb
27. feb 2018

Chodiť von hlavne casto na cerstvy vzduch, vitaminy v podobe ovocia, zeleniny, nevetrane prostredie..

83lenka83
27. feb 2018

U môjho nezaberá nič, čím je starší tým je to lepšie, jednoducho z toho musí vyrásť.

majocka24
27. feb 2018

Vela ovocia a zeleniny pohyb na čerstvom vzduchu ale v takomto pocasí sa chorobam vyhnuť úplne nedá zial

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

Mamičky, tu môžete nájsť niekoľko tipov: http://bit.ly/2B5dGjO

miri01
27. feb 2018

@83lenka83 presne aj u nás je to tak isto.

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

@svetlusb Presne tak, vitaminy a pohyb na cerstvom vzduchu su zaklad. Dakujem vam, ze ste sa zapojili do nasej temy 🙂

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

@majocka24 Mate pravdu, nie vzdy sa da tomu vyhnut, najma, ked vycina chripkova epidemia ako teraz. Dakujem, ze ste prispeli do nasej temy a zelam vam vydareny den 🙂

jamila
27. feb 2018

Pestrá strava, dostatok spánku a pohyb na čerstvom vzduchu. Ja mám to šťastie, že moje dieťa miluje ovocie a zeleninu takže všetky vitamíny máme v prirodzenej forme. Určite je to strašne individuálne ale ja som vďačná za to, že moje dieťa má imunitu viac než dobrú. Má 4 roky a prvé antibiotika dostala ako 3-ročná. No som si istá, že pokiaľ by nám imunita zlyhávala pristúpili by sme aj na iné alternatívne riešenia ako sú vitamínové doplnky - momentálne ich však našťastie nevyužívame.

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

@jamila To je naozaj stastie, ze vam papaju pestro ovocie aj zeleninku a neodmietaju. V prirodzej forme su najucinnejsie. Dostanu tak oligosacharidy-vlakninu, vitaminy, mineraly aj stopove prvky, ktore vsetky su dolezite na spravne fungovanie imunitneho systemu. Drzim palceky, aby aj nadalej bolo vase dietatko zdrave, vesele a plne sil! 🙂

svetlusb
27. feb 2018

@miriam_nutrilon niet za čo, aj ked v tomto obdobi chorob a zimy sa asi neda moc zabranit, ale spravnou zivotospravou mozme aspon zmiernit priebeh 🙂

janettan
27. feb 2018

u nás tiež čerstvý vzduch, vitamíny v podobe čerstvého ovocia a zeleniny, keď je v okolí vysoká chorobnosť tak na noc kvalitné probiotiká a céčko

misinka0611
27. feb 2018

Podľa mna vo vysokej miere je to ovplyvnené geneticky tá imunita ale samozrejme su možnosti ako ju posilniť. Napr.
- jesť veľa ovocia a zeleniny
- nepretazovat organizmus
- užívať rôzne doplnky výživy ( vitamíny )
- zdrav životný štýl
- základ a hygiena
- čerstvý vzduch

dadka_bb
27. feb 2018

Dcerka ma 3roky. Nikdy nebola chora. Pripisujem to hlavne tomu ze kojim a ze mame psika,a ci prsi,ci snezi,mrzne stale sme uz rano hned s nim vonku,a tak isto aj poobede. Ziadne povalovanie doma na riti. Doma nic nedezinfikujeme, moje dieta papa aj zo zeme ked jej nieco padne 😊 Mame stastie na starku a znamych od ktorych mame domace vajicka,maso,zeleninu ovocie.ale samozrejme aj kupujeme. Urcite pohyb vonku v kazdom pocasi,spanok,kojenie ak sa da,zdrava lokalna strava. A ak je chripka vyhybanie sa nakupnym centram,mhd,a pod. 😊😊😊

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

@misinka0611 Dakujem, ze ste sa zapojili do nasej temy a napisali nam vas nazor a skusenost. Mate pravdu, imunita je ciastocne ovplyvnena aj geneticky a pocas zivota, najma prve mesiace sa silno buduje. Mozno ste poculi o tom, ze najdolezitejsich je prave prvych 1000dni v zivote dietatka (pocita sa tam uz aj babatko v brusku 9 mesiacov).To, co dieta prežíva, robí a papa prve dva roky života, dokaze velmi ovlyvnit to, či sa neskor objavia/neobjavia niektore civilizacne ochorenia (napr. cukorovka, alergie,. ..)Vola sa to nutricne programovanie. Ak by ste sa o nom chceli dozvediet viac, posielam vam link na jednu velmi zaujimavu odbornu stranku, kde najdete aj sekciu pre rodicov a je to tam velmi pekne vysvetlene:
http://www.1000dni.sk/nutricne-programovanie/un...
Prajem vam pekny den!

marecek1
27. feb 2018

S deťmi chodievame často von, čerstvý vzduch robí zázraky, no a samozrejme kvalitná strava, veľa ovocia, zeleniny - máme veľkú záhradu, veľa druhov ovocia či zeleniny si dopestujeme aj sami. Ale samozrejme, že choroby sa nevyhýbajú ani nám, zvlášť keď staršie deti navštevujú školu, škôlku - v tom prípade posilňujeme imunitu detí probiotikami, vitamínom C, D.

alex2018
27. feb 2018

Moj 8r.syn este nemal antibiotika, sopel mal naposledy ako 4r. Od malicka sme chodili plavat, otuzovanie mu velmi pomohlo. Takisto doma 21.5 stupna, ziadne prekurovanie. Kym nieje minus spi pri otvorenom okne. Vela ovocia, ovocnych stiav a zeleniny. Miluje salaty. Od 5r.ma este futbal 4x do tyzdna, aj v zime trenuju vonku. Ziadne obliekanie ako eskimak, pancuchy nosil iba ked bolo minus 10 🙂
A podotykam ze nebol kojeny 🙂 🙂 vyrastol na nutrilone on malicka - niezeby som vam chcela robit reklamu 🙂

tatianasevcikova
27. feb 2018

Ja si myslím, že veľmi dôležité je aj to čo dieťatko zdedilo, potom je dôležitá strava a výživa, ďalej dostatočný pohyb na čerstvom vzduchu, veľa slniečka, vitamínov. A ja aj keď mám prvé dieťa tak sa nebojím keď niekedy zodvihne zo zeme a dá do úst....nemyslím von....ale proste trošku aj takto tu imunitu povzbudiť

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

@alex2018 Dobry vecer, dakujem vam, ze ste sa podelili o vasu skusenost a napisali ste nam. Podla toho, co pisete, otuzovanie a cerstve ovocie a zelenina naozaj zabera na vybornu! 🙂 Gratulujem vam! Je skvele, ze syncek nebol skoro vobec chory. Len tak dalej 🙂 Zelam vam, nech sa vam aj synovi nadalej takto dobre dari. A urcite ste inspirovali, najma tym otuzovanim, aj dalsie mamicky tu.

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

@tatianasevcikova Presne tak 🙂 A som rada, ze ste spomenuli to slniecko,lebo prave v tychto zimnych mesiacoch je ho malo. A preto je dobre vitamin D detickam pravidelne doplnat, aspon do 2 rokov.

tatianasevcikova
28. feb 2018

@miriam_nutrilon áno súhlasím👍nie je nič lepšie ako pobyt na čerstvom vzduchu a slniečko.....a ako čítam nie som jediná čo otuzuje deti👍podľa mňa je to veľmi dobrý spôsob ako posilniť imunitu

miriam_nutrilon
autorModerátor
28. feb 2018

Maminky, vedeli ste, že imunitný systém dieťaťa sa vyvíja predovšetkým počas prvých 3 rokov života?
A že v porovnaní s dospelým človekom má ročné dieťa iba polovicu protilátok? Prečítajte si 7 rád na podporu imunity vášho dieťaťa od popredného českého imunológa, Prof. RNDr. Jana Krejska, CSc. https://www.nutriklub.sk/trenovanie-imunity