Dievčatá, s akými problémami, pokiaľ ide o údržbu práčky, sa stretávate najčastejšie?

samsung_tomas
20. mar 2017

Dievčatá, s akými problémami, pokiaľ ide o údržbu práčky, sa stretávate najčastejšie?

babybazar1
20. mar 2017

Dobre rano hlavne ze je zanesena a na zahyboch sa usadzaju necistoty.

martinkaha
20. mar 2017

Zápach z bubna práčky.

lucky7
20. mar 2017

Tiez zapach. A potom spina v tej casti kde sa dava praci prostriedok, snazila som sa to umyt s chlorom (candegina) a dalsim prostriedkom ale nic nefunguje. Vyprate veci mavaju slabsi zapach po pliesni napriek tomu, ze pouzivam pracie prostriedky, aromy, hned po vyprani tie veci vytiahnem von. Skusila som tiez prat na prazdno na 90 stupnov s chlorom, ale neurobilo to rozdiel.

ivetkab.
20. mar 2017

Pouzivam tekuty prasok a mam pocit, ze prave z neho sa mi robi taky mazlavy povlak po okraji pracky. Bubon je cisty a nikdy mi pracka nezapacha.

teteasamko
20. mar 2017

ja raz za čas keď si spomeniem pustím práčku na prázdno alebo tam strčím handry na okna a nalejem tak 1loctu a ešte pridám 1kg krištalickej sódy. To práčku aj potrubia vyčistí a potom ešte otriem okraje a gumu octovou vodou.

jahodka8
22. mar 2017

ani nie, rada periem

ichbinich
22. mar 2017

Ze ten filter/cerpadlo je tak blbo umiestnene 😀
Treba kopec handier, kolenacky sa tam hrabat, dobre zasrobovat...
Toto by mali ulahcit.

simca06022011
22. mar 2017

@ichbinich PRESNE, ja sa idem donadavat, odkrutim, vyleje sa to.. aj ked nie nejak extra vela... ale aj tak.. ked ma niekto haklivejsiu podlahu.. tak na nervy.. :D

A inak okrem toho, niektore pracky maju tie tesnenia okolo bubna blbe, pchaju sa tam veci (vraj) do mojej nie.. ani do tych dierok sa mi nemoze kostica "zapichnut" v do bubna atd.. ale toto by uz kazdy vyrobca mal poriesit... cez vikend mi chlap supol nohavice plne srobikov.. no keby som mala inu pracku asi by som mala po nej :D Cos a tyka cistenia, tak sa divim ze niekto robi pokusy s octom a pod, podla mna to nezabera a na gumove casti to neposobi dobre vobec. Daju sa kupit specialne pripravky na to a funguju perfektne, ja davam napr. z miele prasok cca raz za pol roka... a ano, od tekutych prostriedkov sa to uplne zanasa ... preto sa maju davat rovno do bubna podla mna... ved aj v davkovaci je najhorsie vzdy na tom ta cast s avivazou... NASTASTIE tento problem uz tiez nemam, v pracke mam automaticke davkovanie, ja tam dam do nadoby liter tekuteho prachu na biele, liter na farebne, alebo ine kombinacie (prach a avivaz napr.) a pracka si to sama davkuje rovno a teda cistenie davkovaca odpada uplne a aj pranie tym padom rychlejsie, ja si iba ak potrebujem nadavkujem avivaz.

ichbinich
22. mar 2017

Na cistenie pracky tiez pouzivam cistic. Niekedy sodu. Ale ocot davam raz za uhorsky rok, ked odsmradujem pradlo 😉
Ty mas tu Miele TwinDos? Ked budem velka a vyhram v loterii, tiez si kupim Miele 😉
Gely davam do davkovaca do bubna odjakziva. Striedam aj tak s praskami. A avivaz davam tiez rza za sto rokov, tak aj davkovaci suflik mam cisty 🙂
Ale tie srobiky by som v ziadnej pracke nechcela, nezavidim ti 😉

simca06022011
22. mar 2017

@ichbinich ano mam tie w1 a t1 a aj ked som ju "dostala" tak sme mali tichu domacnost doma kvoli tej cene .. chvilu.. teraz uz by som ich nedala :D