Aký je rozdiel medzi vajíčkom a autosedačkou?

sarinka91
4. júl 2014

Maminky, poradte mi prosim, casto tu citam, ze niektore maminky neodporucaju vajicko, ze radsej investovat do lepsej autosedacky. Autosedacku vsak neviem ,,nastoknut,, na kocik a ist s nim napr. do mesta ano ? co mi poradite vy ? Ďakujem

adeala
4. júl 2014

A ono to nie je to isté? 😕

zuzika219
4. júl 2014

ved vajíčko je autosedačka ... je to prvá autosedačka pre mimčá od 0-13kg.
Máš rôzne značky...sú obyčajné aj kvalitnejšie.

brumka
4. júl 2014

vajicko je najbezpecnejsia sedacka pre dieata do 11kg doo auta. ale pojem vajicko a autosedacka e to iste len vajko je do 11kg potom su vselijake ine kategorie sedaciek 9-18, 9-36, 15-25(36) proste je toho spusta, tie sedacky inych kategorii na kocik nejdu a este podotkne nieje vhodne dieta dlho kockovat vo vajci. kup si trojkombinaciu s vajickom a potom neskor sedacku úpodla vahovej kategorie

barb06
4. júl 2014

Ja myslím, že vajíčko je výraz pre autosedačku pre najmenšie detičky - bábätká, od narodenia do 9kg, resp. 13kg (alebo ako sú kategorizované); aspoň ja som to tak doteraz brala

gretocka
4. júl 2014

vajicko je vyraz pre typ autosedacky, ktora castokrat ma moznost ako upnutia v aute, tak aj "nakliknutia" na kocik , pripadne jednoduchy prenos z miesta na miesto. Autosedacka naproti tomu je urcena len na upnutie do auta a neda sa prenasat ci naklikavat.
Ja osobne som vajicko neriesila, mali sme kocik ktory naklikavanie nemal a okrem toho nie som zastancom "krcenia" sa deti v sedacke alebo vajicku dlhsie nez je nutne, takze sme vzdy deti zo sedacky po docestovani zobrali a prelozili do kocikovej tasky.
Ale chapem, ze ak nejake maminy potrebuju prebiehat z auta - do auta niekoklkokrat za hodinu, tak je aj pre dietatko dost rusive neustale ho vytahovat a presuvat... takze zavisi aky mas zivotny styl, ci si sama chodis vybavovat autom a teda by si babo kazdu chvilu prekladala alebo chodis vacsinou vsade s kocikom napeso (tak to bolo aj je u nas) a teda vajicko nam bolo zbytocne.

klincek
4. júl 2014

vajicko je len jeden z druhov autosedacky
my sme vajicka mali chvilu pozicane a bola som rada, ze som ich nekupovala, vobec sme ich nepotrebovali a deti ich aj zle znasali. a vlastne vo zvysku sa stotoznujem s gretockou🙂

luliu
4. júl 2014

ak niekto ide autom raz za 3 mesiace, mozno vajicko nevyuzije -(ja by som kvoli bezpecnosti vyuzila). Ak chodis dennodenne, je to podla mna jedna z najbezpecnejsich foriem vozenia dietata v aute. Prechadzanie sa po promenade 3 hodiny vo vajci na kociku je uz nezdrave, ma sluzit na rychly nakup, cestu z auta domov, ci k doktorovi. Nepochopim matky, ktore vyuzivaju vajicko ako kocik - to myslim tak, ze idu z domu na prechadzku (bez auta) a vezmu vajicko - a je ich dost.

slnieckko
4. júl 2014

vajicko sa da nakliknut na kocik ale nieje to podmienka, su aj take co sluzia len ako "autosedacka" a na prenos dietata aj bez toho aby sa zapli na kocik, neda sa to polohovat... autosedacka je nieco ine, ako taka sa prenasat neda pretoze je zapnuta v aute a je velka a tazka ale bezpecnejsia, je vacsinou pre starsie deti ale daju sa kupit aj od 0-18 kg napr. tie vyzeraju ako klasicka autosedacka pre vacsie deti ale pre tie najmensie sa upevnuju v protismere jazdy, maju novorodenecke vlozky a daju sa polohovat cize ak si kupis 0-18 nemusis kupovat vajicko na zaciatok a potom autosedacku lebo mas 2v1 a tato ti ostane do 3-4 rokov, ale ak potrebujes dieta casto prenasat kup si najprv vajicko a potom autosedacku 9-18 kg 😉 z hladiska bezpecnosti je najlepsia autosedacka upevnena v protismere jazdy cim dlhsie ti tam dieta vydrzi niektore 8 mesacne, niektore aj rocne sa tak vozia podla toho ake su velke potom sa to otoci normalne v smere jazdy, z hladiska pohodlnosti je lepsie vajicko lebo sa lepsie prenasa...

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ushuaia
4. júl 2014

vajicko je typ autosedacky pre babatka...je dobre na prenos dietata, a splna aj bezpecnost v aute...dnes je hit, ze vajko sa da nakliknut na konstrukciu kocika...neviem ja osobne by som nekocikovala vo vajku...chrbatik trpi...vajko sa neodporuca pouzivat ,,dlhu dobu,, len na cestu ci prenos...Autosedacky su pre vacsie deti, a nedaju sa prenasat...,ale uz je to tu spomenute... 🙂

olivia85
10. júl 2014

su aj polohovatelne vajicka....daju sa dat aj do lahu....