Autosedačka Nania BeLine SP. Máte s ňou skúsenosti?

gabinka79
5. máj 2010

Chceme kúpiť túto autosedačku (Nania Beline SP od 8 mesiacov - do 12 rokov), lebo sa nám páči, ale chceli by sme vedieť niečo jej kvalitách/nekvalitách od skutočných užívateľov. Ak máte s ňou nejaké skúsenosti, budem vďačná, ak sa o ne podelíte. 🙂 😉

berus222
5. máj 2010

my ju mame, ale zatial len vylozenu na skrini 😅 . maly vzdy v aute zaspi a v nej by sa mu dobre nespalo, lebo sa neda polohovat. kupili sme zatial od 9-18 kg.

didiana333
5. máj 2010

Aj ja mám naniu 9-18 kg a my sme spokojní...malému sa v nej páči,aj zaspí často,ked sa vezie...je odfotená v mojom fotoblogu...ale berus,naša je polohovatelná,neviem teda aku maš ty,ale naša sa dá... 😀

berus222
5. máj 2010

nasa od 9-36 kg sa neda polohovat. ale od 9-18 kg sa da.

gabinka79
autor
5. máj 2010

Didi, pozrela som si Vás na fotkách. Sú veľmi pekné. Aj my premýšľame nad polohovateľnou. Často cestujeme a chceme, aby mala malá pohodlie počas cesty, keďže v aute sedí aj hodinu a dvadsať minút (približne). Dievčatá a koľko Vás vyšli tieto "kresielka"?

didiana333
6. máj 2010

ja som ju kupila za 76evri,ale už sa dá aj lacnejšie zohnať...

gabinka79
autor
6. máj 2010

Ďakujem. Myslím, že je to ešte celkom prijateľná cena. 🙂

didiana333
7. máj 2010

Dnes som našla tu väčšiu za super cenu:
https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/oms...

didiana333
7. máj 2010

...ale mne sa na našej aj to polohovanie velmi páči...a ked bude väčší,tak už aj podsedák mu bude stačiť...

gabinka79
autor
9. máj 2010

Ja som premýšľala tak, ako Ty. Skôr sa rozhodneme pre polohovateľnú a neskôr kúpime podsedák. 🙂

tina_
7. júl 2010

záleží na tom, aké veľké je dieťatko, ako často a na aké dlhé vzdialenosti cestujete a či zvykne ešte v aute dlhšie spať...

Jednoznačne pre menšie dieťatko odporúčam autosedačky 0-18 kg, ktoré sú polohovateľné až do poloľahu-tj. dokonale nahradia vajíčko (od francúzskej firmy Nania je to napr. Driver alebo Cosmo, majú aj SP - side protection, bočnú ochranu proti nárazu, cenovo sú veľmi prijateľné, dajú sa zohnať od 44-49 eur nové - kto by chcel, pošlem IP), navyše veľmi dobre obstáli v crashtestoch a prešli nimi s viac bodmi ako ooooveľa drahšie autosedačky -napr. Chicco a pod.

A potom, keď dieťa "vyrastie", tj. keď má nejaké tri-štyri roky, tak už mu stačí aj sedačka bez vnútroných pásov, napr. Nania Befix, tiež zoženiete pod 40 eur... 😉

My sami máme pre našu 2ročnú dcérku tento typ a maximálne sme spokojní, spala v nej 4 hodiny po ceste do BA...

Beline SP Plus je univerzálna autosedačka, takže ak máte staršie dieťa, ale ešte chcete mať aj vnútorné pásy a cestujete často, na kratšie vzdialenosti - k babke, do mesta a pod., prípadne ju prekladáte z auta do auta, tak Beline SP Plus je skvelá, tiež sa dá zohnať za dobré ceny okolo 50eur.
Keď má dieťatko okolo 15 kg, rsp. také tri -štyri roky, tak sa dajú dať pásy dole a opierka hlavy sa nastaví podľa výšky dieťaťa, dá sa odmontovať aj podsedák, ale to by som vzhľadom na bezpečnosť dieťaťa nerobila.

tina_
7. júl 2010

jj, ešte som zabudla,

polohovateľné autosedačky od 9-36 kg nemajú žiadnu páčku na polohovanie, takže "polohujete" len nachýlením chrbtovej opierky, resp. posunutím podsedáku dopredu, čo je tiež riešenie, ak hľadáte univerzálnu autosedačku....

skôr by som ešte odporúčala potom autosedačky 9-25 kg, ktoré síce nie sú univerzálne, tj. sú len do cca 6 rokov, polohujú sa páčkou, ale ten sklon polohovania je niečo medzi sedačkou 0-18 kg a medzi 9-36 kg (polohovateľnou)...takže tiež nie až úplne do ľahu...

0-18 kg sedačky tým sklonom úplne nahradia vajíčko a pre menšie dieťa je to maximálne pohodlíčko 🙂

martinka30
25. máj 2011

@gabinka79 my sa tiez rozhodujeme pre tuto Nania I-max Plus 9-36 kg- polohovanie! alebo tuto Caretero Spider ale v statoch EU uz nesmu byt len podsedáky musi byt cela sedacka aj s chrbtovou castou

mikiella
23. sep 2013

@tina_ Ahoj posles mi link na tie sedacky dakujem 🙂 🙂

tatiana30
8. nov 2013

Tak my mame doma dve Nanie, mame dvoch chlapcov (5mesiacov/28mesiacov)
a cestujeme kazde 2-3 mesiace 1200km, deti v sedacke bez problemov spia celu noc, je lahko polohovatelna, velmi lahko sa stahuje potah a da sa vyprat. A za tie peniaze sme naozaj nad mieru spokojny, v nemecku sme sa pri kupe rozhodovali podla vysledkov testu sedaciek a Nania v nom skoncila ako druha. Z vlastnej skusenosti mozeme naozaj len odporucit

m_ij_ka
8. nov 2013

my tiež máme naniu, maximálna spokojnosť môžem len odporučiť

lucinocka
4. máj 2014

Nania Beline SP 9-36 kg rozmyslame nad tutou ako druhou autosedackou do mojho maleho auta , cize na kratke vzdialenosti- obchody a tak...druhu mame romer king plus na cesty na Slovensko a po Chorvatsku... Mala mi v aute nikdy nespi, ani ked cestujeme 12 hodin, cize polohovanie nie je pre mna podstatne, skor by som sa chcela opytat, ci sa pohodlne sedi v takej sedacke aj mensiemu dietatu, napr. mojej 13 kilovej?

kviotecek
11. mar 2016

@lucinocka ahoj mate tuto naniu beline sp ai spokojna?

lucinocka
12. mar 2016

@kviotecek ee nakoniec sme kupili nejaki najlacnejsiu lebo aj tak nesedi v sedacke 🙂

rudkocam
5. máj 2016

Nam dnes prišla táto a je to des. Vraciam ju spat. Len plast potiahnutý potahom. Aj na krátke trasy by sedenie v nej bolo ako za trest. Absolútne neodporúčam 😖

petrap88
7. máj 2016

@rudkocam prosím vás, to je tá nania beline sp 2016??? Lebo ja som na ňu tiež už pozerala, ale v prevedení minnie.. takže je zlá?? Ďakujem za odpoveď.

rudkocam
7. máj 2016

@petrap88 ano, to je ona. Na oko krásna, ale ako na fotke je vidieť, je to cele len plast potiahnuty tenkým potahom. Nepouzitelne ani na krátke trasy, nie to ešte na dlhé. Pre nás veľké sklamanie. Jednu mame od baby design/ amigo. Ta je super. Makkucke sedenie. Takže sa vraciame k tej znacke.

kviotecek
7. máj 2016

@rudkocam ja mam take iste romer britax tiez len plast a potah

petrap88
8. máj 2016

@rudkocam ďakujem veľmi pekne.. aj za radu aj za tip na lepšiu sedačku 😊 idem pozrieť

rudkocam
13. máj 2016

@kviotecek ahoj. pozrela som na tu Tvoju a to teda take iste nie je 🙂 Tvoja je pohodlna. my mame na taky isty styl sedacku amigo-vyborna, pohodlna. na 500km trasy dieta spokojne ako v balvnke. v tejto nanii sedi dieta ako na kameni. schvalne som ju raz vyskusala. len co sme sli do mesta na nakup a dcerka mi po polhodine vrieskala, ze ona chce ist vonku z auta....hotove tyranie! ja sedim pohodlne a decko naozaj jak na kameni... hrozna autosedacka...HROZNA :/

vilo1969
18. jún 2016

@berus222
trieda 0-9 a 9-18 sa polohovať dá, 9-36 a vyššie teda 15-36 nie, je to kvôli podsedáku, už na týchto autosedačkách nie je základňa s mechanizmom...

vilo1969
18. jún 2016

@rudkocam bohužiaľ aj u drahých autosedačiek - hádam okrem Cybex - sú všetky takéto. Rady 0-9 a 9-18 kg sú samozrejme mäkšie... s tým veľa nenarobíte :(

rudkocam
19. jún 2016

Kupili sme caretero diablo xl. Je pre kategóriu 9-36kg. Pohodlná, polohovatelna, základňa s mechanizmom. Dieťa spokojne, oddýchnuté a v pohode aj po pár hodinovej jazde autom 🙂

vilo1969
19. jún 2016

@rudkocam práve aj ja pokukujem po 9-36 sedačke, zatiaľ zvažujem Nania, lebo v testoch ADAC bola dobre hodnotená a poľské Caretero tam hodnotenie nemá, aj keď teraz máme práve Caretero a je v pohode 🙂

rudkocam
19. jún 2016

@vilo1969 baby design je s crash testami. Od nich máme amigo do 25kg už cca 3roky. Veľmi dobrá kvalita a poťah lepší, než u diablo. Len neviem, ci majú takú istú aj do 36 a xl. Pogoogli. Myslim, že budete spokojní 🙂

lucinka277
17. júl 2016

My sme dnes kupili Naniu Cosmo od 0-18kg polohovatelna. Malinkej sa v nem pacilo tak dufam ze budeme aj my spokojny kedze cenovo bola tiez vyhodna a o naniach som sa tu docitala zato nie jednu pozitívum odpoved. Niekedy aj lacna moze byt kvalitna. A mie len Romer, Cybex a pod. co su zato nie lacne.