Autosedačka pre 14 mesačnú dcérku

lienka1987
27. apr 2018

Dobrý deň prajem maminky, poprosim Vas o radu..mame malu 14mes.dcerku..zatial ju v aute mame v sedačke Peg Perego do 13kg..mala ma do 10kg..vybrali sme si autosedačku Britax Romer Evolva 1-2-3 SICT 9-36kg, ale pozerame aj ine druhy z tejto znacky..ide o to, ze ma svagrina zneistila..oni kupovali 3sedacky pre jedno dieta..1.do 13kg, 2.do 18 ci 20kg a 3.teraz do 36kg..vsetky od Britax Romer..vraj nekupujeme dobre tu 9-36kg..prosim poradte mi, je dobre kupit takuto jednu alebo radsej dalsie dve ako to urobila svagrina? Neviem, mne sa zda,ze je zbytocne kupovat trisedacky ked stacia dve..

gabca025
27. apr 2018

z hľadiska bezpečnosti je lepšie mať sedačky s menším váhovým rozptylom. Švagriná ti radí dobre. Ak ti to financie umožnia, radšej kúp autosedačku do 18/20 kg

lienka1987
autor
27. apr 2018

Tvrdi mi ze sedacky 9-36kg nie su pohodlne pre dieta..my sme pri vybere premyslali z praktickeho a cenoveho hladiska..a samozrejme zaujima nas aj jeho bezpecnost a pohodlie..ak mate skusenosti s autosedackami v tejto vahovej kategorii, prosim poradte ci by ste sli znova do tejto kupi, alebo kupit cca do 25kg a potom do 36kg..dakujem..

marion09
27. apr 2018

@lienka1987 ja som chcela kupit do 36kg ale Romer-ka bola na nas draha tak sme kupili inu do 25kg s tym ze potom kupime uz len nejaky podsedak

marion09
27. apr 2018

@lienka1987 v tej do 25kg bola mala v zime v zimnom obleceni doslova "narvata" takze do 36kg by bola priestrannejsia

dapo
27. apr 2018

z bezpecnostneho hladiska co najmensi vahovy rozptyl, cize najprv vajicko (do í, resp. 13 kg), neskor sedacka s patbodovym pasom do 18kg a potom sedacka do 36 kg...a v zimnom obleceni do sedacky vobec nedavat, pasy sa vtedy nedaju spravne utiahnut

jankalukasova
27. apr 2018

@lienka1987 hmm, ja som toto riešila pri dcérke nedávno. Má 14. mesiacov ale je bacuľka a to riadna... 13kg.. tiež som si myslela, že bude dobré ak jej kúpim sedačku 9-36kg a aj som mala vybratú, tiež romerku. Doteraz sa vozila v romer max-fix, ktorá je od 0 do 18kg a už v nej bolo celkom tesno a nožičky mala pokrčené..preto som si myslela, že je zbytočné kupovať sedačku do 18kg a radšej teda už takú čo je aj až do 36kg... Nedalo mi to a volala som do obchodného zastúpenia a po rozhovore mi bolo povedané, že samozrejme je vždy lepšie mať sedačku v jednej kategórií a nie v dvoch, tiež mi povedali, že mnou vybraná sedačka je asi najužšia akú romer robí a ak je malá bacuľka, tak neodporúčajú. Že sadačka v smere jazdy od 9 do 18 kg je väčšia, širšia a priestrannejšia ako ako tá naša od 0 do 18kg. A tak sme sa rozhodli pre sedačku king II a som naozaj spokojná, malá tiež. Tieto sedačky sú veľmi obľúbené a rozšírené takže nie je problém kúpiť aj bazárovú za dobrú cenu. Napr. takú, ktorá bola používaná len v druhom aute a podobne. Fakt sa dajú nájsť fajn kúsky za fajn ceny a je to lepšie ako sedačka cez dve kategórie.

nika82
27. apr 2018

kupila by som obojsmerku 0-18kg a do autosedacky ma ist bez hrubej bundy

homolca
27. apr 2018

od 1.1.2018 plati konecne aj na slovensku norma i-size....dieta do 15 meaiacov jedine v protismere !!! bez ohladu na vahu...teda sedacka 0-18. kg... su uz rozne znacky, makke, polohoovatelne, priestranne...najlepsie je v protismere co najdlhsie...najlepsie vyskusat v obchode, velmi radi poradia...ine su pripustne, ale o rok ked budete chciet predat nikto nebude chciet...a nekupovat "neposkodene,len prasknuty plast" ... tiez by som sa vyhla znacke ako ferrari, nania a podobne...su tvrde, nepohodlne a cisty polyester...dieta sa uvari...plus ich certifikatom tiez moc neverim....mame recaro zero 1 a maximalna spokojnost

lienka1987
autor
27. apr 2018

Maminky necham si Vami poradit a pustim sa znova do hladania..na jednej strane mate pravdu, ze tak je lepsie mat jednu vahovu kategoriu a nie dve..najlepsie by vsak bolo ich vyskusat..takze skusim najst obchod v LM alebo RK kde by ich mohli mat a vidiet ich tak nazivo..

lenka1993
27. apr 2018

Ano aj my mame teraz tretiu. Prvu 0-13 (vajicko), potom 0-18 a teraz mame 15-36. Tiez si myslim ze sedacky 9-36 nie su dobra volba. Podla mna nemoze jedna sedacka rovnako ochranit 2 rocne 10 rocne dieta.

90909
27. apr 2018

@lienka1987 za mna urcite vyskusat...ale ako tu uz bolo spomenute..ja by som sa orientovala uz len vyhradne na sedacky s oznacenim i-size..norma nenorma, z hladiska bezpecnosti som rozhodne za to, aby bolo dieta v protismere co najdlhsie...okrem ineho, tieto sedacky musia obstat aj v testoch bocneho narazu....myslim, ze aj romer king uz je vo verzii i-size...my mame dualfix...boli tu spomenute aj podsedaky..v obchode nam povedali, ze napr. v Rakusku su zakazane, lebo ich testy dopadli katastrofalne...myslim, ze aj u nas sa uz budu stahovat z predaja..ale to neviem isto..to len tak pre info

meluela
27. apr 2018

@lienka1987 v obchode toho o sedackach zial moc nevedia .. pozri si aj kategoriu 9-25 protismerne
https://www.modrykonik.sk/blog/meluela/article/protismerna-autosedacka-britax-max-way-r-bxxz90/

evallu
27. apr 2018

Ja som mala do 13, potom do 18 a teraz do 36 (3.tiavsedacka) a je ozaj oveľa oveľa menej pohodlná ako do 18kg) nepreskakuj tu do 18 ti Radim pre pohodlie dieťaťa ...

babi81
27. apr 2018

@lienka1987 my mame cybex sirona plus od narodenia do 18kg, da sa dat do oboch smerov, uplne spokojny aj na dlhe cesty, boli sme v toskansku na dovolenke, chodime do rakuska lyzovat do nemecka k rodine a znamym.jedina nevyhoda ked ju raz das do auta rak sa ti uz nechce zmontovat.a stary rodicia ju vozili vo vajicku a potom, v autosedacke 9-36 recaro young hero.sme spokojny s oboma.

zuzana247
27. apr 2018

@lienka1987 kamaratka mala tiez Peg Perego vajicko do 14mes. A potom kupili Romer Trifix 🙂
Su s nou spokojny 🙂
Ale odporucam stranku www.autosedacky24.sk alebo www.buggies.sk ,maju dobre ceny a pri platbe prevodom zlavu 🙂
Poslala som ti aj ip 🙂

zuzana247
27. apr 2018

@90909 minule pisala jedna mamka,vraj ani dualfix nevysiel dobre v testoch.
a na nete je toto https://www.dualfix-check.com/?lang=sk
Tak si skontrolujte to seriove cislo 🙂

90909
28. apr 2018

@zuzana247 my me najnovsi model 2018

zuzana247
28. apr 2018

@90909 tak potom super 😊😊 vela stastnych km 😊

90909
28. apr 2018

@zuzana247 dakujeme..a dakujem aj za typ😊ja som aj preto zvolila romer...lebo som.pocula, ze oni si naozaj davaju zalezat a ak nieco nie je ok, tak to radsej stiahnu

homolca
29. apr 2018

v lm je napr predeti...maju petite mars 0-18, je velmi dobra