Autosedačka s čo najdlhšími pásmi

adulla2
27. júl 2014

Prosím poraďte mi autosedačku s čo najdlhšími pásmi, dcérka bude mať 8 rokov a chceme jej kúpiť novú sedačku s 5-bodovým zapínaním, do starej sa už nezmestí, teda nedajú sa jej zapnúť pásy, keď má napr. zimnú bundu. A na podsedák ju ešte nechceme dávať....Ďakujem.

sissy27
27. júl 2014

@adulla2 8ročná alebo 8 mesačná? 😅

adulla2
autor
27. júl 2014

Bude mať osem rokov. Ako najradšej by som bola aby mala 5 -bodové zapínanie.
@sissy27

bubelko
27. júl 2014

@adulla2 neviem, ale pokial viem, od urciteho veku a vysky sa deti zapinaju napriek sedacke (nie podsedaku) 3-bodovymi pasmi... 😕 ja mam 7 rocneho syna, od cca. 3,5 roka je uchyteny 3-bodovym pasom, pretoze vyskovo mu trcala zo sedacky s 5 bodovym uchytom hlava 😕
neviem, aku ste mali doteraz sedacku a aku ma tvoja dcerka vysku, ale myslim, ze v jej veku uz 5 bodove zapinanie nezozenies... ale mozem sa mylit 😉

heni79
27. júl 2014

@adulla2
Chápem, že to berieš, že 5-bodové pásy sú bezpečnejšie, ale 8-ročné dieťa už pokojne môže byť v autosedačke bez nich. Ako jej vychádza normálny pás?

anuskaaprazko
27. júl 2014

treba kupit autosedacku od 15 do 36 kg, to bola doteraz v 9-18??? sedacky 15-36 kg sa uz zapinaju bezp. pasom automobilu, neboj je to bezpecne. Ak chces poradit vo vybere, napis mi IP, nieco vyberieme 🙂

sissy27
27. júl 2014

@adulla2 8 ročná sa zapína pásmi auta, ak sa môžem spýtať, akú sedačku mala doteraz? lebo darmo máš 5bodové pásy, keď nesedí veľkosť a nemá dobre chránenú napr. hlavu...

katarinamarkova
27. júl 2014

treba si dat vyrobit autosedacku na mieru 🙂 , taka neexistuje.8r. dieta - podsedak, prip. sedacka a 3 bodovy pas cez nu.

anuskaaprazko
27. júl 2014

a podsedak neries, to vobec nechrani zboku ani hlavu :(

tova
28. júl 2014

@adulla2 8r. neries 5b pasom, sedacky su len do urcitej vahy a je nebezpecne ked zapnes 5b tazsie dieta, pri naraze pasy nemusia ju udrzat, predsa su uchytene v plastiku ten sa moze zlomit. 8r. vobec chce sediet v detskej sedacke?

mammi11
28. júl 2014

Sedacka a troj bodovy pas. Takto, obrazok z google

mammi11
28. júl 2014

Este raz nepridalo mi obrazok

katy1979
28. júl 2014

@adulla2 ale existuju napr. britax robi viac typov toto je jeden z nich
http://www.britaxusa.com/car-seats/frontier-90
kupis ich v polsku napr.

adulla2
autor
28. júl 2014

Ďakujem za príspevky dievčatá 🙂. No u nás je to tak, že máme tri deti, auto máme staršie a najstaršia sedí v strede - vyhovuje mi to, lebo ak najmenšia plače, vie ju zabaviť.Práve tam nevedie pás z auta zhora ale len cez brucho sa zapnúť, čiže autosedačka sa dá zapnúť pásom z auta ale potom dieťa musí byť zapnuté len tými pásmi zo sedačky. Autosedačku máme normálne do 36 kg, dcéra sa tam zapne v pohode ale len bez bundy. Takže manžel asi bude musieť poriešiť ten pás na aute, no neviem či sa mu to podarí, alebo budem musieť "poprehadzovať" deti 😀 . U nás podsedáky nehrozia, myslím, že nie sú bezpečné - ale to je môj názor. Ďakujem vám pekne za každú radu 🙂

adulla2
autor
28. júl 2014

@tova Sedačku máme normálne do 36 kg, teraz má dcéra 25 kg. A čo sa týka toho či 8 ročné dieťa chce sedieť v autosedačke? Či chce alebo nie musí alebo môže zostať doma, predsa o tom nenechám rozhodovať malé dieťa 😉 . Hlavne keď vidím, čo sa deje na cestách...

tilly
28. júl 2014

@adulla2 ja by som tiez este 8 rocne dieta nedavala na podsedak, to uz radsej uplne bez sedacky, tie podsedaky su hrozne, moj starsi ma skoro 9 rokov a tiez sedi este v sedacke s isofixom, ale 5bodovym pasom ho neputam asi od 5 rokov... uz by ho to asi tlacilo a teda neviem, ci to este ma aj nejaku bezpecnostnu funciu, kedze je to ohranicene kilami...

25daniela
28. júl 2014

@adulla2 ja vozim dieta uchytene v prostriedku dvojbodovym pasom a necitim sa preto zle. Tretia autosedacka sa nam do auta nezmesti... Casom vymenime auto a casom aj dieta bude starsie... teraz ma devet a vobec nemam pocit, ze by mu autosedacka chybala.

romcha
22. nov 2014

Ahojte. Aj my hľadáme novu autosedacku. Pre nasu cca 25kg skoro 5rocnu slečnu. Teraz mame Concord 15-36kg (myslim) a pásy su nam krátke. Všeobecne je nam mala. Páči sa mi -veľkosťou- novinka medzi autosedackami concord transfromer xl. Jedina chyba je v tom,ze je drahá. 300€. Rozmýšľala som nad podsedakom, najčastejšie absolvujeme trasu z jedneho konca mesta na druhy,do skolky. Raz za mesiac cestujeme aj dlhsiu trasu,100km. K podsedaku z hladiska bezpecnosti ale nie som naklonena. Vie niekto o velkej sedacke ktora nestoji 300€?

marietta33
18. dec 2014

@romcha ahoj, ja mam sice len autosedacku v kategorii 9 - 18 kg, ale kupila som ju za velmi dobru cenu v predajni Predeti.sk. Skus sa pozriet tam, maju naozaj vyber a aj vedia dobre poradit. Ja som mala vybratu Maxi Cosi, ale poradili mi iny model, dokonca lacnejsi. A tusim tam teraz maju do Vianoc zlavy na kociky aj autosedacky. 😀

romcha
19. dec 2014

@marietta33 uz sme boli pozriet v "predeti" ,odprezentovali nam tam sedacku concord x bag,aj za nami prijatelnu sumu,uz len treba zobrat Zoju na skusku. S prezentaciou sme boli spokojni, akurat skoda ze nemali aj cybex znacku,lebo rozmyslame nad concord a cybex sedackou. Lenze kde sa dostanem k cybexu,ked "predeti" nedrzia tuto druhu znacku,kde este predavaju auto sedacky? V hlohovci?

romcha
19. dec 2014

@romcha davam opravu do svojho prveho prispevku vyssie. Mame sedacku concord trimax 9-18kg.

marietta33
26. dec 2014

@romcha Takze ste nakoniec kupili Concord? super vyber. My sme predtym mali Renolux 0 - 18, ale maly sa v tom vzpieral, potreboval si uz normalne sadnut. Takze sme kupili Romer King II bez isofixu a je perfektna.