Autosedačka (vajíčko) Concord Air Safe

ejka147
17. máj 2022

Dobrý deň,

Čo vravíte na vajíčko Autosedačka (vajíčko) Concord Air Safe.

Vo vajíčkach sa nevyznám a teda netuším, ktorú značku a aké vajíčko si vybrať.

Ďakujem

jolana2804
18. máj 2022

Concord není nic moc. Koukla bych na vajíčka Cybex aton 5 nebo M, Nuna pipa next nebo arra, Besafe

yanni
18. máj 2022

@ejka147 musis vybrat take, ktore najlepsie pasuje do vasho auta a hlavne k vasmu dietatu. Kupovat az po narodeni a vyskusat. Air Safe je dobre vajicko, jedno z najlahsich a najväcsich na trhu (pozor hlavne pre stihle babätka). Je testovane cwlkovou znamkou 1,6, v rubrike bezpecnost dokonca 1,4, co je vynikajuce. Ono tie vajicka znamych vyrobcov a testovane je vlastne jedno, ake si vyberies. Treba hlavne pozerat ci dobre "stoji" v aute a ako v nom dieta lezi. Preto sa odporuca kupovat az po narodeni a ist vyskusat.

daniela_p
18. máj 2022

@yanni ako môžem kúpiť vajíčko po narodení? Ako si odnesiem bábätko domov z pôrodnice ? 🙈

yanni
18. máj 2022

@daniela_p uplne normalne. Pozicias.

daniela_p
18. máj 2022

@yanni a keď nemám od koho? Podľa mňa to je blbosť, určite si vajíčko plánujem kúpiť podľa typu auta dopredu 🙂 ale zas každý nech robí ako mu vyhovuje 🤗

yanni
18. máj 2022

@daniela_p nie je to blbost. Nie Karde vajicko pasuje każdemu dietatu. Tak isto eko aj neskor väcsie sedacky. Jasne, je beze kupovat vsetko dopredu a cez net. Bez toho aby si to clovek obzrel a vyzkusal. Zial, na SK este nie su naozaj specializovane predajne.

daniela_p
18. máj 2022

@yanni určite si cez net nebudem kupovať vajíčko … ale zas si požičiavať a potom s novorodencom behať po obchodoch a skúšať vajíčka…. Ak ho náhodou budem znova potrebovať skôr ako ho stihnem kúpiť a už ho nebudem mať požičané ? Podľa mňa je úplná nezopodednosť nemať doma vajíčko od narodenia, lebo ozaj človek nikdy nevie kedy ho bude potrebovať, a stále sa na niekoho spoliehať aby ho požičal je tiež blbosť (plus keď človek vôbec nemá od koho a musí si kúpiť). Požičané Nemusí sedieť typu vášmu auta napr, atď … chápem, že nemusí vajíčko sadnúť každému dieťaťu, no i tak chcem byť pripravená a mať ho doma od začiatku, pre každý prípad .. a keď zistím, že ozaj úplne nesedí (čo je podľa mňa malá šanca) tak to budem riešiť potom …

ejka147
autor
18. máj 2022

O mesiac mám termín a vajíčko stále nemám. Kočiar som objednala dvojkombináciu a z nemocnice plánujem dať bábätko do hlbokej časti..... Podľa mňa to nie je zlý názor, kúpiť vajíčko potom, využívať ho plánujem vtedy, keď niekam pôjdeme autom. Pripevňovať na kočík ho nebudem.

No chcela som radu, aké vajíčka sú fajn a ako ich vybrať a nie tu rozbúrať diskusiu, kto kedy kupuje vajíčko. 🙂

daniela_p
18. máj 2022

@ejka147 jasne rozumiem, mrzí ma to 🙈 ja by som si dieťa nedovolila dať do auta bez vajíčka … a tiež ho neplánujem dávať na kočík … a čo sa toho týka, ako písali vyššie, ja asi pôjdem do cybexu atom M alebo 5, ešte sa poradím v predajni, či je vhodné k nášmu typu auta 🙂 ale našla som nahno veľmi dobre recenzie 🙂

ejka147
autor
18. máj 2022

@daniela_p My sme mali ku kočiaru cybex aton 5, no ked som sa radila, tak to vydrží krátko. Že radšej ísť do cybex aton M. No pozerala som na bazáre a málo ich je, rodičia si ich držia. 🙂

daniela_p
18. máj 2022

@ejka147 Mko je vascie teda že? Vedela som, jedno z nich dlhšie vydrží ale nevedela som ktoré. Rozmýšľam, ze sa poradím aj na fb v skupine deti v aute a potom na predajni 🙂 ale zatiaľ u mna cybex vyhráva 🙂 … môže byť, že ich menej keďže sú dobre

ejka147
autor
19. máj 2022

@daniela_p ano je väčšie, dlhšie vydrží. To mi poradili aj na fb v skupine. Alebo ešte jedno nejaké klippart tuším, ale cez bazár nik nepredáva.