Britax Römer King II - skúsenosti

sanny2993
26. mar 2022

Ahojte. Plánujeme kúpiť tuto sedačku pre ročného syna. Rada by som si prečítala vaše recenzie (viem že dieťa do 15 m by malo byť v protismere ale rozhodli sme sa takto, nesuďte).

Ďakujem za každé info 🙂

lesnajahodka
26. mar 2022

My sme ju prekupili asi pred dvoma mesiacmi pre tiež ročnú dcéru a úplne spoko. Je pekne vysoko, takže vidí cez okno, aj sa dá (napr aj počas jazdy) posunúť trocha nižšie, na taký -ako by som to povedala-menší sed a väčší lah 😄 zamna dobrá kúpa 👍

lucianne
26. mar 2022

Ahoj aj my sme ju mali a tiež v nej bola skôr ako v 15 mes. Bola spokojnejšia a videla von. A vždy si ju môžeš dat do ľahu a aj nemá komplikovane pripútaní čiže sa ľahko prehadzovala z auta do auta. Ja som s nou bola veľmi spokojná. A pokračujeme tiež romerkami aj v mojom aute aj v muzovom.

malicka_mysicka
26. mar 2022

@sanny2993 podla mna super, je vyssia a dieta vidi. My sme mali inu ale syn ked bol maly z nej nevidel cez okno, tak nam kamoska pozicala king 2 na skusku a fakt bol syn zrazu v aute spokojny a kupila som si ju aj ja.

evkao
26. mar 2022

@sanny2993 nie do 15 mesiacov, z hladiska bezpecnosti minimalne do 3 rokov 🙂 ale samozrejme kazdy urobi ako uzna za vhodne

panda21
26. mar 2022

Nie do 15 mesiacov ale do 3 rokov minimálne. Dieťa do 3 rokov ma stavce z chrupaviek, tie sa pri náraze v smere jazdy natiahnu a poškodila miechu, čo môže spôsobiť ochrnutie alebo smrť. Viď prípad 10 mesačného chlapčeka v Čechách. Treba si uvedomiť, že dieťa do 3 rokov má inú chrbticu a hlavu ako dospelý ľudia. Ak ste s týmto úzrozumiteľný tak ok, ale existujú aj sedačky, ktoré vieš dať do protismeru a keď bude moc zle, tak dáš do smeru, ale dieťa sa väčšinou v pokračovacej ukludni aj v protismere, lebo je vyššie a vidí všade.

lukina20
26. mar 2022

Mame ju a sme spokojni. Syncek ma 16m

jolana2804
26. mar 2022

Měla jsem jí na prvního syna a znova bych jí už nekoupila. Zpětně vidím, že sedačka mu byla velká i v době, kdy z ní vyrostl (105cm a 15kg). Takže ročnímu miminu bych jí určitě nekoupila. Navíc už se přestala vyrábět. A pro roční dítě je nejbezpečnější protisměr