Otočná autosedačka

edajna6
5. feb 2023

Ahojte prosím poraďte mi autosedačku môže byť aj otočná syn má 13kg a 1 rok 80cm , chcela by som takú sedačku ktorá aspoň do 3-4rokov vieme využiť
Za všetky rady ďakujem

konikkon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluemoon24
5. feb 2023

@edajna6 Joie spin 360 (muze byt i joie i-spin 360 - novejsi verze, ale drazsi), pozor ne! Joie i - spin 360 E - tam chybi zmensovaci vlozky, ktere ted budes potrebovat. Je to jedna z nejlevnejsich tech fakt kvalitnich sedacek a je otocna. Protismer do 18 kg 🙂

jolana2804
5. feb 2023

A já bych vybírala protisměrku aspoň do 25kg. Vzhledem k tomu, že má dítě v roce 13kg, tak tam je nějaký předpoklad, že bude mít 18kg celkem brzo. Koukla bych na Axkid Minikid, Avionaut Sky apod

evkao
5. feb 2023

@edajna6 aky mate rozpocet? ak uz otocna a obojsmerna (aj ked suhlasim s @jolana2804), su aj lepsie ako i Spin 360, vsetko zavisi od rozpoctu a od auta, do ktoreho sedacka pojde

edajna6
autor
5. feb 2023

Na čom najviac budem voziť dieťa je Octavia 1 sedan ročník 2000. Rozpočet 300-350€. Áno väčšinou čo som čítala joie i spin 360 odporúčaju len mi tam vadí že len do 18 kg.

evkao
5. feb 2023

@edajna6 Joie i Spin 360 je do 19kg - a preco to vadi? ak je predpoklad, ze dieta bude rychlo priberat a je celkovo vacsie, tak treba pozerat bud uplne iny typ sedacky alebo ratat s tym, ze sa bude cca v 2 a pol roku kupovat ina

edajna6
autor
6. feb 2023

Áno práve preto idem pre radu aku si vybrať ktorú využijem dlhšie ako autosedačku joie i spin 360. Ale keď nie je iná možnosť tak si ju kúpim a po 2 rokoch ako píšete musíme kúpiť novú inú.

konikkon
6. feb 2023

@edajna6 ale veď dieťa teraz rapídne spomalí priberanie. 13 kg na ročne dieťa nie je nejak veľa. Nemyslím si, že v 2 rokoch bude mať 19 kg. Bude mať tak 15 kg Sedačku určite využijete do 3-4 rokov. Navyše, táto sedačka ide na bazároch ako teplé rožky a po dvojročnom používaní sa jej veľmi ľahko zbavíte a nejaké peniaze sa vám vrátia. Potom u 3 / 4 ročného môžete riešiť už úplne iný typ sedačky, bude stačiť napríklad už len posmerna. Povedzme si úprimne, 3 ročne dieťa už takmer nikto nevozi v protismere, a kto vozí, to sú len veľmi výnimočne prípady. Nehovorím, že protismer čo najdlhšie nie je najlepší, hovorím len, aká je prax.

yanni
6. feb 2023

@edajna6 kolko ti ma presne dieta? Rok je taky pojem nijaky. Rok moze byt 12 mesiacov ale aj 23. Zial nik ti nepovie, ako ti bude dieta ras a priberat. Treba ist tie sedacky vyskusat.Otocne su do 18/19 kg alebo 105 cm (co dieta dosiahne skor). Potom musis menit. Cize si moze vydrzat aj do 4rokov ale moze byt, ze v 2,5 roku uz budes musiet zase menit. My sme mali/mame niekolko protismernych (ani jednu otocnu, kedze ten otocny mechanizmus sa casto kazi, staci jedna omrvinka)

yanni
6. feb 2023

@konikkon Tak uz to taka rarita nie je. Cim dalej, tym viac ludia kupuju protismerne. Zial na SK vozit 6 rocne dieta v protismere je take uncooool. A kupit dobru sedacku tie. Ved naco, cestujem len 5 metrov od domu. akurat nehoda si nevybera a nevie, ci si rave presla 5 metrov alebo 500 km.MOja starsia dcera sa vozila v protismere takmer do 7 rokov, mladsia, 4 rocna, stale sedi v protismere. A vobec to nebolo nezvycajne a pre tus starsiu ani uncool. Prave naopak. teraz cestuje nieco vyse pol roka v smere a mrkoce ake je to nepohodlne.

edajna6
autor
6. feb 2023

Môže ale nemusí byť otočná, voziť sa bude 30km každý týžden tak 2-3x nakoľko som sa vrátila do roboty a budem ho viezť k mojim rodičom kým pracujem. Syn má 12 mesiacov. Je to moje prvé dieťa a preto som prišla tu pre radu, nakoľko na Facebooku mi poradili len joie i spin 360 v každej skupine. Nemám nič proti tejto sedačke a ak je bezpečný a cenovo prijateľné tak si vyberiem tú. Tak preto sa pýtam nejaké iné typy sedačiek kvôli využitiu čo najdlhšie lebo pri niektorých píšu že do 3-4rokov alebo do 105 cm a už mám z toho troška chaos a neviem ako sú či môžem dať len do protismeru alebo aj do smeru. Tie skupiny propagujú svoje značky a len tie odporúčajú . Rozpočet je max 350. Tak som prišla sem pre radu či konkrétne nejaké typy mi odporučíte a rozumiem nevieme ako rýchlo bude priberať a rásť.

konikkon
6. feb 2023

@yanni no neviem, podľa mňa strašne málo deti škôlkarov a starších sa stále vozí v protismere. Či ty vidíš takých detí veľa a bežne? Ja osobne plánujem dieťa voziť v protismere čo najdlhšie, uvidím, aká bude realita. Ale nedovolím si tvrdiť, že je úplne bežné voziť väčšie deti v protismere. Ty a podobné mamičky sú stále skôr výnimkou.

mizu89
6. feb 2023

@edajna6 my máme cybex.som spokojná.kupovala som cez bazos už použitú.zase ak sú sedačky do 18kg tak to by malo v pohode vydržať do tých 4r.
Môj chlapec 2,5r má 12kg
Ale zase nemôžeš pozerať len na váhu musíš pozerať aj na výšku dieťaťa aby malo kde hlavu oprieť.

evkao
6. feb 2023

@edajna6 a v ktorych skupinach si sa radila? ja v skupine Deti v aute radim vzdy podla zadanych parametrov a radim sedacky, do ktorych by som nevahala polozit (a vozit) aj svoje dieta - akoze poradit mozem aj ine, ale ak viem, ze maju zly sklon, chybaju im vlozky, alebo maju ine chybicky krasy, preco neodporucit taku, co sadne lepsie? aj nemusi byt otocna, tak este mozes bud Avionaut Sky, ale to je cisto protismerna sedacka do 25kg, upevnuje sa pasom auta, ale prave ma vyhodu v dlhsom vyuziti protismeru aj 5 bodovych pasov, alebo Britax Romer Multitech, tiez sa upevnuje pasom, protismer do 25kg, ale mozes ju dat do smeru uz aj skor, ale potom v smere jazdy ma 5 bodove pasy len do 18kg

konikkon
6. feb 2023

@evkao ahoj, píšeš, že si poradkyňou v tej skupine Deti v aute. Mňa by zaujímalo, akým spôsobom si získala všetky poznatky. Či samostudiom, či nejakým kurzom a pod. Či máš na toto nejaký napríklad certifikát...? Ďakujem

evkao
6. feb 2023

@konikkon nie, ziaden certifikat neexistuje, nemal by ho ani kto vystavit 🙂 ani kurz na to nie je, to by kazda znacka skolila len na svoje sedacky (a to je aj nerealne, kedze je okolo 500 znaciek sedaciek), jedine samostudium, realne pozorovania, skusenosti, veltrhy...

edajna6
autor
6. feb 2023

@evkao ďakujem pekne vysvetlené už nejaký prehľad mám ktorá je len v smere jazdy ktorá môže ísť časom aj do smeru, pozriem sa na ponuku čo ste mi ponúkli a z tých si vyberiem. Tak čo som si len tak napr pri parkovaní som videla tak samé autosedačky v smere jazdy boli. Vajíčko som mala stále v protismere. tak preto som písala že som myslela že napr do 3 4 rokov je v protismere a potom môžete dať aj v smere jazdy. Samozrejme z bezpečnostného hľadiska čím dlhšie byť v protismere. Napr. kamarátkina dcéra len v smere jazdy cestuje lebo keď mali autosedačku v protismere stále plakala a nemohli s ňou cestovať nikam. Môj bol vo vajíčku v protismere teraz autosedačku máme z druhej ruky od rodiny autosedačku Petite Mars Prime staršiu verziu ani opierka hlavy sa nedá nastaviť ako som pozerala terajšie verzie a je v smere jazdy umiestnený vozil sa max najdlhšiu cestu do 30 km.

edajna6
autor
6. feb 2023

@evkao takže nakoľko budeme do budúcna viacej cestovať a aj niekam aj na dlhšiu trasu napr. na dovolenku tak by som chcela kúpiť novú autosedačku.

evkao
6. feb 2023

@edajna6 este pozri aj Joie Stages Isofix, ta je tiez obojsmerna, isofixova, polohovatelna, do 18kg sa da mat v protismere a potom este do 25kg v smere - keby sa mamicky viac zaujimali o to, co sa moze s dietatkom stat, ked je otocene v smere jazdy, snazili by sa nechat ho v protismere aj do puberty (nehovorim, ze to je chyba mamiciek, bohuzial informovanost na slovensku ohladom cestovania v protismere je strasne nizka a nepomahaju tomu ani predajcovia, ktori sami nukaju uz pomaly polrocnym detom sedacky 0-36kg, alebo rocnym sedacky v smere jazdy), a teda ked dieta place, treba najst dovod a nie urobit to najlahsie, ale zaroven najnebezpecnejsie riesenie - ja mam syna, ktory tiez nerad ako maly cestoval, museli sme planovat cesty tak, aby v tom case spal, ked sa zobudil, vrieskal ako sialeny, vajicko sme mali strasne, pokracovacku bez vloziek, so zlym sklonom, padala mu hlava, nemala som vtedy take info ako teraz, napriek tomu sa vozil v protismere do 3 a pol roka, lebo fyzika sa jednoducho oklamat neda....)