Prechod z vajíčka na autosedačku

kikus1993
22. aug 2016

Ahojte mamičky, chcela by som sa poradiť, žijeme v Nemecku a čaká nás dlhá cesta na Slovensko, malá ma za týžden 6 mesiacov, a z vajíčka jej už trčia nožičky, a teraz neviem, môžeme takto cestovať? nieje to pre nu nebezpečné? lebo pokiaľ nesedí, tak autosedačka by sa dávať nemala,aspon som to tak čítala. Pozerala som aj tie polohovateľné autosedačky, ale neviem, kto by vedel poradiť, vopred ďakujem.

rrrudr
22. aug 2016

Ahoj, urcite vo vajicku, 6mesacne babetko je este male na autosedacku... Nevadi ze jej trcia nozicky, pokial jej "nevytrca" aj hlavicka tak je jej vajicko dobre 🙂

simca06022011
22. aug 2016

ako velmi jej trcia nohy? trcat mozu, ale primerane, aj vaha je dolezita... My sme mali autosedacku skor, isli na Besafe isofix, ona pre mensie deticky je aj polohovatelna a je pod to podlozka za chrbat, co ju aj zmensi. Zda sa mi ze 9-18kg bola. Tiez bola mala nasackovana vo vajicku, na to sa nedalo ani pozerat. Potom spokojnost. Najlepsie vyskusat a nechat si poradit v obchode, ak jej dalsia este bude velka, tak ju nechaj vo vajicku.
http://www.autosedacky-besafe.cz/a9-18.php

jasminet
22. aug 2016

nohy trcat smu a budu, ale nesmie trcat hlavka - daj vyssie hlavovu opierku ak je to nutne a nechaj ju vo vajicku este.

myryjam
22. aug 2016

Vajíčka sú buď do 10 kg (skupina 0) alebo 13 kg (skupina 0+). Ak sa vám zdá, že dieťa z autosedačky vyrastá, pretože mu už trčia nohy, môžete sa upokojiť. Trčiace nohy nie sú na závadu. Dieťaťu však nesmie zo sedačky trčať hlava. Ak teda hlavička dieťaťa alebo jej časť presahuje operadlo sedačky, je potrebné sedačku vymeniť. Pozor! Neznamená to automaticky prechod do sedačiek s hmotnosťou od 9 kg (skupina 1). V prípade dlhého, ale ľahkého alebo samostatne nesadiaceho dieťaťa by ste ju mali vymeniť za hlbší model vajíčka v rovnakej kategórii 0+.

luxus10
22. aug 2016

6 mesiacov je na vacsiu autosedacku skutocne malo, aj keby mala viac ako 9 kg, vajicko je na dlhu cestu viac ako idealne, a je obratene v protismere jazdy, to je velmi dolezite, lebo pri brzdeni je cele telicko, vratane krcnej chrbtice a hlavicky vtlacane do chrbtovej casti sedacky a tak je dieta chranene....nesmie z vajka pretrcat hlavicka, to kvoli tomu, ze keby sa auto obrati na strechu, az sa dieta nezrani...

a dalsiu sedacku vol urcite polohovatelnu, lebo aj 9 mes. babo ked zaspi, hlavicka mu pada, a v polohovatelnej je pekne a bezpecne ulozena...

kikus1993
autor
22. aug 2016

dakujem, asi popozerame vajicko v kategori 0+ :D

ikissedagirl
22. aug 2016

http://www.predeti.sk/dokument/xnakup2
dalsia moznost je vanicka s moznosti putania v aute.

simca06022011
22. aug 2016

@kikus1993 dobre si ju prezri v tej sedacke ak jej netrci hlava a nie je tam natlacena nekupuj si zybtocne nic nove.. za par mesiacou si kupis autosedacku riadnu... ;)

totatimeka
22. aug 2016

Nevadí keď trčia nožičky, hlava nemôže trčať takže kludne môže byť ešte vo vajku 😉

kikus1993
autor
24. aug 2016

lenze ona ma hlavicku tak akurat zarovno....a za mesiac....cestujeme...tak mozno to urobim tak...ze tam ak nebude trcat...zostanem pri vajku a jak pojdmee naspat pohladam nieco na slovensku, a skusenosti s vanickami do auta nemate? nebola by to najlepsia alternativa?

simca06022011
24. aug 2016

@kikus1993 nebola, ver mi... jednak ledva sa do nej vprace, druha vec.. neviem.. ja ked si vzadu lahnem na sedacku pri tych pohyboch dopredu dozadu sa necitim dobre a dalsia vec nevidite na nu z predu... mali sme vanicku pouzili sme ju ako som pisala ledva raz na cestu stiavnica-bystrica a dalsi raz bystrica-madarsko sme to v pol ceste zrusili... a cena je porovnatelna s riadnou sedackou myslim. Zase uz taka mala nie je aby neprezila cestu vajickom, a potrebovala lezat, ked to pozries z ineho pohladu su ammy co pol rocne dietata v klude davaju sediet...
Alebo ju vezmi a chodte do obchodu a vyskusaj.. naozaj su sedacky vacsie do ktorych v pohode taketo male dieta das a nasledne tu sedacku vies regulovat a vyuzijes ju aj do 3 rokov... Zarovno hlavu moze mat, ide oto ako ju ma opretu, mala by mat oporu v tej sedacke aby jej hlavku nehodilo dozadu, doboku, aby si hlavu ak by nebodaj vyletelo vajicko neudrela atd.

mima283
24. aug 2016

@kikus1993 su tusim aj sedacky od 0-18 kil alebo tak nejak q tie su polohovatelne. Skus si pozriet nieco take. Lebo teda aspon ja osobne by som nedaval sedacku, v ktorej vyslovene sedi, kym si nevie babo samo sadnut.my ideme kupovat sedacku az teraz a to bude mat v ndelu 8 mesiqcov. Doteraz bol vo vajicku, kym si nevedel sadkat 😊 ale samozrejme, je to na tebe 😊

mima283
24. aug 2016

@kikus1993 ale aj tak s tym este nejaky ten tyzden pockame 😁