Vajíčko Peg perego a krátky pás v aute. Čo teraz?

lenkao
26. sep 2011

Zienky poradte. Mame autosedacku vajicko peg perego. Mame ju ale problem priputat do auta. Je to strasne na fest, mame katky pas a nesedi to dobre. Nevyraba sa nejaky predlzovak pasu alebo pomohla by ta zakladna bez isofixu? Mate niekto podobnu skusenost? dakujem

nibiru
30. sep 2011

ake vajicko mate?ja som mala primo viago na zakladni bolo take kolecko ked som to nastavila drzalo mi to no malu som nosila na prednom sedadle kde som posunula sedalo do zadu.

hellokitty
30. sep 2011

@lenkao Ahoj, my sme mali presne ten isty problem, ta zakladna (nie isofix) je presne na to, takze urcite to pomoze, tiez je potom trochu zjedodusene to priputavanie.

lenkao
autor
30. sep 2011

@nibiru
@hellokitty Mame peg perego primo vagio ale mame ho na zadnom sedadle. Zaputat ju zaputame ale ne tak ako by mala byt. Bodol by aspon o kustek volnejsi ten pas. Preto by som chcela vediet ci to usetri kusok pasu aby som to nekupovala zbytocne 😀

nibiru
30. sep 2011

@lenkao ako ju potom priputas?v smere jazdy?alebo ti je moc naklonena?tiez som ju mala vzdy len zo zakladnou a rucku opretu o sedadlo.

nibiru
30. sep 2011

co je to isofix? mi sme mali len tu zakladnu pripevnis ju normalne pasom sedacka krasne drzi.spodny(kratsi) drzi zakladnu dlhy diel pasu zo zadu vajicko a plastovu rucku das do polohy opretej o sedadlo sedacka sa ani nepohne.mi mame nisan v zadu šikmejsie sedadla drzala aj tam v zadu aj v predu to iste vo favorite :o)

lenkao
autor
30. sep 2011

@nibiru je viac naklonena ako by mala byt a ta rucka nejde az tak dopredu ako by mala byt. Sedacka je naozaj na fest a uz ju viac nenaklonim. Zaujimave ze pri malej sme mali Roamerku a ta bola tiez dost masivna a vobec nebol problem s pasom.

nibiru
30. sep 2011

@lenkao neviem si to predctavit ty vlasne nemas tu zakladnu?alebo je naklonena aj s nou.

lenkao
autor
30. sep 2011

@nibiru nie ja ju nemam. Autosedacka sa da pouzivat aj bez nej. Ide o to ze v nasom aute su na tuto sedacku kratke pasy a preto nesedi tak ako by mala. Preto by som chcela vediet ci pomoze ta zakladna.

nibiru
30. sep 2011

jasne ze pomoze ja som este nikde nevidela bez zakladni podla mna ti to preto nesedi pozeram ze byvas v ruzinove ja tiez ak chces mozme sa dohodnut a mozes si to dojst vyskusat.

hellokitty
30. sep 2011

@lenkao ano usetri to kusok pasu, presne, aby nebola ta sedacka naklonena. Mne to inak bez tej zakladne sedelo tiez tak mierne naklonene, ale myslim, ze z bezpecnostnych dovodov by to malo sediet poriadne a aj to usetri cas pri priputavani. 🙂

aliza
1. okt 2011

ono zalezi na aute, niektore maju kratsie pasy, napriklad muz ma nissan a tam je vpredu kratky pas, takze tiez bolo toto vajicko naklonene a ledva ledva sa dalo priputat. ja mam renaulta a tam to ide v pohode aj bez zakladne. Ale tiez sme kupili aj ten 'base' (zakladnu) a je to omnoho lepsie, praktickejsie, doporucujem.

lenkao
autor
1. okt 2011

@hellokitty
@aliza Dakujem. Skusime tu zakladnu, dufam ze to pomoze 😀

nibiru
5. okt 2011

@lenkao no ako pomohla zakladna?

lenkao
autor
5. okt 2011

@nibiru Zakladna pomohla. Usetrila pas a sklon sedacky je uz spravny a zaputava sa jednoduhsie. Ak ma niekto podobny problem tak doporucujem tu zakladnu 😀

nibiru
5. okt 2011

@lenkao super:o)

lenkao
autor
5. okt 2011

@nibiru som rada ze pomohla lebo nechcelo sa mi menit sedacku lebo sa mi naklikava na kocik 😀

veronch
29. okt 2011

@lenkao Lenka, kde sa ti podarilo kúpiť tú základňua čo stála? My máme tiež vajíčko pp bez, ale nepoužívame ho, lebo ten istý problém.... tak používam od kamošky chicco, ale tá mi zas nepasuje na podvozok....

lenkao
autor
29. okt 2011

@veronch Ja som kupila cez inzerat, su rozne tipy. Da sa kupit aj nova. Na mmb som jednu videla http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11738032&tab=9 ale skus pozriet tu v bazariku sa predavaju lacno aj so sedackou. Ja som si nasla za tu cenu aj so sedackou ebo ta zakladna sa mi zdala byt lepsia.

veronch
29. okt 2011

Prosím ťa a v čom sa tie základne líšia? ja to teraz trochu pozerám a nevšimlla som si,že by boli rozdielne. Inak našla som aj celé vajko za dvacku, tak neviem, možno má táto tvoja diskusia nakopne to poriešiť.... 🙂

veronch
29. okt 2011

@lenkao Prosím ťa a v čom sa tie základne líšia? ja to teraz trochu pozerám a nevšimlla som si,že by boli rozdielne. Inak našla som aj celé vajko za dvacku, tak neviem, možno má táto tvoja diskusia nakopne to poriešiť.... Aha , našla som, že niektoré majú také otočné kolečko, naaa čo je to dobré?

lenkao
autor
29. okt 2011

@veronch tym kolickom si vyrovnavas spravny sklon sedacky. Ja mam na boku napr taku gulicku co je nieco ako vodovaha a ukaze mi to kedy je v spravnom sklone. My mame sedadlo take nakonene a je dobre ze si to tym kolieckom mozem vrovnat. Mas aj isofix zakladnu ak ho mas v aute tak tu zakladnu tam napojis a vajicko sa uz nemusi priputat pasom a len sa naklikne. Ja mam taku ako je ta posledna ale nemam tam po bokoch tie otvary.

veronch
29. okt 2011

@lenkao Isofix, nemám, takže len obyč do pásov a neviem, zrovná tá lacnejšia alebo celkovo tie lacnejšie nemajú ten gombík na točenie a tú guličku, ale zase autom moc nechodím, tak neviem, možno by stačila aj tá obyč. Aj dnes na hroboch by som to ocenila, malú sme museli prekladať zo sedačky do vaničky, samozrejme, že sme ju zobudili... cestou naspäť detto.kvôli párminutovej ceste- chádatko zobudená dvakrát. Kvôli tomu nechodíme ani po obchodoch s ňou, lebo ked si predstavíme to prekladanie, tak radšej prebehneme autom. tak neviem, nechám si to ešte preliezť hlavou.
Tu je link na tú za dvacku, myslíš, že je tá základna z veľmi dávnych dôb? alebo by postačila?
http://deti.bazos.sk/inzerat/10757102/Autosedac...
Prípadne tú obyčajnu základnu, čo si našla ty....

veronch
29. okt 2011

@lenkao

oprava - prebehneme pešo nie autom

lenkao
autor
29. okt 2011

@veronch to je v podstate ta ista zakladna ako ta co sa predava samostatne. Myslim ze to su asi tie najstarsie ale niesom si ista. Ale co su nove tipy maju to koliecko. Ja som kupila za 20eur s kolieckom a vtedy tu boli asi 3 za taku cenu. Teraz som tu v bazariku videla za 19eur bez koliecka. Myslim ze aj ta svoj ucel splni ale to nastavenie sklonu aspon do naseho auta je fajn.

lenkao
autor
29. okt 2011
veronch
29. okt 2011

@lenkao pozri, našla som ešte túto, má na boku tú guličku, takže asi aj s koliečkom predpokladám, cena celkom ok.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12037294&tab=7

veronch
29. okt 2011

@lenkao no to je presne tá istá, čo som našla 🙂 🙂 🙂 🙂 skúsim tam napísať. dík za radu. 😀 😀 😀 😀

lenkao
autor
29. okt 2011

@veronch hehe nasli sme tu istu. este jedna vec. Tato sedackasa neda pravdepodobne bez zakladne priputat cize je samostatne nepredajna. cize ak by si chcela napriklad sedacku predat tak doporucujem skor takto napr https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/2sx... Ja som si to pri kupe neuvedomila.

veronch
29. okt 2011

@lenkao Tak som tu pri tom hľadaní našla aj vaničku, až ma pri srdci pichlo, ja som kúpila používanú za 75 a tu nová taká istá za 30e, jajajáááj, idem už asi radšej spať. 😠

veronch
29. okt 2011

@lenkao To by asi až tak nevadilo... ešte premyslím... prvú pp sedačku sme mali od známych, tú čo nám nešla zapásať, tak sme im ju vrátili a iná kamoška mi požičala chicco, tak by sme túto potom posúvali dalej asi aj so základnou, aj tak si myslím, že so základnou sa asi predá lepšie, ako bez.... ktovie