Aké sú vaše vychytávky pre bábätko?

baschmil
2. máj 2012

ake su vase vychytavky a vase to naj ohladom veci pre babatka? hracky, oblecenie, doplnky......

hajanka
2. máj 2012

co sa tyka hraciek - najlepsie su tie ktore nedostat v hrackarni (resp. nie su vyrobene pre deti) 😉 t.j. varesky, misky, hrnce, kluce, rozne krabicky, casopisy na trhanie a pod.
co sa tyka oblecenia, na prvom mieste je kvalita, prijemne materialy, ktore nieco vydrzia a dobre sa nosia
a doplnky.... neviem co presne mas na mysli 🙂

strapco13
2. máj 2012

z hraciek..u nas dost dlho frcali take tie komunisticke mucholapky 😀 nove nepouzite..aj na prechadzku sme s nimi chodili a prazdne pet flase 😀 😀 ..proste ako pise hajanka..cokolvek co nioe je hracka
oblecko mam rada cherokee a F&F
z kocikov sa mi najviac oplatia satky a ergonosice
ale suverejne naj hracka som pre deti ja...moje ruky, tvar, usi, uplne uzasna sranda je pichat mi do oci :D, alebo lezim a relaxujem na zemiu a oni ma preliezaju
no a dojcenie to je moja srdcovka a srdcovka mojich deti..nasyti, uhasi smad, ukludni, a kedze dojcim oboch narazu tak sa da aj zabavat pri tom 😵 😵 😵

tea333
2. máj 2012

naj vychytavka - PET flase 😀 inak by som povedala ze nosice a satky na nosenie, sock-ons aby sa babu nevyzuvali tie mikro ponozky, zavinovacka, liliputi topanocky, oblecko Next,HM,Zara,Frugi - cokolvek z biobavlny, bavlny..lamaze hracky pre babo, alebo deglingosovia..

natasole
2. máj 2012

ahoj @baschmil,
u nás najviac frčí prestrkávacia kocka (už niekoľko mesiacov), knižky (detské aj dospelácke), všetky krabičky a fľaštičky (dlho bola najobľúbenejšia od sudocremu) - najväčšia zábava je s takými hračkami, ktoré sa dajú použiť viacerými spôsobmi, lebo tak neomrzia - a ako interaktívne hračky fungujú naše mačky. Top priečku v rebríčku zaujímavosti má momentálne mobil - je ako magnet, stačí, že ho vidí 🙂;
oblečenie, čo sa týka značiek nejako špeciálne neriešime. Stačí ho menej, lebo sa nestíha vynosiť. Osvedčili sa nám protišmykové ponožky 🙂;
doplnky - šatka na nosenie a praktické je aj penové puzzle ako podložka na zem (plné alebo s číslami, kde je menej malých tvarov)...

graceful9
2. máj 2012

naša absolútna top hračka je bavlnená plienka 🙂 my používame pampersky, takže látkovky len na slinky, aby ste sa nezľakli, čo to tomu dieťaťu dávam :D a rada my chytá zuby, keď ona ešte nemá :D a chce mi žuť vlasy a prsty :D ale má rada aj tie plastové vajíčka z kinderiek a papierové servítky 🙂

kohutovci
2. máj 2012

co sa tyka hraciek nasa dcerka si vychytavky hlada sama.. fascinuje ju balicek vreckoviek.. bavlnena plienka.. a ked nieje nic po ruke.. zahra sa s tym, ze si taha golier na bodynku ci tricku a ozuzlava si ho.. z doplnkov je momentalne pre nas top hojdacie kresielko s odnimatelnou hrazdickou.. zahra sa v nom skoro cely den a po novom ako su tieto tepla v nom rada pije mliecko.. na rukach sa poti a je jej to neprijemne..
v obleceni stale tapam.. prisla som nato, ze som pokupila zopar nepraktickych kuskov.. poucila som sa, ze kym takto rychlo rastie.. neoplati sa nakupovat dopredu

bibio
2. máj 2012

Hračky - bavlnené plienočky ako mojkadlá na spinkanie, pet fľaše, rôzne papierové krabičky, kľúče (keď nevedele zaspať, tak stačilo štrngať a o chviľu sa ukľudnila 😀 😀 😀 ), klávesnica počítača, dospelácke papuče 😀
Vedierko na kúpanie, pohárik Tommy Teppe od 4 mesiacov, kočík Teutonia Mistral S HB, klasické staré slovenské zavinovačky - perinky
Bez ostatných vecí by sme to zvládli, ale tieto moju malú nervaňu nespavú bavili, ukľudnili, uspali...

digysa
3. máj 2012

plysovy pes- uz ho mame 7 rokov a stale s nim spi.

ichbinich
3. máj 2012

Hracky boli najma NEhracky, uz spominane flasky, baliky vreckoviek, a najma stipce. Ked som chcela vesat pradlo, najprv som si ich musela ist pozbierat 😀
Z hraciek, ktore boli tak myslene 😉 hrazdicky a kresielko s hrazdickou (mala som 3 rozne, aby sa nenudil). Kolotoc nad postielkou rad zul, mal s plysakmi a ked nan dociahol, tak ich natahoval a zul. Neskor ho chytili auticka a s tymi sa vie vyhrat dlho. Potom som investovala horucich 10€ do koberca, na ktorom su nakreslene cesty a domy, lebo si zacal kreslit drahu na gauc 😉 To bola asi najlepsia investicia... A zboznuje aj jeho stolik a stolicku z Ikea. A este BobbyCar odrazacie auticko.

Oblecenie kupujem aj vo vypredajoch, v C&A a H&M a ked som na SK v Tescu. Kupim to, co sa mi paci a potrebujem. Mam aj kupene veci popredu, ved body, tricka, ponozky a nohavice vzdy treba. Podla potreby dokupim letne alebo zimne diely.

ikke
3. máj 2012

- satka. neskor nosic manduca - hlavne ziaden babybjorn a podobne "klokanky" do 9kg, kde vam dieta visi iba na pleciach
- ponozky z H&M, co maju gumku aj v clenku a vrchna cast sa prehyba naspat nadol - nesmykaju sa z noziciek
- body+nohavice(teplaky)+tricko+ponozky - nasa zakladna zostava, ziadne dupacky, kosielky a pod.; v dupackach pri kopani nikdy nemal nozicku v tej spodnej casti, ale nad nou, potom nemohol vystriet nohu; kosielky, ktore nedrzia plienku pri tele a stale sa vyzliekaju, su tiez nanic
- na noc overal z cistej bavlny
- retiazka na cumel od NUK - na rozdiel od inych sa ovela lepsie, jednoduchsie a pevnejsie pripina o oblecenie
- hracky kupujem hlavne drevene, latkove a kovove (to hlavne u auticiek a veci do detskej kuchynky), neznasam prefarbene umele hmoty typu fisherprice, ale to je otazka vkusu; mame drevenu hrazdicku, drevene odrazadlo, vlaciku, kocky, kutilske naradie, mozno bude aj mobil do postielky, trojkolku, garaz,... jedinu umelu hmotu, co sme kupili, je lego. no a par zdedenych kuskov, ale ja take naozaj nekupujem...
- kozmetika babylove a alverde, ostatne mi smdria (su prilis parfumovane)
- flasky so sosakom a slamkou jedine tomeetippee, vsetky ostatne po kratkom case zacnu tiect

a este urcite par veci, ktore ma napadnu, ked toto odoslem a uz sem nebudem moct prispiet... 😅

ducci
15. máj 2012

pre mna urcite nosic - pouzivame babybjorn a je super 🙂, dalej zavinovacka, mala ju ma stale ako perinku a krem bepanthen - ten nam super pomohol aj na zapareninky aj na prsia 🙂

nelinqua
15. máj 2012

pre mna cislo 1 urcite nosic manduca...pomohol nam velmi ked mala malinka koliky a ja uz by som ju nevladala cely den nosit na rukach, aj teraz ked ma niekedy taky mojkaci den a nechce byt v kociari..tak ju dam do manducy a ideme na prechadzku🙂 z hraciek lamaze..tie ju vedia ocarit kazdy den a ako pisu baby samozrejme ja som pre nu ta najzaujimavejsia hracka, hlavne ked sa ma chut santit a skerit sa🙂 a oblecenie? lubime next pyzamka! nie kvoli znacke ale kvoli tomu ake su superne🙂 jeee a este spaci vak do postielky...velmi sa jej v nom paci..a hlavne sa ta husenicka z neho nevie dostat von...lebo z perinky bola vecne vykopana🙂

berus222
15. máj 2012

pre nase deti a pre mna bolo uplne naj polohovatelne lehatko a spievankovo

brisilda
15. máj 2012

u nas frcala rainforest hojdacka ...uzasna vecicka uzival si ju maly a aj ja ked som si chcela poupratovat byt 😀 popripade navarit obed
monitor dychu som si uzivala hlavne ja nakolko som sa vdaka nemu perfektne vyspala a vdaka elektronickej pestunke som pocas obednajsieho spanku nemusela sediet doma na zadku 😀
teraz u nas frci bobocar /plasmacar/ drobec ho pouziva od 10 mesiaca a dodnes ho nikomu nechce pozicat 😀
DVD spievnako je u nas na 1 mieste no ja uz chytam alergiu....staci, ze maly ide k TV 😀 😀 😀 uplne oblbli mojho syna 😝
odporucam taktiez latkove plienky ....su na nezaplatenie
ohrievac flas sme pouzivali hlavne pocas ohorenia aby sme mali aj v noci stale teply cajik a kojenecke flase tomme tippeer
oblecenie striedame zalezi podla toho co nam padne do oka a obuv kupujeme prevazne v protetike ...

annie13
15. máj 2012

u nas tiez rainforest hojdacka to bolo najlepsie co sme kupili mala aj my sme ju zboznovali

monitor dychu sme mali spala som kludnejsie

Spievankovo milujeme DVD aj CD do auta na dlhe cesty

zuzanamv
15. máj 2012

Lehatko/hojdacie kresielko Fisher Price do 18 kg, pouzivali sme ho od narodenia az do skoro 5 rokov, na rozdiel od vacsiny, ktore su do 9 kg.

Kolotoc na baterky - pri synovi sme znicili jeden co sa nataca klucikom, tak som potom zhanala na baterky a uz ho medzitym vyuzilo vela deti z okolia. Zapne sa a hra, netreba natacat.

Hrazdicka/pultik Chicco de luxe - bavilo ich to od cca 1 mesiaca az do 3 rokov, najprv ako hrazda, potom ako pultik ked babo lozi/sedi a potom ako hraci stolik, ked uz stoji/chodi.

Knizka od Harvey Karpa - Nejstastnejsi miminko v okoli. Velmi dobre rady ako porozumiet babatku v prvych mesiacoch.

Clanok http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2550/pr... - malo by to byt povinne citanie.

Knizka a metody Tracy Hogg - Secrets of the Baby Whisperer.

meryenes
15. máj 2012

Hračky: PET flaše naplnené farebnými gombíkmi, krabičky, rôzne nádobky, krabička s balenými čajmi, tatove papuče, neskôr krabica, do ktorej sa dá schovať 🙂
Nedám dopustiť na kočiar Tako Jumper, mám ho 2 roky, teraz už pri druhom bábätku a zažil už s nami výstupy na trináste poschodie, hory, rôzne túry a stále je v super stave.
Trojkkolka Smart Trike
Rozprávky o Krtkovi, Maťko a Kubko
A ešte veľa vecí, na ktoré si momentálne nespomeniem

luciferkax
15. máj 2012

Najlepšie hračky sú "nehračky" krabice, misky, malinké veccičky :D :D :D pri kotrých musím dávať obrovský pozor, aby ich nepojedol :D:D :D kočík mám nový Graco quattro tour, celkom sa mi páči, no stále fičí babyvak :D :D :D :D oblečeni enakupujem prevažne v tescu alebo tu a bzári MK. :D

nibiru
15. máj 2012

teraz u nas frči všetko čo maju dopeli v detckej forme lopatka,metlička,zmetak,vysavač,na zahrade vsetko zahradne zariadenie hrable,pilka šrobovaky atd..v detckej forme a kuchinka,box na prenašanie psou tam sa zatvara cela 😀 najnovsie naše stare pokazene auto nevieme ju odtial dostat maly šofer ..ked bola menšia knižky mojho priatela repolera z roku 80 mame ich doma hadam 20ks taktiež drevenne kocky ..kočik starši no užasny priestranny peg-perego primo giro nedam naho dopustit,dalej ohradka najužasnejšia vec 😀 oblečko sekač kde nakupim za par centou značkove veci v takom stave ako nove ak hladam niečo čo nemaju tam kuknem tuto,nove tesco,HM a ine ak su vypredaje.rozpravky nemo,priserky s.r.o a spievankovo 😀 😀 😀