Akú veľkosť oblečenia pre novorodenca do pôrodnice?

martina374
29. sep 2014

Ahojte, chcem sa spytat kedze dopredu neviem ake velke bude babätko ked sa narodi (i ked teraz na ultrazvuku mi povedali ze ma 2900 gramov) ale za 4 tyzdne to uz bude ine cislo. Neviem aku velkost oblecenia zobrat do nemocnice ked budeme odchadzat domov. Mam nakupene len velkost 62 aj to z roznych obchdov a napr. body z jedneho obchodu vo velkosti 62 je uplne ine ako body z druheho obchodu tiez vo velkosti 62. jedno je uzucke a druhe sirsie. Nevadi ak rovno zoberiem do nemocnice velkost 62 aj ked to mozno bude velke?? Lebo nechcem teraz narychlo kupovat mensie cislo,ktore mozno vyuzijem mozno nie. Poradte. A staci ked dietatku obleciem body s kratkym rukavom, ponozky, na to dupacky, ciapku a dam ho do perinky a zabalim do deky? Je to hrube alebo tenke? Dakujem.

lusi24
29. sep 2014

50ku len moja dcéra mala 3150g a 50cm

tehulka2011
29. sep 2014

kup urcite nieco v 50tke, body s dlhym rukavom nie kratkym, a podla mna by si mala mat viac oblecenia min. vo velkost 56, do coho ho budes prezliekat ked Ti bude doma grcat, atd

sammy
29. sep 2014

Moje baby mali vsetky cez 3,5 kg a 52 cm a 56-ka im bola este velka 😀 Ale tak ak ti nevadi, ze sa ti v tom babo bude topit, par tyzdnov mozes zahybat, kym dorastie 😀
A co obliect by som riesila az potom, podla pocasia, lebo teraz je 20 stupnov, potom moze byt aj o 10-15 menej.

maznacik007
29. sep 2014

kup 56 ku ... a viac kusov najma body a take tie pyzamka dupacky v celku aspon ... overal sa da kupit vacsi ale to co ma ist na telo by nemalo byt uplne velke ... aj kvoli udzaniu teploty u novorodenca... a kludne to moze dva mesiace nosit a take male dieta dost sa prezlieka ... pogrcka sa prekaka a pod..

sak kup kludne z bazaru ...

meluela
29. sep 2014

Popytaj sa svokry kolko meral a vazil manzel a rodicov kolko si merala a vazila ty ... a budes priblizne vediet ake by mohlo byt babatko ... moj mal takmer 4 kila a aj tak som mu prve tyzdne davala 56tku, potom sme presli na 62. Do 50tky by som ho asi ani nenapchala 😀 Urcite by som kupila par kuskov 56tky, ak budes mat priemerne velke dieta tak ju urcite vynosite.
Odporucam kupit okrem body aj tenke bavlnene overaliky namiesto/okrem dupaciek, uz bude chladnejsie a takto je to velmi prakticke - na ruckach a telicku mas rovno dve tenke vrstvy.

ukulela
29. sep 2014

50ka je zbytocna podla mna, to je na pol dna aj s obliekanim. to je pre baba narodene predcasne a malicke. ...ak nehces, aby male "plavalo" v 62 kupsi jeden set 56, ten vyuzijes aj pri prvych navstevach lekara. doma moze byt aj v tych 62, len na von by mu mohli byt velke napr okolo krku,tak aby ho akurat tam neprefuklo napr. ja beriem do porodnice tiez set 56 - bavlnena - kosielka s dlhym, dupacky a svetrik.na to uz len zavinovacka a sup pod deku v sedacke. (zavinovacku mam taku, co sa da do sedacky zavinut)
@martina374

ewkapl
29. sep 2014

Moj nazor je taky, ze zbytocne kupovat tie uplne malicke veci. Ale to som az teraz mudra, lebo pri mojom babo som nektorie veci vobec ne vyuzila. A to je presne o tom, ze si aspon dlhsie vyuzijes vaksie oblecenie.

akinorev30
29. sep 2014

@martina374 Presne ako ti píšu baby. Treba kúpiť aj veľkosť 56, podľa mňa bude 62 až moc veľká. Aj 56 bude na začiatok dosť veľká. A určite dlhý rukáv a nie krátky. A naozaj to nestojí veľa, veď sú akcie v Tescu, kde sa dá 5 kusov kupiť za pár eur, alebo v bazáre. Určite na tom nešetri.

janikes
29. sep 2014

Ahoj, ja som kupovala 62 a 1ks body s kratkym a 1 s dlhym 56 do porodnice a k lekarom. Inak maly nosil 62, rukavy vyhrnut a nozicky aspon lepsie kopali. Narodil sa ako 52cm, a uz po mesiaci mu ta 62bola akurat a dalsi mesiac sme presli uz na 68, takze som rada, ze som male nekupovala. Ale kazde dieta je ine.

siska53
29. sep 2014

@martina374 ja som mala zopar kuskov vo velkosti 56. A zvysok bola 62. Obe deti mali 48 cm pri narodeni.
50 som vobec nekupovala. Naco. Na 2tyzdne? Ine su predcasniatka,tym je casto i ta 50tka velka.

Ja som mala jarne deti,tak neviem,ako obliec jesenne dieta na cestu z porodnice,ale asi zavisi od pocasia pri prepustani..
Ja som ich mala oblecenych rovnako,no dcerka mohla byt aj menej oblecena,lebo v ten den bolo strasne teplo...
Ale mali obaja dlhy rukav,dupacky,ponozky.a kabatik a rifle.

siska53
29. sep 2014

@martina374 a este aj capicu a deku prehodenu cez vajicko. No my sme mali kratku cestu autom.

majka99999
29. sep 2014

@martina374 das ho do perinky a potom do autosedacky? Ci do kocika? A ano, treba aj 56 aspon zopar tych pyzamiek/overalov, moj mal 52 cm a mesiac nosil 56. Ja to vyhrnanie rukavov neznasam. A urcite mu daj body s dlhym rukavom. A mozno by som zvazila aj svetrik, podla pocasia...

dejna20
29. sep 2014

56ku. Moj maly mal 4,2kg a 56 sme nosili aj 2 mes. Pri narodeni bola velka.
50ku by som nekupovala. Nemusi mat presne padnuce oblecko. Ale v 62 ti zmizne.
Odporucam body s dlhym rukavom co sa zapina tak priecne cez telo, hm take ma a polodupacky a na spanie overal-dupacky

kiwi82
30. sep 2014

ahoj, určite budeš potrebovať veľkosť 56. moja má 4tyždne a nosíme 56 tku. 62ky sú jej veľké.

bleble
1. okt 2014

Nakuknite aj ku mne, coskoro pribudne viac veci, aj na oblecenie a v novembri predajna v BA 🙂

www.bleble.sk

didudula
8. nov 2014

Do porodnice urcite 56ku. Aj ked je babatko vacsie 56ka mu bude urcite dobra.

zuco05
6. sep 2017

Chcem sa opýtať ,pôrod mám v decembri aké mám zvoliť oblecenie do pôrodnice a domou ?