Ako postupovať pri zmene priezviska dieťatka?

koliecko
23. aug 2014

Ahojte, vie mi niekto poradiť ako postupovať, ke´d chcem zmeniť synčekovi priezvisko, aby mal po ockovi?

safranca15
23. aug 2014

No tak zrejme ste neni zobraty a tym padom treba ist na matriku obaja a tam on prizna otcovstvo a ze suhlasi s tym aby dieta malo jeho priezvisko len tam bude treba vas oboch podpis

ivet37
23. aug 2014

to je pravda dobre pises 🙂

paca1994
23. aug 2014

Ano aj mi sme tak boli a treba este podotknut, ze tam musite mat obcianske preukazy, musite mat obaja trvaly pobyt na uzemý SR a musite tam prist spolu naraz. oni vam am vystavia doklad, ktory sa berie do porodnice popripade ak je uz dieta na svete budete musiet menit meno na rodnom liste a to je vacsinou spoplatnene sumou 15€. Dufam ze so ti aspon trosku pomohla.

sue
24. aug 2014

@koliecko ak uz v rodnom liste je a dieta ma zatial tvoje priezvisko,musite ist obaja s rodnym listom a obcianskymi na prislusny obvodny urad v mieste trvaleho bydliska a tam spisat ziadost. Nasledne oni vydaju rozhodnutie,ktore poslu na matriku,kde vam vydali rodn y list a tam vydaju NOVY rodny list..... Este k tomu treba kolok myslim 33€

jarushka599
26. aug 2014

aj my sme toto riešili, nakoľko nie sme manželia a partner má dokonca iné občianstvo a mal prepadnutý pas, boli sme na matrike a potrebovala môj občiansky a jeho pas, ale platný, tak si musel dať urobiť nový, vo Viedni na ambasáde a bála som sa, že to do pôrodu nestihne, lebo mi na matrike povedali, že ak to do pôrodu nestihne, tak sa volá dieťa po mne. My sme to stihli, ale chcem ti napísať, že mi tá matrikárka povedala, že po pôrode s rodným listom príde otec a ty na matriku, spíšu zápisnicu o uznaní otcovstva a oni vám prerobia a vystavia nový rodný list, o platení mi nič nehovorila, žiadne kolky ani platby. Tak to bolo u nás. A ešte k tebe, ak si náhodou rozvedená, potrebuješ dokladovať rozvod...to len ak by si bola, ok?