Poplatky za zmenu dokladov po rozvode

motiilik
16. apr 2013

Prosím o radu...chcem si isť zmeniť doklady a neviem či sa niečo platí a kupuju kolky na poliici za zmenu VP a OP...rozviedla som sa a vzala som si späť svoje rodné priezvisko..platí sa za to niečo,alebo je to bezplatne???poradte prosím...dakujem

monikahan77
16. apr 2013

@motiilik ja som teraz menila meno - vydala som sa, na polícii majú automat na kolky, teda mali by mať už na každom oddelení, za OP - 4,50€ a za VP - 6,50 som potrebovala kolky. Ešte som sa musela aj do zdravotnej poisťovne trepať pre novú kartičku poistenca a do banky, sociálka a daňový úrad nenahlasuješ.

paulicka
16. apr 2013

No a ešte napríklad nahlásiť zmenu priezviska na životnej poistke, havarijná, zákonná....

janka2501
16. apr 2013

ak si vratis spat svoje rodne priezvisko tak na matrike neplatis, ale na OP,VP platis tak ako pisala monikahan77...a nezabudni ze vsade musis chodit s papierom o zmene, ja dodnes zistujem ze kde som zabudla zmenu nahlasit 🙂... a to som 2 roky rozvedena 🙂

monikahan77
16. apr 2013

@paulicka no, ešte aj druhý pilier DDS som musela hlásiť vrrr 🙂

motiilik
autor
18. apr 2013

papulky dakujem...na matrike som neplatila...len som nevedela o OP a VP na polícii...či si mam kupiť aj kolky,alebo nie...velmi ste mi pomohli...teším sa na tie behačky po uradoch a zmenách...ešte raz velké DAKUJEM všetkým 🙂

monika123654
23. apr 2013

ahojte vie my niekdo poradit ,rozviedla som sa ale meno som si nechala po ex manzelovi lebo mame spolu dieta a nechcela som mat ine priezvisko ako maly.mam si ist menit op ak som si meno nemenila?dakujem vam za rady

janie80
23. apr 2013

@monika123654 OP treba menit vtedy, ak sa na nom meni nejaky udaj... Takze ked sa mic nemenilo, naco si pytat novy? 😕

monika123654
23. apr 2013

dakujem velmi pekne za radu

slavocka556677
12. mar 2014

ahojte........poprosila by som vás pekne o radu.............kde a ako mám žiadať o zmenu priezviska? som pred rozvodom a chcem používať po rozvode späť svoje rodné priezvisko...ďakujem

slavocka556677
12. mar 2014

a chcela by som vedieť, či sa to žiada aj priamo pri rozvode zmena na rodné priezvisko....newiem info o tom nikde nájsť