Tehotenské poradne a pôrodnica v Dolnom Kubíne

mamica8138
3. júl 2021

Ahojte, máte niekto konkrétne skúsenosti - dobré aj nedobré - s tehotenskou poradňou a pôrodnicou v Dolnom Kubíne z posledných týždňov?

Zvažujeme stráviť pár dní v okolí a ak by sa bábätko rozhodlo objaviť svet, nech mám predstavu, čo od nich čakať. Na telefóne som mala z rozhovoru dobrý pocit - reagovali na moje otázky, boli vecní, milí, nestresovali.

Vďaka za vaše skúsenosti!

zanet266
3. júl 2021

@mamica8138 pôrodnica je výborná, prerobená, nová, čistá,aj lekári su skvelí. Nemáš sa čoho báť,keby to prišlo na teba tak budeš v dobrých rukách.

mamica8138
autor
4. júl 2021

@zanet266 vdaka za info! Rodila si - rodili ste niekedy teraz, prednedavnom? Ak ano, mozem napisat spravu a spytat sa par konkretnych veci?

freya2507
30. júl 2021

Pre mna jedna veľká katastrofa a kto napíše že super mal by si pozrieť ako by mal prebiehať pôrod, lebo skákanie po bruchu veru super nieje.

freya2507
30. júl 2021

Rodila som pred 3m

zanet266
30. júl 2021

@freya2507 mne tiež,,skakali,,po bruchu a som vdacna ze mi pomohli dostat babo von,ano nemalo by sa to,ale ked to situacia vyzaduje ???

freya2507
30. júl 2021

@zanet266 v takých situáciách sa robí akútny cisársky rez, mohli mi zlomiť rebrá mohli ublížiť bábätku, tebe atd.. nie nadarmo je to zakázané vyše 70rokov. A to že porušujú každé jedno ženské právo v tej nemocnici o Tom nebudem radšej ani diskutovať v zahraničí niečo take ako nastrih hrádze robia iba vo výnimočných prípadoch tu to robia pre istotu. Ženy niesu vzdelané ohľadom pôrodov a preto to berú ako normálnu vec . Pôrod samotný má byt tak isto krásny ako vznik toho bábätka... 😉

zanet266
30. júl 2021

@freya2507 tak ja som rada že som sa vyhla cisarskemu a snáď doktorka vedela čo robí inú možnosť nepripúšťam a nemyslím na to čo by bolo keby. Ďakujem im že sme v poriadku . Ale áno s tým máš pravdu že ženy nevedia na čo majú právo a čo by sa nemalo

freya2507
30. júl 2021

Áno aj tak sa dá na to pozerať, no ja mám na to iný názor

mamica8138
autor
6. aug 2021

@freya2507 mozem napisat spravu?

mamica8138
autor
6. aug 2021

@zanet266 nemalo by sa to robit, je tam aj riziko poskodenia maternice. Pri prvom porode mi tlacili doktori na brucho a pri usg maternice po porode bolo vidiet, ze tam zostala este hrca tkaniva, musela som dostat extra uterotonikum na precistenie.

mamica8138
autor
6. aug 2021

Ahojte vsetci, vdaka za odozvu, nakoniec praskla voda este v BA a nikam inam sme to nestihli 👶