Bosch verzus AEG spotrebiče

374andy
26. apr 2021

Ahojte prosím o radu. Chcela som si kúpiť spotrebiče do kuchyne značky Bosch. Dala som si vybrané spotrebiče naceniť na jednej predajni a dostala som takúto odpoveď.
,,S Boschom je to zlé v dnešnej dobe, kvalitný spotrebič od nich si treba zakúpiť asi len v Nemecku. Snažila som sa nájsť adekvátnu náhradu, podobný dizajn, určite odporúčam - Electrolux , AEG - podobná úroveň značkového Boschu..."
Viete mi povedať prosím či je to skutočne pravda? Ďakujem veľmi pekne

vikusjk
26. apr 2021

@374andy žasnem... to zaváňa odmenou za predaj Electroluxu, keďže AEG a Electrolux je tá istá výroba, AEG je vyššia (a samozrejme drahšia) rada Electroluxu v podstate. Ja mám doma Bosch viaceré spotrebiče, ale mám aj Electrolux. S oboma som spokojná. Od uvedeného predajcu by som ale nenakúpila už z princípu, za tieto vyjadrenia.

heleninamama
26. apr 2021

Myslím, že závisí aj od konkrétneho spotrebiča, nielen značky. A hlavne od toho, koľko si ochotná investovať, či chceš všetky spotrebiče jednej značky, alebo mix. Mám roky práčku a sušičku Bosch (lebo značka) a minulý rok som na chalupu narýchlo kúpila práčku aj sušičku AEG - lebo som chcela set a tieto mi padli do oka a aj predavač ich odporúčal. A tie sa sa mi zdajú rovnako kvalitné. A aj dizajnovo sa mi páčia. Zato chladnička Bosch sklamala a menili sme ju ešte v záruke - vraj výrobná chyba.
V práci sme v roku 2018 prerábali kuchynku a kúpili sme pomerne lacné akciové spotrebiče, všetko značky Samsung - čuduj sa svete, všetky dodnes fungujú bez jedinej chybičky.

liz_lemon
26. apr 2021

mame Bosch pracku, susicku, umyvacku, ruru, vsetko bolo vyrobene v Nemecku, kupovali sme cez Hej, AEG mame indukciu, vsetko je ok, som spokojna, ale mame tu najvyssiu 8 radu (Bosch)

bubla97
26. apr 2021

@374andy veru, zaváňa to vyššou odmenou za predaj konkrétnej značky. My sme sa rozhodovali na základe recenzií a na čo je konkrétna značka viac zameraná/lepšie špecializovaná ... Kuchynské spotrebiče máme všetky Bosh, práčka a sušička AEG. Sme nadmieru spokojní.

marrydreamkas
26. apr 2021

ja mam indukciu, ruru bosch, pracku, susicku,umyvacku elektrolux, chladnicku samsung, vsetky tieto znacky su kvalitne.za mna konkretne je elektrolux super aj kvalitou aj cenovo.cenovy limit na spotrebice som mala cca 400€ a prave elektrolux splnal podmienku, plus na vacsine svojich vyrobkov maju 10 rocnu zaruku na motor

chicca555
27. apr 2021

akurat riesim nakup spotrebicov a u nas to bude nasledovne - rura, mikro, plynova doska Bosch, umyvacka, pracka+susicka AEG, chladnicka Whirlpool (vstavana s najvacsim objemom)... horsie je, ze ceny sli hore, napr. len na rure Bosch to je +80 eur

renka30
27. apr 2021

Mam doma Bosch umyvacku a varnu dosku, pracku a susicku a mikrovlnku mam AEG, vsetky slapu bez chybicky (klop, klop, aby som to nezakrikla), vyberala som podla parametrov, ktore som chcela, aby splnali, samozrejme ciastocne aj podla ceny, na sety AEG susicku a pracku byvaju fajn akcie. Ruru a chladnicku mam Elektrolux, tiez spokojnost akurat chladnicku nam v zaruke opravovali. Podla mna toto vsetko su znacky, ktore su spolahlive ale vzdy sa moze stat, ze bude chybovy kus, pripadne nejaka rada, ktora bude mat zavady. Napr. kamoska kupila pracku a susicku Miele, niekto povie, ze Mercedes medzi spotrebicmi. Susicka sa jej tesne po uplynuti zaruky pokazila (a to urcite nebol spotrebic za 400€), oprava nerentabilna...tak kupili Bosch

ajsha123
27. apr 2021

Ťažko povedať, či to zaváňa proviziami za predaj inej značky. Možno je to práve tak, ze spotrebiče bosch kúpené pred rokmi su kvalitnejšie ako tie, čo vyrábajú práve teraz... Možno má ten predajca pravdu a vidi do toho viac... Asi by som pátrala aj z iných zdrojov...
A Ono sa to stáva, že nejaký model konkrétnej značky nie je ok, je kazivy... Podľa toho sa nedá neodporucit celá značka...
My nemáme doma nič od Boschu, tak to neviem odporučiť /neodporucit... Skoro všetko sme ored 10rokmi kúpili Electrolux, a väčšina spotrebičov funguje dodnes. S výnimkou umývačky, tu sme v októbri vymenili za Aeg. Chladničku sme novú kúpili tiež minulý rok, velkoobjemovu, Lg. A jednu práčku mam Lg (druhu Electrolux), ta Lg bola opravená raz ako 7 ročná a funguje...

essenceee
19. sep 2021

tiež máme Bosh, kupovali sme ich v okay elektro

mareri
1. nov 2021

my mame každy spotrebič inej značky a kupovali sme to rozne. Kde čo sa pačilo, to sme kupili

sono2
1. nov 2021

Mám všetko aeg vyššier rady neporadím vo výbere len to že mne ide všetko tip top 10 ty rok
Mam indukciu pyro.ruru, to odporúčam chladničku whirl.aj umývačku
Mikrovlnku aeg s grilom

ninah1486
21. jan 2022

ja som kupovala vsetky spotrebice do novej kuchyne z okay

beahavala
23. jan 2022

bosh je dobra znacka

lma633593
24. jan 2022
Používateľ lma633593 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lma633593.

vsetky spotrebice mam jednej znacky

krstn003
24. apr 2022

ja mám AEG práčku so sušičkou a idú ako majú

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz