Bylinky na balkóne

lenica11
10. máj 2022

Ahojte chcem si zasadiť nejaké bylinky na balkón viete mi povedať kde v Bratislave kúpim kvalitne sadeničky. Ďakujem 🙂

pribinak
10. máj 2022

@lenica11 na akomkoľvek trhovisku, ja som inak asi 3 roky dozadu kúpila kvetináč medovky za 1.90 v Tescu a zasadila na balkóne do väčšieho. Medovka sa mi krásne rozrástla

lenica11
autor
10. máj 2022

@pribinak bolo mi povedané že veľkoobchod radšej nie tak mám rešpekt 🙈

viestta
10. máj 2022

@lenica11 obi, hornbachu, na tržnici, teraz ich ma aj každé záhradníctvo a niektoré kvetinárstva. Vyklop bylinku z kvetinaca, ak je hlina prerastena korenmi a nadzemna časť vyzerá zdravo je to dobrá sadenica

danica2711
10. máj 2022

@lenica11 som spokojná s Hornbachom; pažítka stačí aj za lacíka z Lidla, dokonca raz mi celé leto prežila aj bazalka z Lidla (ale len raz), mäta takisto stačí z Lidla, to je burina, ostatné (oregano, rozmarín, tymian, estragon, vavrín, šalviu) kupujem v Hornbachu, samozrejme nie každý rok, pretože to sú trvalky

pribinak
10. máj 2022

@lenica11 a záhradné obchody majú určite

zuzanna33
10. máj 2022

@lenica11 Navštíviť tržnicu určite nie z hyper super marketov 🤣

lenica11
autor
11. máj 2022

@viestta ďakujem a nejaké dobre tipy aby prežili tieto bylinky ? Zemina hnojivo zalievanie ?

lenica11
autor
11. máj 2022

@danica2711 ďakujem a nejaké dobre rady aby prežili ? 🙈

viestta
11. máj 2022

@lenica11 vysadiť na slnečné miesto, hnojivo žiadne, pôda vôbec nemusí byť výživná, ak máte ilovitu pôdu pridať piesok alebo štrk pre lepší odtok vody. Okrem mäty všetky bylinky majú radšej sucho ako trvalé pre mokrenie. Pre bylinky platí, čím im je horšie, tým sú aromatickejsie

zuzanna33
11. máj 2022

@lenica11 záleží na akú stranu máš orientovaný balkón a aké by si chcela ja mám na južnej strane A krásne sa darí pazitke, Medovke, Mäta, rozmarín ale pestovanie je naozaj jednoduché len nami byť na priamom slnku!

katrinka8
11. máj 2022

@lenica11 - no medovka je ako burina, tá rastie ako divá, aj z hypermarketu. Mne napríklad ani z profi záhradníctva nerástli pekne bylinky. Ja kupujem na tržnici od pestovateľov a to mi pekne vydrží až do neskorej jesene. Na juhozápadnom balkóne mám rozmarín, levanduľu a tymián. Na okne v kuchyni (východ) mám medovku, mätu, petržlenovú vňať a bazalku, ale tie mi nevydržia klasicky zasadené (iba tá medovka), tie kupujem v hypermarkete.

lenica11
autor
11. máj 2022

@viestta ďakujem pekne. Mám doma zeminu ešte na balkónové rastliny myslite že by to bolo pre ne Okey ? Plus mám taký granulát na prevzdušnenie pôdy

viestta
11. máj 2022

@lenica11 áno, bude to v pohode

lenica11
autor
11. máj 2022

@viestta ďakujem