Byt bez výťahu

25. aug 2021

Ahojte, kupili by ste byt bez vytahu? Zatial s priatelom nemame deti, ale planujeme. Mate skusenost s byvanim v byte na 2 poschodi bez vytahu? Je to velmi obmedzujuce? Dakukem za vsetky odpovede 🙂

liz_lemon
25. aug 2021

nekupila by som, my sme byvali v byte, kde bol vytah na medziposchodi, a uz to bolo dost blbe s kocikom, malymi detmi

berry266
25. aug 2021

bývam na 3p/3p bez výťahu a máme dieťa 2.5r.. za mna super.

tamvtme
25. aug 2021

Aj my sme byvali na 3p/3 bez vytahu...ale nemali sme dieta....suseda riesila tak, ze kocik nechavala v aute alebo kocikarni a dieta brala na rukach...jedine, kedy som vzdy nadavala bolo, ked som hore vlacila velky nakup😅

deti95060810
25. aug 2021

na druhé posch. je to ešte Ok.... kúpila

denden77
25. aug 2021

nekupila.. mame len maly vytah a uz to ma vytaca, nie este ziaden vytah 🤷‍♀️😊

vevesh
25. aug 2021

Tak zalezi aj kolko je celkovo bytov a poschodi a ako je rieseny "odkladaci priestor" alias kocikaren. My sme byvali v takom bezvytahovom dome tiez na 2p z 3 poschodi a mali sme 20m2 pivnicu na prizemi+ kocikaren tiez 20m2 plus miestnost na susenie pradla a pred domom stojany na bycikle. A veeelku predsien, cize kocik mohol stat aj v byte- za takychto podmienok ano. Ale ak by to bol dom, z 5-6 poschodiami, mini byt a bez kocikarne s pivnicou v podzemi a o velkosti 2m2, tak nie....

lavender273
25. aug 2021

Ja by som kupila nekupila. Nie preto zeby som bola leniva 🤭 ale tahat nakupy, do buducna kočik, dieta .. nemala by som nato nervy.

kittykat22
25. aug 2021

Byvam na 3p bez vytahu a nikdy by som nikomu nedoporucila kupit byt kde vytah nemaju. O tom ako sme tahali dieta, nakupy, kocik do 3 poschodia sa mi sniva dodnes. Zacala som mat problemy s kolenami - lekar povedal, ze je to z toho ze nosim tazke veci. Neda sa to napravit.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasitimi17
25. aug 2021

Bývala som tak tri mesiace a bolo to na 💩, mne výťah veľmi chýbal. Musela som hore dole nosiť tašku na kočík napchatu plnu. Dieťa s fusakom. Nákupy hore ťahať… chvalabohu len na prvé no ale aj tak niekedy som sa aj tri krát musela otočiť dole

lavender273
25. aug 2021

@lavender273 opps. Nekupila malo byt. 😁🤭

bikarbona
25. aug 2021

Ja bývam na štvrtom bez výťahu, ešte pred tým ma čakajú schody. Mám dieťa, kočík pri vchode. Krásne prostredie ale navôkol, takže som to podstúpila 😁

zuzanka.zuzu
25. aug 2021

jasne, ber, to musí byť fasa 😂 samé pozitíva 😉 🙊

sonnenshein
25. aug 2021

Bez problemov kupila, na druhe poschodie by si aj tak chodila vytahom minimalne. A tie nakupy sa tiez daju, a aj s dietatom to vies vyriesit.
Mimochodom, byt na druhom z troch poschodi vlastnim uz viac ako 10 rokov, a nevymenila by som ho za nic!

belllinka
25. aug 2021

@berry266 a co konkretne je na tom super?

jaroe
25. aug 2021

my sme bývali na 3 z 3 bez vytahu. Da sa to, kocik som ale urcite hore netrepala. Ono tie deti vyrastu, nie je to navzdy. Nakupy mi sli obcas na nervy, balene vody sme kupovali len výnimočne😀 Pokial by len toto mala byt nevyhoda bytu, sla by som do toho.

linibini
25. aug 2021

Nie nekúpila, bývame na 2 poschodí a máme výťah, zároveň aj 2 deti, starý výťah býval často pokazený, nový sa zo začiatku tiež veľmi kazil, a chodenie po schodoch s nákupmi, deťmi, bicyklami, odrážadlami, kočíkom, návštevy starších rodinných príšlušníkov... katastrofa, do pivničných priestorov sa dá ísť tiež výťahom, inak po schodoch, čo by mi vôbec nepomohlo, ak by som tam mala schovávať kočík, bicykle a trepať to opäť hore. Kamarátka bývala v bytovke 4p bez výťahu, starého psíka musela denne nosiť na rukách hore dole, lebo už nemohol chodiť po schodoch. Starší ľudia majú probléme, a aj mnoho mladších. Za mňa nie, výťah nám menili a kompletne prestavovali celú šachtu 3 mesiace. Jedno dieťa chcelo bicykel - tak zniesť bicykel, lebo ho sám neodnesie, zároveň drobca držať za ruku aby sa nedorantal na schodoch. Nakázať mu aby sa vo vestibule ani nepohol a čakal. Potom sa vrátiť hore, zložiť podvozok a rozložiť ho dolu, vrátiť sa pre bábätko vo vaničke a konečne sa môže vyraziť na prechádzku, otvoríš vchodové dvere a začína pršať. To nevymyslíš, to je život 🙂. Ale tak, každý má iné priority, treba si to zvážiť.

autor
25. aug 2021

Dakujem vam za odpovede 🙂 s priatelom sme rok byvali na 3 z 5 poschodi, ked som este studovala a vlacila som kufor tyzden co tyzden hore-dolu + nakupy, to sa ale zvladnut dalo. Byt bol v skvelej tichej lokalite, naokolo kopec zelene, tak nam to zato stalo. Teraz je to vsak celkom ina situacia nakolko ide samozrejme o velku investiciu, 4 izbak v dobrej lokalite v KE :D ( 280 000) No je to mezonet, super rieseny a vzhladom na rozlohu ta cena nie je zla. Pravdou je, ze sa predava uz minimalne 2 mesiace, preto mi napadlo ci taky byt nebude neskor aj problem predat. Byt je teda na 2 a 3 poschodi z 3. Tiez som nad tym rozmyslala aj takto, ze deti vyrastu a je to docasne. No naozaj nemam skusenosti a neviem ci nemam ruzove okuliare😀 preto sa pytam na vsetky plusy a minusy🙂

berry266
25. aug 2021

@belllinka čo je super? keď to porovnám s predošlým bytom 3/7 s výťahom, kde večne sa niekto "vozil" dvere od výťahu trieskali, výťah na medzi poschodí, dupot "slonov" vedľa hlavy atď....
tu je ticho ako keby som bývala v dome. tým, že sme úplne navrchu je tu kľud. kočík sme nechávali dole, dieťa som nosila na rukach. ale dieťa rastie, chodí na tretie pešo s nami. jediná oštara je s nákupom, ale nie každý deň vlečiem nákup ako pre kontingent.

ankare
25. aug 2021

Nie

autor
25. aug 2021

@linibini niee nie je to tento, ten co pozeram je na letnej 🙂

autor
25. aug 2021

@linibini na hlavnej by som nechcela byvat 😀 myslim, zeby tam bol extremny ruch z ulice, ale mozno sa mylim

linibini
25. aug 2021

nepoznám košice vôbec, tento mi našlo prvý, je pekný veľký, to sa musí priznať, ja osobne by som do toho nešla. Nech sa rozhodnete akokoľvek, dobrých susedov a nech sa vám krásne býva. Veľa šťastia.

ddd333
25. aug 2021

Kupila

taskataska
25. aug 2021

nie. byvam na druhom, vytah mame, ale aj ked ho ja sama nepouzivam, byt bez toho by som nekupila

danieli
25. aug 2021

Kupila by som, druhe poschodie ozaj nie je vela, my sme v dome, garaz a nad tym jeden dva a pojd, kolko sa ja nalietam po schodoch a vytah nemam, zijem, tu som, nakupy vlacim, spokojna som, kondicku mam

marca12
25. aug 2021

To by som brala letna je super lokalita tam by som ozelela vytah. Skor si vsimaj,ci nezateka strecha,ak je to mezonet. V tejto lokalite sa zvykne zaprasit po bytoch

bluka2
25. aug 2021

To by som brala ako kritérium jedine, keby som mala problémy s chodením. Tiež nemáme výťah na treťom - dve deti a je to v pohode

elizabet173
25. aug 2021

nie, nikdy. A keď plánujete deti, to by som o tom ani neuvažovala, terigať sa s dieťaťom a nákupom. Nemusíš mať ani zlomenú nohu, alebo chorú chrbticu, stačí kvalitná chrípka a vyjsť na štvrté, piate poschodie je umenie.