Dom bez schránky

19. okt 2021

Prosím vás, keď nemáme ešte poštovú schránku, kam dá poštár zásielku? Nechá na pošte? Nie je ešte ani zvonček že by sa tak ozval. :D

marcellka32
19. okt 2021

Oznam pošte ty (zavolaj na poštu), že keď budeš mať poštu, aby ti to tam nechali a prídeš si pre to, ja som to tak riešila

1katus1
19. okt 2021

Ak potrebuje podpis nechá na poste a lístok možno tak.strci do bránky. Alebo keď vieš že ti má niečo prísť tak si zavolaj na poštu aby ti to tam nechali a choď si po to keď budeš môcť. Nemôžete si dať na plot aspoň zatiaľ dáku provizornu schránku. Bežne ľudia pokiaľ nemajú hotový plot dajú miesto schránky aj zrezanu fľašu plastovú

nafka0483
19. okt 2021

Zabezpec si aspon provizorne schranku aj zvoncek. Inak ta zasielka pocka na poste (a nebudes o tom vediet) a neskor sa vrati ako nedorucitelna.

deti95060810
19. okt 2021

nemáme ani schránku, ani zvonček na plote, ba ani na dverách... Poštárka zvykla nechávať poštu u môjho otca...

simca06022011
19. okt 2021

Provizorne posluzi aj rúra 😁 (myslim taka plastova/kovova), susedia mali krabicu pred dverami, nam nechávala na rohozke obyc. Poštu ... Inak zastavit zásielky na poste sa dá, ale to vues naozaj rýchlejšie zohnat schranku...
Ak ich nebude kam doručiť / oznámiť poslu to späť odosielateľovi. My sme jeden den poštárku počkali a povedali jej, zase pozna tu všetkých, čiže zapamätala si, susedia majú zbernu schranku kde hadze cca 10 domov... Rieseni je kopa 😁

len_nig
19. okt 2021

Nám nechávala poštárka poštu normálne na rohozke pred dverami 😁 keď sme nemali ešte schránku, ale väčšinou sa snažila klopať, keď to bolo na podpis, ak sme neboli doma nechala žltý lístok tiež zasunuty pod rohozkou, takže to asi záleží od danej poštárky

andrejka1974
19. okt 2021

Necha nam zastrcenu v branicke a nikdy sa nic nestratilo a to mam dom, kde niekedy nie som aj mesiac byvam v inom meste

michaela789
20. okt 2021

Nám hadzala do manželovho gumáku predo dvermi 🤣 dokonca keď už sme aj schranku mali poriesenu tak hadzala tam, asi sa jej to zapáčilo 😅

simsalabim
20. okt 2021

@deti95060810 fiha, a preco? Z akeho dovodu nemate ani zvoncek ani schranku (okrem situacie, ked je dom rozostavany)? Ak sa teda mozem opytat... lebo toto su veci, ktore sme my riesili hned, necitila by som sa dobre bez nich.

beata_ra
20. okt 2021

Myslim, ze ak to bude list, tak to nechaju na poste. Nemyslim, ze by ti to nechavali len tak niekde pred domom na chodniku.

nafka0483
20. okt 2021

Inak... posta ma na svojej stranke podmienky dorucovania a jasne popisane kedy a ako zasielky dorucuje a kedy nie.

cacianka
27. okt 2021

Bez schránky nedoručia, iba ak je chapava a ochotná poštárka, malé dedina ,ulica...
Dá sa vybaviť ukladanie na pošte, p.o.box