Fľakatý a špinavý riad z umývačky

nataly233
1. feb 2022

Ahojte ženušky, prosim vás stalo sa niektorej z vás že aj napriek tomu že umývačka bola vyčistená prešla umývacim prpgramom (filter všetko vyčistené), soľ aj leštidlo doplnene a riad neustále od zvyškov a poháre otras uplne biele fľakaté poprípade čo môžem kúpiť na čistenie. ĎAKUJEM

21021996
1. feb 2022

@nataly233 mne tiez ostavaju biele flaky, neviem ci je to z tablety alebo tvrdej vody🤷‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataly233
autor
1. feb 2022

@viestta ano skontrolovala všetko ako má byť , máme dosť tvrdú vodu tak tieto veci strážim ale už som v koncoch...zo začiatku nič podotýkam že je to nová myčka v podstate 4 mesiace

nataly233
autor
1. feb 2022

@21021996 už som skúšala aj gél aj gélove tablety práškove sa mi dosť často nerozpúšťajú

aliaray1
1. feb 2022

@nataly233 Nie, nam sa nerobia a riady mame prelestene a to pouzivame:
- DM sol do umyvacky;
- jarove tablety platinum;
- DM alebo Lidl lestidlo.

Skusala si dat aj menej riadov, alebo ich inak poskladat a nic?

21021996
1. feb 2022

@nataly233 hm, ja mam praskove, skusim vymenit za gelove

nataly233
autor
1. feb 2022

@aliaray1 áno ja som nikdy neprepchavala myčku, soľ mam DM, Somat gél alebo tabletu striedam a leštidlo z lidla ...taktiež mám aj ten prípravok na čistenie z Lidla ktorý použivam

aliaray1
1. feb 2022

@nataly233 ok a robi sa to na vsetkom sklenenom alebo iba niektore?
Nam sa na zaciatku dogabali take lacne pohare zo supermarketu ktore sme kupili po stahovani ako urgent. Sme ich museli zahodit, bol to smejd. Kupili sme normalne a od vtedy super.

kacena4
1. feb 2022

so Somat nemam dobre skusenosti tiez sa mi nerozpustala tableta

nataly233
autor
1. feb 2022

@aliaray1 na pohároch komplet ako keby som ich s mliekom obliala a na umelych miskach to tiež vidim taky ako mliečny povlak

nataly233
autor
1. feb 2022

@kacena4 mne celkovo tablety nesedia čo aa hocktorej týka a dávam ich na vysokú teplotu aj tak sa stane že sa nerozpustí

katb1992
1. feb 2022

Mne tiež zostávali fľaky, teraz používam tablety jar platinum a tie sú najlepšie, všetko vylestene. Všetky ostatné nechávali sem tam špinavé riady. Mama tiež iba tieto používa.

aliaray1
1. feb 2022

@nataly233 no asi vyskusaj tie platiny lebo zufalo rozmyslam, nic viac mi nenapada. Mne to na inom nic nenechavalo, len na tych smejdavych poharoch 🙈

jankapepe
1. feb 2022

@nataly233 vyskúšaj iný prostriedok

lilyianka
1. feb 2022

@nataly233 mne sa napr ten prostriedok na čistenie z Lidla nepáči. Používam iba Finish....
Mne sa zase stalo,že všetko som mala akoby matne a tiež som nevedela prísť na dôvod. Až keď som umývačku niekoľkokrát po sebe vycistila tak pomohlo. Najprv som tam naliala ocot,potom asi 2 Finishe za sebou.... inak teraz sa snažím aspoň 1 - 2x mesačne používať prostriedok na čistenie. U nás ide umývačka každý deň

janula12345
1. feb 2022

@nataly233 sklo mam aj ja take, a tiez takmer nova umyvacka. Vsetko cistucke, pekne, ale sklenene pohare ako biele povlaky. Osobne uvazujem, ci to neni nekvalitnymi poharmi. Vsetko uz dnes flakaju...