Kúpili by ste taký dom?

29. mar 2022

Kúpili by ste dom v ktorom niekto spáchal samovraždu/vraždu?

luccija
30. mar 2022

Nie, nechcela by som taký dom je mi to neprijemne

kaciato
30. mar 2022

Mali sme v ponuke taky za vyhodnu cenu kde bolo aj aj....nekupili sme ked som sa to dozvedela rezolutne som povedala ze nie vrtala som sa v tom lebo mi cena skratka nesedela a vedela som ze v tom musi byt nejaky hacik...aj bol ...neexist ja som taka ze cokolvek co by sa nam tam stalo choroby alebo cokolvek pripisovala by som to tomu domu ...neviem :-/

elenka.k
30. mar 2022

@vilma7 ani mala cena, to nestojí za ten strach, blbý pocit....

zuzka1008
30. mar 2022

Urcite nie. Ani keby bol za polovicnu cenu
Ale mam sesternicu.ktorej sa obesila sestra v rodicovskom dome, o 5r na to otec, ktory nezvladol tam dalej byvat a sesternica tam byva s o svojou rodinou bez problemov 🤦
Podla mna by sa mal zburat. 🤣

jana_eyre_2
30. mar 2022

Keď som mala prvého syna malého, tak sme chodievali na babatkovske plávanie do domu kde bol zastrelený kedysi právnik Ernest Valko.. bol to obrovský dom, bol zastrelený kúsok od bazénu kde sme chodili raz do týždňa.. bolo divné tu skutočnosť vedieť, najmä keď som potom čítala články kde vlastne lezal..., ale keby som na taký dom mala peniaze, kúpila by som ho a urobila tam deťom interiérové ihrisko, to by boli lockdowny 🤣

Bývala tam rodina ktorá mala dve deti, neskôr sa presťahovali, ale myslím že dom si celkom uzivali..

metuzalem
30. mar 2022

Kupila, tento dom zrejme za to nemoze. Iba ak by tu samovrazdu spachal z dovodu, ze trebalo vela vrazat do prerabky.
Inak, co ak na mieste, kde by si si postavila novy dom, pred 1000 rokmi niekto niekoho zavrazdil? Sice to nevies isto, ale mohlo sa tam odohrat nieco ovela horsie. To ale tvoj zivot nijako neovplyvni. Ale ak to ze to vies, ta tak ovlada, ze sa budes stale bat nejakych duchov, tak pre svoj pokoj do toho nechod. Musela by si sa s tym najprv vyrovnat, az potom zvazovat kupu.

maickamf
30. mar 2022

Aj v nemocniciach zomieraju ludia, potom dalsi a dalsi lezia v tych posteliach... dom vysvätit, prip.prerobit...
Je vela miest s tragickou minulostou a co ich budeme obchadzat? Je to sucast zivota.
Pri obhliadke domu dajte na prvy dojem

diamond007
30. mar 2022

@hiro tak ako väčšina zlodejov nechodí na rovnakú lúpež do rovnakého domu, tak ani vrahovia nechodia do rovnakých domov vraždiť 😀

ouwecka
30. mar 2022

U nas byvaju v byte kde sa obesil clovek ale.viac sa nepytali,dom neviem

miadi
30. mar 2022

@akbara77 Ty si bola pod kamenom doteraz ked žasnes? To je znamy fakt ze dom v ktorom sa stala vrazda sa tazsie predava a jeho cena ide dole. Nema to nic s tmarstvom je jedno ci ludia veria ci neveria na duchov. To mas rovnako bezny fakt ze dom s peknym vyhladom na more ci hory mà vacsiu cenu ako dom vedla tovarne ci cintorina. A rovnako ako by si Niekto nekupil dom v ktorom sa stala brutalna vrazda Niekto si nekupi dom v ktorom sa nic nestalo Lebo mà len dve kupelne a oni chcu 3. A su ludia ktori by kludne kupili dom kde sa stala hromadna vrazda s vyhladom na jadrovu elektraren len pre spravnu cenu. Kazdy mà ine priority a kazdy vybera podla toho co sa mu paci -nepaci.

salomke
30. mar 2022

Zle energie sú často aj v priestoroch kde nemusela byt spáchana smrť..pravidelne cistenie či už sviečkami, kadidlami, salviou alebo svätenie dosť pomáha

judar
30. mar 2022

Taky dom kde sa vrazdilo kupila jedna znama, tieeezzzz velka hrdinka ze co tam po tom ze sa tam vrazdilo, bola chamtiva na lacnu kupu....pri prerabke teda vymene parkiet za plavajucu bola v strbinach zatecena a zasusena krv vo vacsom mnozstve, jej partner tam jedneho dna po tme zapol nejake speci uv svetla....este aj dvere starych skrin boli obstriekane krvou, nie len podlaha a steny v jednej izbe....hrdinka skoncila u psychologov a domu sa nakoniec zbavila

dankanka
30. mar 2022

@ildiko36 to bude tymi vecami..

marti_u
30. mar 2022

Ten dom je priestor v ktorom skončil jeden príbeh a určite čoskoro začne úplne nový. Pokiaľ ste ľudia, ktorí majú sklon sa vracať neustále k starým myšlienkam, prípadne ešte tým negatívnym a nechávate sa prelievať pocitmi, ktoré tieto myšlienky vyvolávajú, potom by som do toho určite nešla. I keď sú takéto myšlienky čisto vaše, oberali by Vás o sústredenie na prítomnosť a na to, čo príde. Naopak, pokiaľ ste progresívni ľudia, ktorí plánujú aktívne tvoriť svoj vlastný príbeh a chápete, že čiaru minulosti už nemožno prekonať smerom nazad, potom je to pre vás určite dobrá príležitosť. Niekedy je mentálne zdravie i otázkou tréningu, lebo skutočnosť, ktorá sa v tom dome odohrala nie je príjemná, ale už neexistuje.

zowie
30. mar 2022

@judar tiež poznám "zaujímavú"príhodu kamarátky z takého domu, no mám rešpekt presne preto

gerrwie_girl
30. mar 2022

Na každom mieste na tejto zemi už umrelo rôznymi spôsobmi množstvo ľudí. Keby sme sa týmto mali riadiť, nebudeme môcť žiť nikde 😉

galioska
30. mar 2022

ak by bol lacny ano😅🙏🏼

nmhc
30. mar 2022

Ja by som nekúpila aj keby mi ho dávali za euro (je iné keď niekto zomrel a predávajú ale nie ak sa tam stála vrážda/samovražda). Mam rešpekt pred takými vecami...je iné keď zdedite dom po starých rodičoch atd. (My sme tak prerobili dom po babke, kedysi sa ľudia lúčili s mŕtvymi doma, do teraz mám rešpekt a dokonca aj strach keď som tam sama, a to som dospela vydatá žena s dieťaťom. Pár x sa mi stalo že som tam aj videla nejaké veci). Ale k veci. Tiež sme mali možnosť ísť do podnajmu, čudovali sme sa že čo je taký lacný potom sme sa dozvedeli ( sám prenájomca nám to povedal), že byt sa nachádza v bytovke kde zavraždil tu rómsku rodinu ten chlap z devínskej. Necítila som sa tam vôbec dobre a to neišlo ani o ten konkrétny byt. Nevzali sme to, tá cena nám nestála za ten pocit čo sa tam stálo.

srdeenko19
30. mar 2022

Keď prirodzená smrť alebo samovražda, tak úplne v pohode by som kúpila. Ale nejaké vrazedne besnenie, to si neviem predstaviť. Napr. Byt v ktorom zavrazdila hnusoba Judita Tomaska ma už nových majiteľov. To by som nedala.

mandarinka555
30. mar 2022

Ani bohovi nechceš napísať, kde ten dom je ???

magnetk
31. mar 2022

ani zadarmo.

babo561
31. mar 2022

Ahoj. Ja bývam v aktuálnom byte 8 rokov. Neviem čo sa tu stalo, či tu niečo bolo, no bytovky sú postavené na bývalom cintoríne. Ale to je cca 100 rokov dozadu. Každý kto u mňa spi, tak počuje v noci chodiť niekoho po byte. Ja tiež veľakrát a celé roky, dokonca sa mi viackrát pustila voda, otvorila skriňa, či niečo spadlo. Vôbec to neriešim 🙂 nebojím sa. Síce tu niekto žije s nami, ale nič mi neurobí. Možno ma ešte aj ochraňuje 🙂 neviem.

galioska
31. mar 2022

@gerrwie_girl kolko ludi ani nevie co sa odohralo v ich byte dome a dobre je😅🙏🏼

gerrwie_girl
31. mar 2022

@galioska presne 😀

moonlight1210
31. mar 2022

Nemalo by to ziaden vplyv na moje rozhodnutie o kupe.

Ved uz len ked clovek ide do prirody. Vybehne si do Alp, sedi si tam na ladovci, keca s kamosmi a par metrov pod nimi je zakonzervovany daky zabity neandrtalec.
A predsa sa im tam nesedelo o nic horsie.

Tak je zbytocne na to pozerat vopred hororovou optikou.

Keby sa nemalo uz stavat, byvat, zit tam, kde ktosi umrel, zabili ho, bol pred X rokmi pochovany, tak teraz nas vsetkych osem miliard sedi na vrcholku mt. everestu a rozmyslame, ci sme to kurnik trosku s tou ohladuplnostou a citlivostou neprehnali.

A este aj ten vrchol by bol ako miesto sedenia vlastne diskutabilny. 🙂

mimikarol
31. mar 2022

Kúpili sme starý dom, ktohovie čo všeličo sa tu stalo...Majitelia boli staručký ľudia, zomreli v nemocnici mesiac po sebe. Ževraj...Či naozaj, nikdy som neskúmala. V prvý večer čo sme tu spali, dcéra vtedy nemala ešte ani 3 roky videla tetu, ale nebala sa. Býva s sa nám super, nebit dvoch susedov, jeden agresívny drogista druhý pasívne agresívny alkoholik 😭

alienkami
31. mar 2022

@moonlight1210 Everest je posiaty mŕtvolami. Niektoré slúžia ako orientačné body

marylinmary
31. mar 2022

Neviem k comu je takyto pohlad. Mozno preto,ze na niektore veci proste neverim a dom by sa mi pacil, tak by som nevidela dovod na to si ho nekupit. Kazdy uz obyvany dom proste skryva nejake tie tajomstva

nevenka
31. mar 2022

Tak z rodiny predavali byt po jednom chlapikovi, co tam spachal samovrazdu, uplne nie priamo tam, ale vysiel na chodbu a skocil z okna, pozostali si ten byt nechceli nechat, ale to zas pre ine dovody. A v dedine, odkial pochadzam, prisla jedna mlada evanjelicka fararka domov pozriet rodicov (dlhodobo sa liecila na depresie,atd...) a doma sa v izbe obesila...☹. Ti rodicia tam ziju, vsak je to ich dom. To muselo byt priserne, bola to mila baba, nespavala som kvoli nej mesiac. A to som ju poznala zbezne.

nellie_
31. mar 2022

Aj u nas v dedine sa dlho nemohol predať dom, kde boli spachane 3 samovraždy behom 5 rokov.. znie to neuveritelne, ale bohuzial je to tak... a nakoniec sa dom predal, prerobil a ta rodina v nom zije uz asi 10 rokov...