Robotický vysávač

18. sep 2022

Ahojte, na nete je toho vela,co to som nacitala ale aj tak stale neviem. Viete poradit roboticky vysavac?rozmyslam nad takym co aj umyva. Samozrejme je mi jasne,ze to nebude dokladne ale aspon na zotretie prachu. Ake mate vysavace?potrebujem nieco overene. Dakujem

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilyianka
18. sep 2022

Práveže podľa mňa robotický vysávač umýva dobre. Aspoň ten náš. Vysáva tiež fajn,ale ja neviem,mne sa to zdá taka zbytočnosť. Síce som po ňom pistala, tak mi ho muž kúpil, máme xiami... ale osobne za mňa nie

autor
18. sep 2022

@lilyianka myslis celkovo robot nie ci?

autor
18. sep 2022

@zoro9836 dalujem,tento som pozerala..
Alurat mam otazku..on povysava a potom umyje ci ako?

autor
18. sep 2022

@lilyianka a ktpry xiaomi mate?

panelacikova
18. sep 2022

ja mám obyčajný malý trápny sencor za 80 eur. moja voľba z dôvodu, že mám veľmi malý byt (neoplatí sa mi delo s mapkami a aplikáciami, mám to odskúšané a bolo to zbytočné) a byt má tiež dosť rohov a zákutí, čiže musím raz za 2-3 týždne vytiahnuť aj klasiku. šlo mi hlavne o povysávanie vlasov a bežne viditeľných smietok. volám ho igor a nedám naňho dopustiť 😀 tú masu prachu, čo z neho po povysávaní len 1 z 2 miestností (cca 16 m2) vyhadzujem, to by si neverila 🙂 musím podotknúť, že vysaje omnoho kvalitnejšie, než klasický vysávač, lebo to viem porovnať práve množstvom toho prachu v nádobke. viem si predstaviť, čo dokážu potom tie drahé "delá" z rady robotických vysávačov. keby som mala väčší byt alebo oveľa menej prekážok či rohov, volila by som jednoznačne drahší model aj s umývaním. ja na robotický vysávač teda dopustiť nedám, pre mňa je to mnohokrát úspora času pri bežnej prevádzke domácnosti 🙂

panelacikova
18. sep 2022

ešte dodám, že som chcela xiaomi, ale bol problém, žeby mi nevošiel medzi niektoré nohy nábytkov, tak som zvolila sencor, ktorý má menší priemer

yanni
18. sep 2022

@panelacikova ano to ams pravdu. ja mam drahe delo (roomba) ale mam aj 300 m2 obytnej ploch a velké miestnosti, takže sa oplati. mam ho uz niekolko rokov, zial bez mopu (vtedy este neboli take) ale som spokojna a je pravda, ze lepsie povysava (tam kde sa dostane). Kobezce mame malo a len tak pr gauci a deti pri posteliach ale normalnym vysavacom tak tie koberce "nenadýchám". U nas ide pravidelne automaticky 3x do tryzna a pomezí to podle toho, aky "bordel" kto kde narobi.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. sep 2022

@zoro9836 co znamena ultrasonicke mapovanie?
TakE napr ked chcem len povysavat tak sa to da nastavit ano?
A napr.ked umyva ako vyriesi maly koberec v miestnosti?

aaadkaaa
18. sep 2022

Ja nan nedam dopustit, ide kazdy den. A stale ma co zbierat🤣

jana_435
18. sep 2022

Riesila som rovnaku dilemu. Predtym sme mali iRovot roomba, tu najvyssiu verziu. Vyborny vysavac. Len nevie mopovat v jednom, to nam vadilo. Presla som nespocetne mnozstvo recenzii, videii, porovnani, objednali sme si domov niekolko vysavacov, aby sme ixh vyskusali a porovnali. Xiaomi je velmi skaby pomocnik - ich satie je slabucke a mop iba taha za sebou. Roomba je vyborny vysavac, aj koberce krasne potaha (ma jeden z najvyssich sacich vykonov spomedzi robotickych vysavacov). Co som ale nasla a som s tym nesmierne spokojna je Ecovacs

https://www.mall.sk/vysavace/ecovacs-deebot-ozm...

Tento ma porivnatelny saci vykon ako irobot roomba, no ma navyse pri nadstavec na mopovanie. Je to v zasade taka ako keby rotovacia hlavica, takze to len netaha za sebou, ale tym rychlo kmita a tym dokaze odstranit aj zashcnutejsie skvrny, co ine nedokazu. Roomby treba kupit dve, ak chcete aj roboticky mop. Zaroven sa mi pri ecovacse omnoho viac pozdava appka, nez co ma irobot. Drzim palce, nech vyberiete dobre 🙂

jana_435
18. sep 2022

Este doplnim, ze sme mali aj roborock a to bolo tiez velmi slabucke.

autor
18. sep 2022

@jana_435 vazne je xiaomi slaby?ja len chvalu nan pocujem.mali sme roombu 2najvyssiu radu ale chcem uz zmenu.

autor
18. sep 2022

@jana_435 alo dlho mate ten ecovacs?

ankare
18. sep 2022

Júj, nedám naň dopustiť. Máme xiaomi aj s mopom a sme veľmi spokojní.

jana_435
18. sep 2022

My sme si to kupili z alzy, vyskusali a vratili. Pre nas to bolo slabe. Kupili sme to preto, lebo kamosi to chvalia. Ale ono je to asi tak, co od vysavaca clovek ocakava. Ak mate len parkety a ma prebehnut trochu prachu, tak je urcite aj xiaomi v poriadku. My ale mame psika a koberec a na tom koberci to bolo naozaj slabucke. Skuste po anglicky dohladat videa ohladom sacich vykonov robotickych vysavacov, su to obrovske rozdiely. Roomba ma vyborne tie kefy, tie dokazu zobrat strasne vela chlpov a veci z koberca, preto mozu mat o nizsi saci vykon. No nevedia mopovat :/ Roomba ma jeden najvyssi, co ma naozaj vysoky saci vykon, ale pomer cena/vykon, tak urcite Ecovacs. Nesmierne si pochvalujem.

jana_435
18. sep 2022

18.3.2022 sme ju kupili, takze presne pol roka 🙂 a zatial velka spokojnost.

autor
18. sep 2022

@ankare a ktory typ presne?

autor
18. sep 2022

@jana_435 hm tak som na vazkaxh..nerada by som kupila nieco slabe..

autor
18. sep 2022

@jana_435 v alZe je taka moznost vratenia?

jana_435
18. sep 2022

Ten, co som pisala vyssie. Tento:

https://www.mall.sk/vysavace/ecovacs-deebot-ozm...

Ked by ste kupovali z inej stranky, tak si prekontrolujte, ci je v ramci prislusenstva aj ten ozmo pro (to je ten mop, co tak kmita 🙂 ). Zda sa mi, ze nie vsade bol sucastou - nie kazdy predajca. Alebo sa spytajte predajcu.

Alza to ma urcite. Maju tusim aj spomenute, ze ak sa rozhodnu, ze bol nejako velmi pouzivany alebo nieco, tak vam nieco strhnu. Treba popozerat a popytat sa aj v obchodoch vsade. Ale bezne viete vratit tovar, ak nakupujete cez eshop (jasne, ze nie vypouzivany alebo tak, ale cez alzu sme kupili presne ten jeden robot uz pouzivany-tak bol aj oznaceny. Ze vyskusame aj my a nesadol do nasej rodinky)

jasminkaj
18. sep 2022

Tiež mám Roborock S7 a nedám dopustiť ❤ Celý týždeň robí on, v sobotu povysávam a vytriem ja ručne. Veľký pomocník 👍

saxana000
18. sep 2022

Xiaomi vacum mop pro..splnil co som ocakavala slape uz 2 roky..
Na koberec je ale slaby.ten robim klasikou..

veve39
18. sep 2022

mame Xiaomi - Roborock S7, je skvely...mame ho vyse pol roka. vysava aj mopuje skvelo - nie je pravda ze "taha mop za sebou" , mozno nizsie rady xiaomi, to neviem posudit. Tento model ma sonicke mopovanie, t.j. v pohode zvladne aj zaschnute flaky na podlahe, vysledok vysatia + umytia je perfektny. Pouzivanie cez appku je super, nemam na neho jedinu vyhradu

jana_435
18. sep 2022

@veve39 my sme mali presne ten roborock S7 (z Alzy) a pre nas to bolo slabe. Nevravim, ze je zly, no chceli sme este nieco lepsie ako ten Roborock. Roborock ma mozno sklamal, lebo ho kazdy velmi chvali a tak som od neho asi cakala viac. Neviem no. Ale naozaj sme mali za sebou irobot roombu, xiaomi a roborock a ecovacs, tak sa to dalo pekne porovnat.

slovenka753
18. sep 2022

Mam roombu j7. Výborný vysávač, ale aj byť mam prispôsobený preňho (všetko na nožičkach). Ak budeš vyberať mapovanie určite treba, mama ma bez a ten len zmätene beha, niektoré oblasti prejde 10x niektoré ani raz. Tento lacnejší je aj s umyvacom, ale ja to neodporúčam. Predstav si ze mala handra 10x5 cm ti pozmýva celý byt. No hnus. Tiež boli smuhy. Ale roomba vysáva výborne aj koberce. Nevýhodou je vyššia cena a trosku vyššia hlučnosť, keďže si reguluje výkon a na koberci ci pridáva paru. Mam ju nastavenú tak ze sa zapne keď odídem z bytu. E ešte doplním že máme psa co p lzne celý rok.

autor
18. sep 2022

@veve39 a koberce?

basska_b
18. sep 2022

Pri Roborock treba nastavit v mape, kde je koberec a on ho potom vynecha a nevymopuje. Da sa pustit len vysavanie, alebo vysavanie&mopovanie s nastavcom na mopovanie. My mame S5 max a akoze na moj standard to staci... neznasam lozit kolenacky po celom baraku, co ma skoro 150 stvorcov... tento mi to pobeha za hodinku a vyzera to udrziavane. Raz za cas umyjeme s handrou riadne