Robotický vysávač Xiaomi do 200 eur

panelacikova
13. jan 2021

Poprosím recenzie a skúseností tých, ktorí majú (za posledný cca rok) zakúpený akýkoľvek typ robotického vysávača Xiaomi do max. 200 eur. Ktorý typ to je, ako ste spokojní? Aké má funkcie, spotreba, výkon, funkčný čas medzi nabíjaniami? Koľko stál? Ide mi o to, že máme doma kvantá vlasov (moje a dcérine). Keď chcem mať ako-tak čisto, 2x do týždňa vysávam. A fakt ma to nebaví... Mám maličký 1-izbový byt a tak nepotrebujem nejaké delo za 500 eur, na druhú stranu tiež nechcem investovať málo peňazí a mať ešte menej muziky. Preto ma zaujímajú vaše skúsenosti, názory, atď. Z tých lacnejších som objavila napríklad tieto:
https://www.datart.sk/roboticky-vysavac-xiaomi-...
alebo
https://www.datart.sk/roboticky-vysavac-xiaomi-...
alebo už trošičku vyššia kategória (pre mňa):
https://www.datart.sk/roboticky-vysavac-xiaomi-...
Budem vďačná za vaše postrehy a skúsenosti!

marrydreamkas
14. jan 2021

@panelacikova ja mam, ale zatial len druhy tyzden 🙂 xiami mi robot vaccum mop 1C (ten druhy) a som velmi spokojna.zvolila som zlatu strednu cestu.pustam najskor samostatne vysat a potom este aj s mopom.tak skoro neplanujem vysavat klasickym vysavacom, som milo prekvapena ako mu to ide.baterka vydrzi nas dom s prehladom aj vysat aj pomopovat.hluk je v pohode a ovladam cez aplikaciu, kde viem nastavit intenzitu vysavania aj mopovania.pekne povysava aj koberec s nizkym vlasom.je to super pomocnik a nechapem,ze som si ho nekupila uz davno 🙂

panelacikova
autor
14. jan 2021

@marrydreamkas Ďakujem za recenziu 🙂 ešte sa opýtam... ak by som nepotrebovala zmývať, môžem to nejak nastaviť len na vysávanie? povedzme 3x do týždňa?
A druhá otázka, ak by som chcela umyť, ale len 1x za dva týždne povedzme... Ako je to s vodou? ja ju tam napĺňam tesne pred mopovaním alebo ako to je?

basska_b
14. jan 2021

@panelacikova Ja mám síce 370 eurove delo, ale vodu dávam vždy tesne pred použitím a potom ju vylejem. Najmä v lete sa tam môžu vytvoriť nejaké usadeniny, tak nech zbytočne netreba náhradné diely

panelacikova
autor
14. jan 2021

@basska_b veď práve... toto som potrebovala vedieť, či je možné tam proste vodu dať a potom ho "pustiť"? a je to všetko pekne v návode vysvetlené? ja som taká staromódna, ja sa akosi bojím týchto moderných vymožeností 😀

basska_b
14. jan 2021

@panelacikova ale jasné, ona ta voda tam nič neurobí zle, ani keď tam chvíľu bude (napr. pustís stroj, ideš na 2hodiny von, vrátis sa, vylejes vodu). Ja som sa toho tiež bála ako čert kríza toho ovládania a je to úplne najjednoduchšia vec na svete. Návod úplne stačil. Ideálne ak vies anglický nemecký alebo ten slovenský je taký trochu vykastrovaný preklad 😁 na internete sú aj videá, ale tie som vôbec nepotrebovala si púšťať. Úplne minimum tlačitok, všetko ide jednoducho a jemne nacvaknut, úplná paráda. Jedine mam problém s mapou miestnosti, lebo mame dom a vysoké prahy. Tak mi trochu blbne, keďže si vie pamätať len 3 mapy a ja ho nosím z izby do izby... tak som musela zatiaľ vypnúť funkciu pamätanie mapy, kým vyriešime prahy

panelacikova
autor
14. jan 2021

@basska_b moc ďakujem, určite mi tvoja recenzia pomôže pri rozhodovaní 🙂

luccija
14. jan 2021

@panelacikova uz sa mi nechce vstat rano napisem aky mame typ🙂 stal tusim o 60 eur viac.2r som vahala ci ano, ci nie.Ci naozaj povysava aj v rohoch a pod...je to vyborna vec a aj dobre umyje.lahky navod tiez nie som technicky typ.Len...naozaj ho vyuzijes?nemas velky priestor ved to musi byt vysavacom supsup len tak uvazujem potom sa nebudes mat o com hadat s dcerou🙂)ze by mohla aspon povysavat ...odkedy ho mame bol to darcek na Vianoce dcera uz nerobi pomaly nic🙂
My mame psov 2 malych, takze ja este pomedzi to vysavam normalnym vysavacom gauc a tie chlpy mi doma vadili, tak sme ho kupili, ale pri mensom byte...

panelacikova
autor
15. jan 2021

@luccija Ďakujem, budem rada... my máme šialené kopy vlasov zas. z nás oboch... a sú proste všade. potrebujem vysávať každý druhý deň. a to je tá tragédia, že čím menší priestor, tým viac zapratané a blbo sa to s tým vysávačom behá. taktiež priestory pod posteľami apod.. 🙂

luccija
15. jan 2021

@panelacikova Mi robot vacuum mop pro
Chceli sme zlaty stred neviem porovnat ostatne typy

panelacikova
autor
15. jan 2021

@luccija Ďakujem veľmi pekne, preštudujem! 🙂 Ešte sa opýtam, ženy, že ten vysávač ako dlho vlastne vysáva? povedzme, ak pôjde o podlahovú plochu cca 28 m2, ako dlho mu to môže asi trvať? Ďakujem
@basska_b
@marrydreamkas

marrydreamkas
15. jan 2021

@panelacikova cca 35 minut

panelacikova
autor
15. jan 2021
basska_b
15. jan 2021

@panelacikova Vysávanie mojmu trvá toľko isto minúť, koľko je m2. Mopovanie však o čosi viac... ale len o malo viac, možno na 30 m2 40 minút?

panelacikova
autor
3. feb 2021

@marrydreamkas
@basska_b
@luccija dievčatá, ak ešte smiem otázku (pretože už som sa do toho zahryzla a rozhodujem sa), aký je rozdiel medzi kamerovou a laserovou navigáciou?
- jednak čo sa týka kvality mapovania terénu a tiež čo sa týka zložitosti ovládania takejto navigácie?
Prepáčte možno primitívne otázky, ale v živote som sa s tými pojmami nestretla a lepšie mi je vysvetlenie od niekoho "z praxe" ako to študovať na nete a možno to aj tak celkom dobre nepochopiť (niežeby som bola blbá, ale faktom je, že pre mňa sú dôležitejšie reálne skúsenosti ako teória na nete) 😀 Ďakujem veľmi pekne!!!

luccija
3. feb 2021

@panelacikova to vobec neviem uprimne ani neviem nas typ aku ma🙂ale vsetko si zmapuje a naozaj nic nevynecha

basska_b
3. feb 2021

@panelacikova Fu, toto je možno otázka na anglický google, existuje tam milión videi, článkov, testov... ja vlastne ani neviem, akú ten náš ma 😁

basska_b
3. feb 2021

@panelacikova Podľa tohto videa mame laser a ako tvrdia, je celkom presný a vytvorí lepšiu mapu ako ten s kamerou. Tie už pomaly patria do histórie.

https://www.youtube.com/watch?v=5O8VmDiab3w


Vieš, aby som to vedela objektívne porovnať, musela by som mať doma oba vysávače 😀 tak tie recenzie na internete sú fakt parádna pomoc

marrydreamkas
3. feb 2021

@panelacikova musela som googlit, moj ma 2 kamery s dalsimi vychytavkami.mne sa velmi paci ako sa orientuje v priestore, cakala som,ze bude bludit a chodit kade tade, ale ozaj ma milo prekvapil ako to robi :D aj po dalsom pouzivani u mna velka spokojnost!