Rozdiel medzi 1,5 a 2 izbovým bytom

patys123
5. mar 2022

Zdravim, viete mi niekto vysvetlit rozdiel medzi 1,5 a 2i. bytom? Nejake parametre ake maju splnat...neviem to nikde najst. Vdaka

monkasponka
5. mar 2022

@patys123 jeden a pol izby znamena ze ta jedna vačšia izba ma tkz. vyklenok kde mozes dat napr. manzelsku postel alebo jednolozko so stolikom .. da sa to oddelit aj paravanom , skrinou , zavesom.. ale nema to okno a je to male.Dvojizbak ma plnohodnotne dve uzatvorené izby s oknom.

marsmykkok
5. mar 2022

@patys123 polizba je izba napríklad na šatník/pracovný kútik, je to pre mňa izba kde nedáš napríklad manželskú posteľ alebo jednolôžko, skriňu a stolík-ak chceš pre deti ju. Môže byť urobená aj z väčšej izby teda tam nemusí byť ani plnohodnotné okno. Izba je izba, ktorá sa dá využiť napríklad na spáľňu, detskú, má riadne okno a tak.

moni73
5. mar 2022

Tak ja Vam neviem... My mame 3,5 izbovy byt, polizba ma vlastne okno, je normalne oddelena prieckou s dverami. Len je skratka mala. U nas cca 1,9m x 3,8m.

vevesh
5. mar 2022

Klasicka izba ma minimalne 12-20m2. Ak je to menej, je to pol izba nezavisle na tom, ci ma okno, dvere a pod. Zvacsa do pol izby sa vchadza z vacsej plnohodnotnej izby, ale nie je to pravidlo pri historickych budovach (kedze vtedy existovali predizby-aj 3, ked boli majitelia zamozni...)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barien
5. mar 2022

@patys123 akože obývačka s kuchyňou + 1 izba ....napríklad

patka06
5. mar 2022

@vevesh to to vôbec neplatí pri panelákoch, bežne sú izby 3,5 x3 a sú to plnohodnotné izby

vevesh
5. mar 2022

@patka06 tak som nasla, ze na slovensku je polizba, ked ma vymeru menej ako 8m2. U nas je pod 12m2 (nemecko).

patys123
autor
5. mar 2022

@barien ano tak si aj ja myslim. Alebo mozno nejaka malinka izba bez okna napr. satnik.

majulino
5. mar 2022

@vevesh tak potom som nekupila 4i byt ale iba dvojizbovy a k nemu dve pol izby 😂😂😂

majulino
5. mar 2022

@patys123
1,5 izbovy byt ma vycnelok.vo vacsej izbe v ktorom je kuchynsky kut
2i byt ma samostatnu kuchynu plus dve izby

vevesh
5. mar 2022

@majulino znami maju takto isto byt a je oznaceny ako 3,5 izbovy- maju tiez 2 velke a 2 pol izby...🙃kazda izba ma okno a samostatny vchod z haly...

majlo1234
5. mar 2022

@vevesh no v dnesnej dobe( teda ked sme boli obhliadat pred dvoma rokmi domy cca) boli izby 8-10 m2 bezne🙄 o 20 metroch v novych bungalovoch snad len snivat😀

majulino
5. mar 2022

@vevesh tak cely byt ma 87m² nepripada mi zeby tam boli male izby, ale nemaju dve ani 12m². Jedna ma 10,98 a druha 11,42

luccija
5. mar 2022

@majulino niekedy hrá veľkú rolu či je úzka a dlhá opticky to strašne klame.Kamaratka má jednu izbu takú a rovno s postele urobí krok a má skrinu

majulino
5. mar 2022

@luccija aj my mame taku izbu 😂😂😂 dlhu a uzku

vevesh
5. mar 2022

@majulino je to velmi velmi individualne. Oni (znami) maju okol 110m2 , ale len obyvacku 30m2, spalnu 25m2, a tie dve pol izby izby maju okolo tych 10m2- vopchas tam jednu 200cm postel, jednu skrinu 80cm a skoncila si🙂a to maju velku kupelnu, kuchynu, chodbu a spajzu k tomu. Cize naozaj zalezi na podoryse.

dkethe
5. mar 2022

@majulino cooo??? Presne tento koment odslova doslova som tu prave isla napisat 🙈🙈🙈🙈 zijeme styria v dvojizbaku s dvoma polizbami teda 🤣 2.5*2. kks to je vzacny byt 😂

moni73
5. mar 2022

Nechapem o akych vyklenkoch stale hovorite. U nas su na poschodi 1x 3,5 izb., 1x 2,5 izb. a 2x 1,5 izb byty. Jeden a pol izbove maju samostatnu kuchynu, velku obyvku, polizbu, samostatne vecko a kupelku. Pre mna je stale kuchyna v izbe + izba dvojgarzonka. Aj ked chapem, ze teraz sa kuchyne davaju do obyvaciek.

majulino
5. mar 2022

@moni73 taketo

jasminet
5. mar 2022

Kamoška mala jednu veľkú obývačku, zvlášť wc a kúpeľňa, zvlášť kuchyňa a za ňou úzku dlhú izbu s oknom a bol to 1,5 i. Byt. Známi majú 3,5 i - pol izba zas za kuchyňou, oddelená dverami, okno.

elizabet173
5. mar 2022

@patys123 nemusí byť bez okna, naše prvé bývanie bol dvojizbový byt a nad nami ten istý byt bol 2,5 izbový, lebo mal ešte maličkú izbu veľkosti vchodu, ktorý bol vedľa nášho bytu a o ktorý bol ten náš menší. Do tej izby sa išlo z kuchyne, mala normálne dvere, aj oblok, len sa do nej zmestil tak stôl s rohovou lavicou (tak to mali susedia nad nami), prípadne jedna posteľ a písací stôl. Takže tá pol izba je zrejme do nejakých m2, ale presne to neviem

moni73
5. mar 2022

Lepsiu foto som nenasla 1,5 izbovy