Staré zárubne a nové dvere

mizu89
16. aug 2023

Ahojte ktorá z vás už menila interiérové dvere na staré zárubne.
Daju sa kúpiť nové dvere napr. Obi, Merkury Market a len ich zavesiť na staré zárubne?
Či môžem kúpiť rovno celý komplet dvere a aj zárubne.
Ďakujem

lillian18
16. aug 2023

@mizu89 daju sa nove dvere zavesit na stare zarubne. My sme tak kupovali v merkury markete 😉

luliu
16. aug 2023

Osobné keby som kupovala nové dvere, kúpim aj zárubne. Ale dajú sa dať aj na staré

mandzula
16. aug 2023

Mozes kupit len nove dvere, no moze sa ti stat, ze ti nesadnu a budes ich musiet spilovat - rodicia to tak mali.

kvietok2012
16. aug 2023

Moji rodicia aj svokrovci tak maju a museli zdola dverí odpíliť...

viestta
16. aug 2023

Na tieto zarubne len tak jednoducho nove dvere nekupis. Toto su bezfalcove dvere, dvojpantove oblozkove plechove zarubne. Vyhoda je, ze bez problemov a burania zarubne vyberies a vymenis. Mozno by stacilo len dvere a zarubne renovivat. Toto su dyhvane vostinve dvere, take uz dnes ani nezozenies. Zarubne obrusit, natriet, dvere staci tiez obrusit do hladka a retriet priesvitnym vodourieditelnym lakom.

alesia
16. aug 2023

my sme kupovali bezfalcove dvojpantove v Hornbachu, su drahsie ako klasicke ale su naozaj pekne a sadli

mizu89
autor
16. aug 2023

@mandzula no veď toho sa bojím

viestta
16. aug 2023

@alesia ani som nevedela, ze ich maju v Hornbachu

mandzula
16. aug 2023

@mizu89 a hlavne ked kupis tie najlacnejsie drevotrieskove, ani to spilovanie nie je jednoduche, lebo vlastne odstranis pasku a ostane ti otvoreny priestor, kade ti lezie vlhkost, takze dvere zvyknu napucat a tazko sa zatvaraju. A dat novu pasku je problem, lebo ani to spilenie nebolo v rovnakej hrubke po celej dlzke. A este jedna vec, nesadli im otvory na kluce.

mizu89
autor
16. aug 2023

@mandzula no márnost.a to som myslela že hádam na staré zárubne kúpiť len nejaké najlacnejšie dvere a bude to 😞

mandzula
16. aug 2023

@mizu89 im tie dvere nakoniec funguju, len bola okolo toho robota, spiloval im to stolar.

viestta
16. aug 2023

@mizu89 lacnejsie ta vyjde renovacia. Mama renovovala take dvere, vybrusila, nalakovala. Lepsie nevyzerali ani za nova. Dva vikendy na patoro dveri obetovala