Sušička prádla vo vetranej špajzi

grlu
15. jan 2021

Damy nemá náhodou niekto susicku pradla vo vetranej špajzi? Zvažujem, ze kupime no neviem, ci je to vhodné miesto.
Vďaka

elanor
15. jan 2021

@grlu aj tam tam na nu miesto, preco nie? My tu nasu moze dat jedine do obyvacky 😀 no co uz. BUduci tyzden by ju mali doviezt, tak jej tam asi cez vikend nachytame miestecko

lilianna1988
16. jan 2021

Ahoj, mala som ju tam 2roky cca ale nerobilo dobre... Tersz je v spalni

mattkapd
16. jan 2021

A kúpiť nadstavec a dat na pracku by nebolo lepšie?

andreatytler
16. jan 2021

@grlu A neda sa ta hadica ktorou odchadza teply vzduch vyviest von, napriklad tym oknom alebo vetracim otvorom co mate v spajzi alebo aj vyvrtat novy otvor...

janul4835
16. jan 2021

@grlu Tento tyzden kupena a uz fici v spajzi...

grlu
autor
16. jan 2021

@mattkapd bolo! keby sa tam zmesti 🙂🤷‍♀️

grlu
autor
16. jan 2021

@lilianna1988 a aky bol problém?

grlu
autor
16. jan 2021

@andreatytler priznam sa ze som nevedela ze nejaký vzduch ide von. Myslela som len ze to kde sa ta voda kondenzuje tam je.no jevto špajza v paneláku na 5tom poschodí. Tak neviem

grlu
autor
16. jan 2021

@janul4835 cize len vylievate tu nadobku?

janul4835
16. jan 2021

@grlu Ano, iba vylejem vodu a vycistim filter. Kondenzacna susicka potrebuje iba miesto a elektrinu, moze byt umiestnena aj v roldorke...😁

lilianna1988
16. jan 2021

@grlu kedze spajzu mam uzku, pri stenach regale potravinami(kompoty, lekvar, konzervy, suchy sklad, cibula, zemiaky atd). Susicka bola sice na konci spajze pod oknom ale nepomohlo ani to.... Vies ta susicka dava dost tepla, paru a na tie potraviny robilo zle😑vobec nebol chladok, ale teplo v spajzi co sposobilo ze veci sa zacali kazit.... Zavareniny neboli studene, zemiaky sa zacali raz dva hniet... Takze po tejto skusenosti neodporucam! Mas tam aj ty potraviny? Velka je spajza?

syslik81
16. jan 2021

presne tak ..susicka co nema vyvod -modernejsie typy zahreju okolie a vyhreju celu miestnost ... takze ak mas v spajzi potreviny sa ti pokazia ... moja mama ma susicku na chodbe ja mam nastastie miesto nad prackou takze ich mam na sebe ...

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatka100
16. jan 2021

@grlu my mame pracku so susickou v kupelni a veru robi velke teplo davam tam kynut aj cesto

deti95060810
16. jan 2021

kľudne skús... my máme v chodbe. Je pomerne dobre schovaná - nikto si to ani nevšimne keď ku nám príde...

grlu
autor
17. jan 2021

@janul4835 to je fantastické 👍

grlu
autor
17. jan 2021

@lilianna1988 no tak to ešte prehodnotim. Ale ďakujem dobre vedieť. Ma asi 1,8x1,8m

grlu
autor
17. jan 2021

@deti95060810 vidíte, este do chodby by mohla ísť 👍

grlu
autor
17. jan 2021
delphineta
17. jan 2021

@andreatytler čože?mne neide žiadny teply vzduch z nej,ti su aj take sušičky?

renatka100
17. jan 2021

@grlu urcite sa ti budu zahmlievat okna a aj mozno plesniviet balkon - vlhko a zima nie je nic moc - co takto vymenit pracku na pracku so susickou a mas to vybavene...

janul4835
17. jan 2021

@grlu V návode je uvedené:
Neinštalujte ani neprevádzkujte tento spotrebič na miestach, kde by bol vystavený pôsobeniu mrazu a/alebo vplyvom vonkajšieho prostredia. Ak v spotrebiči zamrzne zostatková voda, hrozí nebezpečenstvo jeho poškodenia.

mattkapd
17. jan 2021

@grlu no neviem možno ako písali vyššie že by tam mohla časom vzniknúť pleseň ale to neviem ja som tiež nemala miesto tak som kúpila kombinovanú pracku so sušičkou.. Isto to nieje lepšie ale inak som to nemala ako vyriešiť.. Navyše susim len uteráky spodné prádlo a posteľné prádlo.. Ostatne nie lebo mi vadí že tak necítim tu avivaz

simca06022011
17. jan 2021

Do spajzi ku potravinam urcite nie, ak by ta spajza sluzila iba na pracku/susicku tak v pohode. Na zasklenom balkone bude na nu chladno. Ved susicka nic okrem elektrickeho kabla nepotrebuje, to nemate kam inde schovat? Vetrat sa musi iba ked ide, aby sa neprehriala, dodzany rozostup musi byt medzi nou a inymi vecami.. kym sa nam nenatlacial do kupelne v byte, mala som ju v obyvacke. Teraz uz mam práčovňu, ale je 20m2 a teplo tam citit ked susi, hlavne ak ide jedna pracka za druhou do susicky.

bucko555
17. jan 2021

Ja mám aj práčku aj sušičku v špajzi a úplne v pohode áno potravinám sa nic nedeje plus tam mám teda aj chladničku bohužiaľ v kúpeľni som miesto na práčku nemala teda kedy nemám vanu aj sa tam zmestí ale sprchový odmietam 🙂

andreatytler
17. jan 2021

@delphineta Ano. V Kanade a Amerike su prevazne len take a su na plyn aj ked teraz uz robia aj elektricke. Ja som zase nevedela ze su aj kondenzacne susicky🙂
Kym som zila na Slovensku susicku som nikdy nevidela a tu som videla len take s rurou. Teraz som si vyguglila ze kondenzacne su v Europe uz roky a pomaly ich zacinaju aj v amerike. Tu su velmi skostnateli co sa tyka technickych noviniek. Chladnicky co maju mraznicku na spodu sa tu zacali viac predavat iba tak 10 rokov dozadu.🙂

A este taka pikoska. Pracku aj so susickou si tu davaju do pivnice. Aj takej co nie je vobec dorobena... len betonova dlazka a hole betonove steny a tramy nad hlavou. Spina je tam ako v pivnici. Ked som chcela dat pracku do kuchyne, muz sa zhrozil, ze nebude nosit spinave pradlo do kuchyne. Ale nevadi mu nosit uz ciste vyprane pradlo zo spinavej pivnice. A v kupelni uz vobec nie... to nikto nema. Teraz je ale nova moda mat laundry rooms (pracovne) a nie v tej pivnici.

delphineta
17. jan 2021

@andreatytler no aspon som mudrejšia,lebo teda ja mam sušičku na chodbe s tešila som sa,že mi ju vykúri,lebo vela ludi mi vravelo,že vydava teplo.Ale nič,Dokonca ani len tepla nie je ked suší,iba taká vlažná

luccija
17. jan 2021

@grlu neviem som zmatena🙂to, co pisu baby ja nepoznam.Nic nevylievam, lebo mam susicku napojenu nu ruru a do odtoku.Teplo sa mi vobec nezda, ze by salala sice mame vacsiu kupelnu a ani okno neotvaram.
V Taliansku maju na balkone aj susicky aj pracky🙂
Dala by som ju na balkon urcite Ti tam nemrzne, alebo mama ju ma v rolldorke v chodbe.

luccija
17. jan 2021

@mattkapd kup si tie obrusky do susicky vonave Kuschelweich ma fajn mne to tiez vadilo, ze mi pradlo nevoni

hiro
17. jan 2021

No, zaujimave, my mame dost velku kupelnu a teda susicka ju vyhreje na neviem ci 28 ci aj nie viac stupnov, je tam ako v saune... Malu miestnost musi vyhriat na 40 :D