Tapeta miesto obkladačiek v kúpeľni

maminka142
27. máj 2021

Ahojte ma niekto skúsenosť s niečím inym do kupelne ako sú klasické obkladačky?
Mam problem s tym, že byvam v byte kde paneky vraj stale pracujú a zacali mi po 10 rokoch opadávať. Necakane dve spadli a rozbili sa..
Pozerala som vsetky ostatné ako držia a pomalinky idu dole...
Rozprávala som sa s jednym ktorý sa tomuto venuje a obklada kupelne, vraj ked dam nové, tak zasa mam počítať s tym ze ono to po case bude zasa opadávať.
Preto som sa rozhodla že nejaky meter alebo meter a pol by som dala klasické ale co nad to? Najmä pri vani.
Mam malé deti a keby aj nieco z 2 m spadlo tak uz by to nebolo take nebezpečné...
Existuje vobec nieco? Nejaka vodotesná tapeta alebo obklad lahky?
Ďakujem

dskjhfdlkdjhl
27. máj 2021

@maminka142 ja som mala v prvom byte na umakarte samolepiace tapety a drzali pekne. Bolo to umyvatelne.

maminka142
autor
27. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl aj okolo vane? Kde sa na ne púšťa voda denne?

dskjhfdlkdjhl
27. máj 2021

@maminka142 ano, celu kupelnu som mala takto otapetovanu.

selest
27. máj 2021

My mame tak celu kupelku prerobenu. Mame tapetu na tom jadre je umyvatelna. Jasne ze nemozes drhnut chlorom alebo co ale inak v pohode.

maminka142
autor
27. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl
@selest Viete mi prosím povedat ako asi vyzerajú? Oni su len nejaké jednofarebné, ako klasické tapety alebo existuje nieco ktoré vyzerajú aj ako tvar obkladaciek? Som googlila a nejako sa v tom nevyznam... Dakujem moc

mima1
27. máj 2021

My mame okolo vane klasicku omietku a farbu na kupelne. 9rok uplne v pohode

dskjhfdlkdjhl
27. máj 2021

@maminka142 ja som mala take, co vyzerali ako obkladacky-biele a taka svetlosiva sparovacka, ale to bolo pred vyse 20-timi rokmi, takze uz si ani nepamatam, kde som to kupila. Proste je to samolepiaca tapeta.

selest
27. máj 2021

@maminka142 je to normalne tenka tapeta, samolepiace alebo aj take kde potrebujes lepidlo, my mame taku. Mas asi milion vzorov farieb, matne leskle.... hlavne aby boli umyvatelne urcene do kupelky.

oliolijanka
27. máj 2021

Ja uz do kupelne nikdy obklad chciet nebudem. Mne sa to uz ani nepaci, ale samozrejme kazdemu sa paci nieco ine.
Pozri na nete kupelne bez obkladov alebo pu nater, alebo natery do kupelni. Krasne, jednoduche, ziadne spary, kde by sa drzala spina alebo pliesen, dobre sa to umyva...
Vy ale mozno budete mat problemy s trhlinami, ale to by ste mali aj pri obklade.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
27. máj 2021

AKo nie som teda ziadny obkladac, ale o tomto som nikdy nepocula. NIKDY. Mam stavbu, ktora sada a ziadny obkad mi nepada, tak ze by sa uvolnoval obklad, praskol mi roh miestnosti aj to vlastne v špáre, nic sa mi neodliepa, v byvalom byte (novostavba) praskalo vsetko a v kupelni sme takyto problem nemali. Ja sa na to schvalne opytam :D Podla mna to bude proste zly material a nie chyba "stavby". ani pri zemetraseni si neviem predstavit, ze by vypadavali obkladacky po jednom kuse...
Inak ja mam teda žulový obklad v kupelni,ale nie na celu stenu. Mam tam riadnu farbu.
Tapetam by som neverila, ze sa neposkodia, nesplesniveju pri vlhkosti, neodlepia.. predsa to treba aj cistit. Skor nejake natery celoplosne, alebo farbu...

simca06022011
27. máj 2021

No teraz som docitala.. tak ja ti dam fotku ako to mam.. doel mam obklad, kamen a nadtym klasicku tikurila farbu umyvatelnu, tu mozem aj osprchovat, utierat, umyvat.. nic tomu nevadi..

mandarinka555
27. máj 2021

@maminka142 My sme mali roky takýto samolepiaci obklad

maminka142
autor
27. máj 2021

@mandarinka555
@simca06022011
@viestta
@oliolijanka
@selest
@dskjhfdlkdjhl
@mima1 Ďakujem Vám všetkým, moc ste mi pomohli a zároveň dali chrobaka do hlavy...
Urcite chcem niečo čo nebudem musieť menit už o 5 rokov zasa a niečo čo vydrží aj pri malých deťoch... Popremýšľam nad tým. Ešte raz ďakujem 🙂

maminka142
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
27. máj 2021

@maminka142 išlo to do spravy, hadam dosla 🙂

maminka142
autor
28. máj 2021

@simca06022011 Ano dakujem moc 😉