12 hodinové cestovanie so štvormesačným bábom

veronikaayse
15. máj 2013

Ahojte baby.
Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s dlhými cestami so 4-mesačným bábetkom.
V júli sa chystáme na pár dní k manželovým rodičom do Bulharska. Cesta je dlhá vyše 1200 km. Chceli by sme cestovať v noci keď mala spinká. V aute sa jej dobre hajká a páči sa jej rýchla jazda.
Ale mám problém s vaničkou, pretože som čítala, že musí byť homogénna ak nechcem, aby bola malá vkuse v autosedačke.
Mám kočík ABC design 3TEC tak neviem či nebudú problémy.
Viete mi poradiť ako to vyriešiť?
Vopred ďakujem ...

xlucia
15. máj 2013

@veronikaayse teraz vies ako sa sprava, lebo ma dva mesiace. nevies ako sa bude spravat o dalsie dva mesiace. to ti moze rovnako celu cestu spat, ako aj preplakat

googlinqa
15. máj 2013

fuu s takym malym babom by som sa na taku cestu nedala, pokial mi dieta nesedi, netrufam si na dlhu cestu a potom v autosedacke s castymi prestavkami

skibaby
15. máj 2013

my sme sli s malou ked mala 4 mesiace 600 km k manzelovym rodicom na druhy koniec republiky..bola cely cas vo vajicku, robili sme caste prestavky a zvladla to na vybornu 😉

lubkaurm
15. máj 2013

No my sme sa vybrali s dvojmesacnym babom na cestu dlhu 900 km, bolo to minuly rok v juli, bolo 35 C a viac, tiez sme cestovali v noci, a nikdy viac by som to uz neurobila. Malu som mala vo vajicku, myslim, ze skoro stale spinkala, ale to teplo!!! Ani klimu si nemozes pustit... My sme isli cez Rakusko az na svajciarsku hranicu, cize po celej ceste boli na pumpach miestnosti pre matky s detmi - kojenie a prebalovanie...co bola velka vyhoda, a co neviem ci cestou do Bulhraska bude...
V kazdom pripade je to narocne, ja som z toho mala dost stres....
Zelam stastnu cestu ak sa rozhodnete cestovat!

kattrin5
15. máj 2013

My sme cestovali 6 hodin ked mala dcerka 4 mesiace a zvladla to super a bola celu dobu vo vajicku..naber vera hraciek a bude tobuplne ok

sisaka
15. máj 2013

my sme isli s 3 mesacnym, vyse 1000 km, cez noc, vo vajicku a uplna pohoda, spal, zobudil sa, nakojila, pripadne prebalila a spal dalej. Ale neodvazim sa radit druhym, ked si predstavim, zeby som tak mala ist s mojou dcerou, ked bola mala, tak amen, tu sme nemohli zobrat na dovolenku ani v 2 rokoch. Zalezi od dietata, tazko radit ....

cica869
17. máj 2013

my sme isli so 6tyzdnovym 450km a uplne v pohode cely cas spinkala a teraz ideme zas a to bude mat vyse 2 mesiace

oskvarka
17. máj 2013

ak mas dost miesta a nemas autorizovanu vanicku mozes si kupit inu ... stara Jane vanicka co je autorizovana na jazdu autom stoji 20-30 eur... ale musela by si mat kam nabalit cely svoj kocik... ale v lete je dost narocne cestovanie klima je velmi zla na vzduch a teplo tiez nieje ktovie co .. ale myslim ze ak ti mala nevracka v aute alebo tak ze jej to nerobi zle na zaludok mohli by ste to zvladnut len urcite ratajte ze to bude dlha cesta - dlhsia ako cakate...
a inak ja by som ju asi vo vajicku nebrala na tak dlhu cestu... jedine ze by uz sedela.. ale aj tak treba prestavky caste

monuska342
17. máj 2013

@veronikaayse mi sme isle 400 km s mesacnym synom a bolo to super ale ist uz zo 4 mesacnym babom je tazsie pretoze uz tolko nespi a potrebuje zabavu musis sa rozhodnut sama ci to zvladnes

lucik194
17. máj 2013

no nechcem ti radit ale co takto ist radsej lietadlom? a potom v bulharsku si poziciate auto.....
1200 km za 12 hodin s babom neprejdete, teda prejdete smerom na zapad v europe ale smerom na vychod nie, lebo tie cesty su ovela horsie a nie vsade su dialnice.....
nech robite co robite ale priemerku 100km za hodinu nedate, rataj prestavky, obchadzky, oddych.... 😒
ak ti mozem poradit neber do uvahy ziadne rady ze my sme presli s dietatom 400/500/600 km, je to stale len polovica cesty.... snaz sa skor zistit info a kontakt na niekoho kto isiel 1000km, to je pre vas relevantne, plus 4 mes. babo ti uz nebude spat celu cestu..... ja osobne by som taku vzdialenost nesla s dietatom, sama ano ale s dietatom nie....