Ako je to s ubytovaním cez cestovku?

kikina84
4. jún 2013

ahojte zaujima ma ako ste boli ubytovaní,po prílete do miesta pobytu..niekde uvadzajú,že sa dá ubytovať až od 14stej hodiny,,Znamená to že ked prídeme k hotelu o pol noci..budeme čakať este do obeda kým nás ubytujú???? je to pravda? aké sú Vaše skúsenosti prosím s ubytovaním,hlavne aj s detičkami,ako ste to potom riešili a ako to deti znášali také dlhé čakanie?aj konkrétne destinácie poprosím ak sa dá..dakujem velmi pekne za infošky 😎

sissy27
4. jún 2013

zvyčajne ťa ubytujú hneď,ale v preklade to znamená asi toľko, že ak ubytovať sa dá od 14.00hod a ty priletíš o polnoci, tak ti tú izbu už tých 10hodín držia a teda ju musíš zaplatiť... ak prídete napr. dve hodiny "pred" tak počkáte na recepcii, obyčajne sa dá zložiť batožina v nejakej miestnosti a môžeš ísť napr. na pláž... ono to aj tak chvíľu trvá, keď sa tam navalí naraz celý zájazd a s každým treba ísť na izbu, prípadne izbu vymeniť a podobne...

stanislavao
4. jún 2013

neubytuju vas urcite hned. to by sa mohlo stat len v pripade, ze nemaju izbu obsadenu a teda ju netreba upratat. kazdy ubytovany musi izbu uvolnit do 10:00, potom sa uprace a potom mozu ubytovat vas. je to niekedy az o tej 13:00, niekedy to moze bys skorej. ale ked priletite skoro rano, tak izbu nedostanete. zlozite si batozinu niekde v hale, alebo priestore na tom urcenom a mozete ist k moru, alebo cakat na recepcii a pod. treba pochopit, ze musia tiez izby ti hostia pred vami vypratat, potom to uplratovacky musia upratat, prezliect pradlo postelne a maju toho vela, lebo na jednu chyznu pripada povedzme 10-20 izieb.

lucinocka
4. jún 2013

to co je za otazku.. ked pridete o polnoci tak ludi z vasej izby by mali vyhodit, lebo vy ste prisli? hostia maju povinnost do 9-10 vyprazdnit izby a aj upratovackam cosi trva kym poprataju objekt nie? Neviem preco sa vsetci rozculuju nad tym ze sa dostanu do izieb az o druhej.. kazda recepcia ak mala predchodne volnu izbu vas ubytuje hned.. deti to preziju, my sme chodili od narodenia a stale sme cakali a nic nam nebolo.. do prirucnej batoziny zabalis plavky a pojdete na plaz sa kupat..

ciusinka
4. jún 2013

ono je to podla medzinarodnych pravidiel tak, ze by sa malo ubytovavat po 14tej hodine, resp. tak to mavaju hotely napisane..Ale je to velmi individualne, zavisi to najma od vytazenosti hotela - ci je plny a musite cakat, kym sa upracu izby, ktore sa len v ten den rano uvolnili, ci maju volne izby a v neposlednom rade od ochoty na recepcii..Napr. v Egypte zvykne pomoct aj baksis zastrceny v pase, ked ho date na recepciu a vacsinou sa zazracne volna izba najde, ale zavisi od hotela - boli sme v hoteli, kde sme dali peniaze do pasu, aby nam dali krajsiu izbu, ale peniaze si nevzali a izbu sme mali najkrajsiu zo vsetkych z nasho turnusu..

Ja chodim takmer vylucne do Egypta - vzdy az na jeden pripad nas ubytovali skor, resp. hned ked sme rano prisli, teda pred tou 14tou.. raz sa nam stalo, ze sme prisli na hotel okolo osmej rano a nechali nas cakat na izbu asi 3 hodiny..Ale mohli sme ist na ranajky a cerpat all inclusive, len izbu sme este nemali..Byva to spravidla tak, ze maju vyhradene miesto na batozinu, kde si ju mozete nechat a ist na plaz..ale to sme my nechceli, lebo kam by sme si dali doklady, pasy, peniaze, vsetko..tak sme radsej cakali na recepcii..

beatrice28
4. jún 2013

no nám to zatiaľ vždy tak vyšlo, že sme prišli na miesto v ranných hodinách a na ubytovanie sme čakali 2 hodiny inokedy len hodinu, ale väčšina ľudí si odložilo batožinu (oni tam v hoteloch či v penziónoch majú na to vyhradenú miestnosť) a hopsa spoznávať okolie, alebo na pláž

luciana157
4. jún 2013

Musím sa smiať nad jedným prispevkom🙂))ze mate sa ísť kúpať zatial🙂)))ja neviem ci dotycna necitala ze prídete o polnoci.mna by to tiez nastvalo keby som mala do obeda celu noc a cele doobedie čakať na izbu s malinkou takze otázka ne na mieste.kedze mate prilet ci príchod o 12 znamená to ze letite s dátumom predchádzajúceho dňa čiže izbu Vám držia odvtedy ,v takom prípade by to bola zabita prvá noc v hoteli☹ale od rana budete na pláži🙂ale presne info o tomto ti dajú určite v cestovke cez ktorú to mate zajednane.ja som bola v Egypte s priletom o 1 v noci a o 2 sme boli aj po neskorej večeri aj ubytovani.a rýchle vybavenie a krajsiu izbu určite isti pár euro v pase🙂

dai
4. jún 2013

ahoj, odkedy sa nam narodili deti tak chodime len cestovkami - zasadne rakuskymi, kedze tie nemaju take chore prilety ako slovenske , detto vam vedia povedat odlety a prilety uz vcase bookingu, nie tyzden pred odletom - my objednavame pritom first moment, takze aj pol roka a viac pred dovolenkou ale uz vtedy vieme kedy letime...
vsade nas zatial ubytovali hned po prichode - jedno kedy sme pocas dna prisli... jediny vecerny prichod sme mali v Dubaji - ale tam pre nas dokonca o polnoci poslali limuzinu a na izbe uz bolo vsetko pripravene co som chcela ( cize postielka, rychlovarna konvica etc.. ... dokonca si pamaetam ze mi tam chybala ohrievacka na flasky tak mi ju o tej polnoci ten chlapik co nas viezol do vily autickom bol zobrat😉 )
cize si myslim ze pokial si objednavas dobry hotel cez dobru cestovku tak urcite nebudes musiet cakat

pempusik
5. jún 2013

my sme raz prisli uz po polnoci a vsetko bolo nachystane, ale vzdy sa ti rata prvy den pobytu den, kedy prilietas. takze ak priletis k polnoci, izbu uz budes mat pripravenu, ako pisu baby. minuly rok sme prileteli rano okolo pol deviatej, vedeli sme, ze sa ubytovava az od 14:00, aby stihli vsetko upratat. ale izbu sme uz mali pripravenu, takze o desiatej sme uz behali okolo plazoveho baru. vsetko zalezi od toho, ako plny je hotel. ak maju dost volnych izieb, mozu vas ubytovat hned. inak vam poskytnu miestnost, kde si mozete odlozit kufre a v klude sa mozete poprechadzat po rezorte.