Anglický vidiek

11. apr 2022

Ahojte
Veľmi sa mi páči anglický vidiek, krásne záhrady,všade kvety,zeleň, krásna architektúra,... Premýšľam nad výletom do krajiny. Ale ešte nikdy som na podobnom vylete nebola. Viete mi poradiť,ako navštíviť takýto typ cesty,v akom ročnom období,či cez cestovku či na vlastnú päsť,koľko to asi stojí, čo sa oplatí vidieť.dakujem.

andrejkap123
12. apr 2022

My sme boli vo Walese. Presne vidiek. Sli sme na vlastnu past a suhlasim krajsia dovolenka nie je 🙂

lucik194
12. apr 2022

cez cestovku toto nedas, nakolko kazdy ma inu predstavu o anglickom vidieku......

kolko to stoji? no kolko si ochotna dat a na kolko hlavne pojdete, pretoze rataj s tym, ze sa chcete presuvat z miesta na miesto (predpokladam) budete potrebovat auto, plus nieco vidiet....... rataj okolo 1000€ / osoba / tyzden.
Lacnejsie Ta vyjde pokial len prenajmete dom a cely tyzden budete na jednom mieste (okolite dediny prejdete) ale nic neuvidite.

Za mna Wales, Devon, alebo Skotsko. Vsade sa vsak bez auta nepohnes.

stary_ujco
12. apr 2022

A hlavne info: tie pekne fotky a filmy s hlavnou postavou na romantickej prechadzke sa natáčajú počas tých 3 dní, kedy na ostrovoch neprší...

lady083
12. apr 2022

Ja este odporucam Cornwall, je tam krasne

andrejkap123
12. apr 2022

@lucik194 my sme nemali auto, vlakmi a busmi sa pekne dostanes na miesta pekne. Wales dedina Barmouth a naokolo je toho aj na dva cele tyzdne. Ale teda stalo to dost. Urcite na 2 tyzdne 1500. So vsetkym. Pre jedneho.

andrejkap123
12. apr 2022

@stary_ujco treba ist pocas letnych prazdnin…. Ale ano prsat moze …..

lucik194
12. apr 2022

prsat moze hocikedy, pamatam si jeden rok ked sme tam zili, ze proste leto bolo v maji 🙂 a potom v juli sme sa chodili kupat do mora pri 19st ..... clovek si zvykne na vselico

kazdu z tych oblasti co tu mas vypisane, ma svoje caro, kazdya je ina..... mozem povedat ze som precestovala z UK viac ako vacsina mojich kolegov, za mna urcite s autom, je to pohodlnejsie ako verejna doprava, urcite sa dostanes kam chces aj verejnou, ale to auto ti da vacsiu slobodu......

a ktore obdobie? zimu by som urcite vynechala, prsi aj v lete s tym nic nenarobis, ale mozete mat cely tyzden ze ani nekvapne a prides specena lebo bude 30 st.

My sme vela veci obehli na bikoch, najkrajsie obdobie je ked kvitne vres (vtedy su km2 vresovisk farebne medzi fialovou a ruzovou), vsade ...... Alebo potom jar ked zacne vsetko kvitnut ......

kandelabra
12. apr 2022

najlepšie asi na jar, taký máj- jún. Podľa toho kam chceš ísť, na tripadvisore by som našla b&b, sú lacnejšie ako hotely a často milí majitelia, aj poradia čo pozrieť a kam v okolí ísť. Za mňa Kent, Devon alebo Cornwall.

vikusjk
12. apr 2022

Anglicky vidiek je krasny, a to som videla len malinku cast, ked sme isli z Manchesteru autobusom do Blackpoolu, ale to sme nespustili oci z pohladu von na okolie 😍

elizabet173
12. apr 2022

Juuuj, isla by som hned s tebou, tiez ma to laka