Auto verzus autobus na 14 hodinovú cestu

nikolet_89
2. feb 2013

Ahojte maminy, v lete mame ist na dovolenku, ideme k rodine preto sa neobavam ist s dcerkou. Bude mar rok a pol...moj problem je iba cesta. Kedze je to 14 hodin...urcite by sme sli na noc ci uz autom, alebo autobusom. Moja rodina mi vravi, ze autobusom by sa nam s malou slo lepsie, ze ma vela zastavok a mala by mala dost miesta...ale mne pride zase auto vyhodnejsie no neviem...preto by som chcela vediet aky mate nazor ci ist tak, alebo onak...pripadne ake boli vase cesty ? Dakujem

peta268
2. feb 2013

...ja by som sla autom, zastavis kedy chces, kde chces a na kolko potrebujes...

vefi89
2. feb 2013

@nikolet_89 auto je rýchlejšie, a zastavíš kedy chceš, nie kedy určí šofér 😕

mima4
2. feb 2013

Tiez by som sla autom, hocikde sa zastavite, ponahatujete, prejdete... budete mat tam svoj klud, taktiez ani vy nebudete nikomu inemu zneprijemnovat cestu ak mala zacne plakat v buse...
Urcite by som brala auto.

irriss
2. feb 2013

..my casto cestujeme..
kdyz jedeme do CZ deti miluji cestu autobusem....ja letadlem...
Kdyz muze manzel, jedeme autem..
Deti by vymenily i auto a letadlo za autobus..cesta trva 15-21 hodin,zalezi na spolecnosti..
Ale ty mas Natalku jeste velmi malickou,to znamena,ze nejde o jeji prani,ale potreby 😉
V autobuse s rocnim ditetem to NENI snadne..autobus Ti nezastavi podle Tveho prani, bude Ti tvrdim, ze ma tzv, povinna odpocivadla..
Upozorni Te, ze Ti zastavi kdekoliv jen v pripade, ze zvracis.. 😠
WC muze by tv zime zavrene, protoze se vymluvi na zmrazeny zachod..
v lete WC je zavrene,protoze se vymluvi na prilis smradlavy zachod...

kdyz malinka bude knourat,plakat nebo se i prilis hodne smat..jednoduse bude DITETEM ber to jako stoprocentni, ze v autobuse najdes VZDY nekoho, kdo chce mit napropsty klid ...a bude na Tvou malou poukazovat a muze Ti zneprijemnit cestu...
Mista neni dost...misto je sedacka...a ta se neda udelat ani na luzko..a podle novych predpisu MUSIS byt celou cestu pripoutana jako v aute pasy...
Kdyz to shrnu..jako cesta pro vetsi deti mozna dobrodruznejsi..alespon od mych deti preferovana..ale s rocnim ditetem NE.. 😉

p.s. Kdo by ridil auto?
Kolik by vas bylo v aute?

irriss
2. feb 2013

@mima4
"ponahatujete" - krasne slovo 😀 😉
vim, ze je to preklep,jinak by to byl"trestny cin" 😉

nikolet_89
autor
2. feb 2013

@irriss no to sa este nevie bud 3 dospely a dcerka, alebo pojdeme 7-mi vo vacsom aute...len to je najhorsie, lebo nase auto uz nemame tak sa musime spolahnut na druhych...

mima4
2. feb 2013

@irriss malo byt ponahaťahujete 😉

trestny cin? ooo nejako sa nechytam 🙂

fra
2. feb 2013

ono zas šoferovať celu noc nie je sranda, človek sa z toho aspon den- dva spamatava ... a ak je ešte dieťa v aute nepokojné, može sa šofer totalne zblazniť ... živo si pamatam, ako moj muž psychicky nezvladal mrnčanie a krik v aute na jednej našej dlhšej ceste (dve deti - 1.5 roka a 0.5roka, nemohli sme zastavovať každych 5 minut a jednoducho sa im sedieť tak dlho zapútaní v sedačke nechcelo a vyvreskovali) ... vlak na to miesto nahodou nechodí? to mi príde o dosť komfortnejšie ako autobus, samozrejme ak nema človek so sebou priliš veľa vecí... aha, teraz som zbadala v novo prispevku že budete 3 dospelí, to by ste možno aj autom zvladli, budete mať presilu 😀

irriss
2. feb 2013

@nikolet_89 Takze by mela stejne 1 misto zarucene i v aute..ze?
Vis, rocni dite potrebuje pohyb..autem zastavis..v autobuse Ti bude skakat po sedacce..a lide nejsou prilis tolerantni..Mozna na pocatku cesty..ale az toho zacnou mit plne zuby,zneprijemni ti cestu a ty znervoznis a mala bude plakat..zacne te upozornovat ridic na nocni klid..
ver mi..vim, jak to chodi.. 😉
pokud nemas deti jako ja..ze v autobuse, pokud se jede v noci jsou uplne perfektni..zaspi a jsou klidne.. 😉
Kolik by vas jelo znamych v autobuse? ..jen kvuli moznosti o malinkou se stridat.. 😉
No a pises o pujcenem aute....to znamena, ze by ses musela i tak uskromnovat kvuli "panu auta?"

irriss
2. feb 2013

@mima4 nemelo to by ponatahujete??
ponahatovat..to je jako "do -po - nahata"

irriss
2. feb 2013

@fra
segra ty nespis? 😉
Jak pojedete vy..? autem, ze? a pak prejizdite trajektem nebo rovnou letadlem?

maznacik007
2. feb 2013

never again... sla som s dcerou rok a mesiac mala do chorvatska na makarsku... zastavky vobec neboli tak ako mali byt a ked boli tak vtedy ked mi konecne zaspala... problem bol aj s kakanim ona bola naucena do nocnika uz nechcela do plienky, nasledne prebalovanie v buse... dieta nema ziadne pohodlie na vyspanie sa v buse... predsa len v aute sa da autosedacka aj polohovacia dat... mne osobne sa mala aj povracala..., inym vadilo ked pistala.... no asi tak.. auto mas pri tak malom dietati neporovnatelne pohodlnejsie... ak uz nieco ine ako bus, ci lietadlo tak potom vlak...
cestujeme pomerne dost ... aj teraz s busmi mhd vlakmi chodim s malym po doktoroch, terapiach ale teda moje poradie je auto, vlak a bus na dlhsie cesty eee len v najhorsom pripade

fra
2. feb 2013

@irriss malokedy rano o 8 spím 🙂 dnes šiel mlady na lyžiarsky zo školy, tak som ho bola odprevadiť...
my chodíme hocijako, ale u nas je to už bezproblemové odkedy mala najmenšia cca 3-4 roky... ale predtym, to bolo veru "peklo", hlavne na dlhšie trasy autom ale to bolo asi preto, že ich bolo viac ... najhoršie to bolo pre šofera, bol z toho strašne nervozny lebo deti sa nedaju udržať v tichu ... a preto mne najviac vyhovoval vlak, hlavne ak sme našli prázdne a uzatvoriteľné kupé ... občas sa stalo dokonca, že ked som sa don nasačkovala so 4 deťmi, ostatní cestujuci sa presunuli niekam inam 😀

irriss
2. feb 2013

@fra
My ve vlaku:. zabereme cele kupe..a deti pri kazde zastavce musi povinne (natazene) spat 😀 😔 🤐

ikke
2. feb 2013

autobusom by som nesla s takym malym dietatom ani zadarmo...

14 hodin je to autom alebo autobusom? lebo to je dost rozdiel, co auto prejde za 14 hodin, trva autobusovej linke aj 24h...vlak ani lietadlo nepripadaju do uvahy?

ikke
2. feb 2013

a autobusom cez noc - nerob si iluzie, ze sa niekto z vas vyspi, dcerka s velkou pravdepodobnostou nebude v buse spat tak, ako doma v postielke...

nikolet_89
autor
2. feb 2013

@ikke no uz je to jedno...minuly rok prisli oni odtial sem za 14hodin autobusom a mi rok pred tym autom za rovnaku dobu tam...a vlak uz nechodi bohuzial na makarsku, inak by som nerozmyslala vobec

graceful9
2. feb 2013

@nikolet_89 ja si tiež myslím že auto je výhodnejšie ;) aj ked spoliehať sa na druhých ako si písala tiež nie je bohviečo .ale aj tak...mám malú ako ty a neviem si predstaviť cestu busom takú dlhú dobu

lienockaa
2. feb 2013

No..isla som len raz busom takto daleko,este som nemala deti,ale v nasom buse deti boli,aj take malicke a bolo mi ich strasne luto..nevedeli si "najst miesto",plakali,preliezali z rodica na rodica,kazdu chvilku bolo nieco nutne-napit,prebalit,najest,lezat poriadne nemohli,tu klima vadila,tam svetielko na citanie,stale daco,jedno sa aj povracalo,fakt luto mi ich bolo..pre tento zazitok nad takou dlhou cestou pre take male dietatko neuvazujem..mam sama najmladsie uz vyse dvojrocne a nevie vydrzat ani v aute,nie este v buse,lenze autom mozem zastavit kde chceme a kedy chceme..ale podla mojich deti usudzujem,ze tak od 3rokov sa uz cestuje celkom dobre..

zvedavamt
2. feb 2013

Prvykrat sme sli s malou /2,5r/ ku sestre do Grecka autobusom. cca 16h cesta sa zmenila na 31h trapenie. Videli sme na hraniciach auta ako prechadzali priebezne,bez velkeho cakania, zato nas autobus nechali cakat aj 3h a po polnoci nas pobudili a tahali aj s detmi von. Autobus mal stat kazde 4h, ale nie vzdy to vyslo. Ked chcela mala spat,tak pustili nahlas film nie vhodny pre deti. bol problem dieta priputat, mali sme aj podsedak. Kto nemal,pri brzdeni deti padali pod sedacku. Sedacky boli nepohodlne s min priestorom okolo. Za nami mensie dieta, z druhej strany pes - sucka a prave mala "svoje dni. Hlucne pubertacky, neprisposobivi dvochodcovia, pripiti mladici... Klima ked sla,mrzli sme, ked nesla,nedalo sa dychat.
Sli sme aj druhykrat,ked mala cca 5r,ale o nic lepsie.
V zivote ma viac do autobusu na takuto cestu nik nedostane s deckom!

evabb35
2. feb 2013

@nikolet_89 Autobusom sme začali s dieťaťom chodiť až keď bolo väčšie - malo tých 5-6 rokov. Dovtedy sme chodili len autom a dieťa cestovalo v autosedačke, na ktorú bolo zvyknuté, zaspalo v nej. Čo si pamätám z autobusových zájazdov, tak v autobusoch detičky do tých 4 rôčkov cestu väčšinou preplakali až kým od úplného vyčerpania nezaspali....tak aj preto som chcela ísť autom.

evabb35
2. feb 2013

@nikolet_89 A ako tu spomínali dievčatá predo mnou prestávky sme prispôsobovali dieťaťu - keď zaspalo, tak sme nemali prestávky a keď bolo hore, tak sme mali prestávky aj častejšie a na takých odpočívadlách, aby sa mohlo vybehať, zahrať atď.

prasiatko30
2. feb 2013

@nikolet_89 urcite vlastnym autom - nahadzes do auta vsetko co potrebujes pripevnis sedacku tak ako to tebe a dietatu najviac vyhovuje ak sofer vladzea dieta spi tak idete bez prerusovania aj trochu dlhsie, klimu si pustite ako mate vy radi ked potrebujete zastavovat castejsie tak zastavite castejsie. Ak sa v prostriedku cesty rozhodnete ze uz nevladzete tak najdete hotel a zapikujete do hotela a rano v klude pokracujete. Nemusite pocuvat nikoho ponosy na to ze dieta place, ze sa pokandilo a smrdi cely autobus, nebudu vam vadit ozierajuci sa alebo teda oslavujuci spolucestujuci, nahlas pustena muzika alebo film - a este k tomu nepohodlne sedadla a nekonecna cesta - ja som minuly rok isla s dcerou na skolsky vylet a som povedala ze na buduce mi povedia kde idu a ja tam dojdem autom - cesta ktora nam obycajne trva do 1,5h trvala viac nez 3h mna islo porazit a to bolo v jeden den 3h tam a 3h nazad nikdy viacej
- teda dufam

11nika11
2. feb 2013

@nikolet_89 ja by som volila auto.je to pohodlnejsie a urcite aj rychlejsie.a mozes si so sebou zobrat aj viac veci.Ja s dcerkou casto cestujem autobusom a vlakom k nasim a to mam problem udrzat ju 4hodiny,14hodinovu cestu autobusom si neviem predstavit 🙂. My sa chystame v lete do Nemecka,cca 1000km a nerozmyslame nad tym ze by sme sli inak ako autom

irriss
2. feb 2013

@prasiatko30 😉
to by bylo super 🙂 🙂 🙂 ..ale 😉
@nikolet_89 pokud by jeli autem, tak ne svym.. 😉 Takze muze dojit i k jinemu nepohodli nez je autobusove.. 😉

irriss
2. feb 2013

@zvedavamt
Krasne a pravdive jsi popsala cestu-dum i autobus HRUZY 😔

cmulinko
2. feb 2013

@nikolet_89 chodime z Irska na Slovensko s autom...cesta trva cca od 28 do 31 hodin...zalezi na detoch a ich poziadavkach pocas cesty a kolko krat sa musi stat.Od ich 4 mesiaca chodime 2 krat do roka...teraz maju 5 a pol,3 a pol a 1 a pol.....z toho 2 krat zvladli cestu z Irska do Chorvatska co bolo cca nieco nad 3000km len tam a o 10 dni dalsich 3000km smerom nazad.Ja by som rozhodne volila auto.

hajanka
2. feb 2013

@nikolet_89 jednoznacne autom, autobusom by som s tak malym dietatom nikdy nesla. Dovod? V buse je kopec cudzich ludi, kopec bakterii a virusov, ziadne sukromnie, len povinne zastavky, dieta nemas priputane..... nie ani nahodou