Boli ste s mesačným bábätkom na dovolenke?

barnica
30. júl 2015

Babenky idem si po radu... alebi teda skor o vase skusenosti s dovolenkou s babatkom ktore ma iba mesiac. Ci ste niekde boli v zahranici,ci ste leteli alebo sli autom a podobne a ako to deticky zvladali. Manzel premysla silou mocou ist niekam s detmi jeden ma vyse dvoch rokov ale druhy len mesiac a teda niesom presvedcena o tom ze je ti dobry napad sam nechce ist s malym. Tak neviem

zirka
1. aug 2015

Ahoj, ja osobne by som nesla 🙂 sama by som sa na to necitila 😀 ale mam svagrinu, ktora sla s 2 tyzdovym syncekom na chatu na tyzden 🙂

sardinka333
1. aug 2015

@zeytin prepáč ale je to chrapun...nech si mysli kto chce čo chce,...,,ON,, zaraba tak ,,ON,, potrebuje dovolenku.(slová pisatelky) ..a tak náhodou ON nebol medzi jej nohami ked to dieťa robili????

Moj muž bol v januari na Malých divoch na pánskej jazde, potom išiel na jednu oddychovku tiež na ryby - lebo som ho tam poslala kedže mal tu možnosť a bolo mi luto ju nevyužiť, zase ja tiež doprajem a vedela som vedel aj on že v lete rodím a bude doma a nemal s tým žiadny problém. Vždy sa ma opýta či može isť a ja naozaj malo kedy poviem že nie. Ja som velmi tolerantná manzelka - mužove ,,hobby,, je potápanie a je mi jasné že občas chce isť aspon na Gulašku...prečo nie, ale rodina je na prvom mieste!!! Ak poviem ano, zvladam to (máme tri deti) ty chod tak ide, ak poviem nie nezvladam to, treba zobrat deti atd. tak nejde alebo to zariadi tak že staršie deti zoberie so sebou sa kupať ak sa dá.
Minulý rok boli ako partia potapať na Elbe...ale ešte predtým sme ako rodina boli na dovolenke v Turecku a deťom zaplatil na celý týžden čo bol preč tábor...ja som doma nemala čo robiť. Nehovoriac o tom že tie hodinky MK ma ako ,,dakovné,, potešili...takže takto sa to robí...pýtam sa, zvažujem situáciu, prejavím vdaku...a nie že sa zoberiem nehladiac na ženu a deti a dotyčná sa teraz ,,utešuje,, že bude mať aspon doma klud ked on pojde....figu borovu bude mať klud pri 2 deťoch z toho jeden novorodenec. Ale človek sa rád ,,klame,, a verí tomu lepšiemu to je jasné.

zeytin
1. aug 2015

@sardinka333 Ako vravím, vec názoru... každý sme iný, žijeme v inom prostredí, v iných podmienkach, rozhodujeme sa za iných okolností....
... ale fajne si odprezentovala, kde všade ste boli na dovolenke a aké parádne máš hodinky 🙂 Takže ak rozumiem, muž môže kľudne odísť od manželky a detí na pánsku jazdu kedykoľvek, ale s rodinou a s mesačným bábätkom už nie... A dôležité je doniesť manželke drahý darček 😀
Končím túto diskusiu, asi to nemá význam... Môj manžel je so mnou, pomáha mi a trápi ho, ak musí odísť na služobku dlhšie ako na pár dní... Na pánske jazdy na Male divy nechodí, občas vyjde s kamarátmi na pivo... Také obyčajné manželstvo, ale ja som v ňom šťastná 🙂

sorciera24
1. aug 2015

@zeytin ty si si to asi neprecital cele,ze?....on nechel ist na Slovensko, ako ty spomians, ymslim,z e to by sa dalo..on chcel ist k moru, elbo ON to potrebuje.....co nejake deti a zena po sekcii....ale ON potrebuje oddychovat.....k tvojej poslednej vete...ano, aby mama neskakala len okolo dietata, jej ma pomoct aj ten manzel, cize aj on ma skakat okolo dietata (a nie zduchnut sam na dovolenku).....keby jej pomohol, ver, ze by si tu lasku navzajom prejavili...ale ako ona mu ma prejavit lasku a on ejj nie a este jej aj nepomoze?......halooo! zeno, citaj.....
fu, esteze mam muza, kt. si nenastoji na sebe, s oboma synmi mi pomahal a pomaha od narodenia nonstop (ja vravim, ze on keby mohol, aj odkoji za mna)...a urcite by ma nenechal samu, ci nenastojil na dovolenke, lebo on chce (co tam potom po zeninom zdravotnom stave, ci nejaka imunita dietata na nula)...pchhh.....boze, vdaka, ze mam muza, kt. si ma vazi, aj moje zdravie a patricne mi to dava najavo...a ja potom nemam problem mu tu lasku opatovat a rozdat sa prenho,lebo si to zasluzi!!!! 😵

simca06022011
1. aug 2015

Nesla by som ani keby to bolo zadarmo :D Ked uz clovek nehladi na choroby a rizika z cesty (a nervy z toho... ja mam teda co robit so sebou a nie to este s malou na takej ceste...)... tak na to balenie sa na dovolenku a nervy este aj po dovolenke... ani za milion by som nesla. My sme s malou boli iba na balatone ked mala cca pol roka a mala som dost... auto obrovske napratane vecami... vybalit, nachystat do pozoru, obskakovat dieta, chlapa a seba... a potom zase domov... pobalit, vybalit, oprat, ulozit... a popri tom zase obskakovat dieta a chlapa. By osm sa vykaslala... ked chce ist nech ide sam. A ze si neoddychne? Ja myslim ze ani ty si neoddychnes ak pojdes...

zeytin
1. aug 2015

@sorciera24 máš pravdu, nečítala som to celé... len úvodný príspevok a zopár komentov 🙂 Ale myslím, že som nenapísala nič zlé... pointa je v tom, že vždy sa treba na problém pozerať z dvoch strán ... no a potom to, čo som písala na záver, že by žena mala dať mužovi pocítiť, že je tiež dôležitý, nie iba deti 🙂

andreasiskova3
1. aug 2015

Tiez si myslim ze je bezohladny preboha s 1 mesacnym ????

sorciera24
1. aug 2015

@zeytin ano, to ano, ale nezapada to prave do toho kontextu...lebo on na nu kasle a ide do Rumunska s kamosmi, ekdze ona v sestonedeli a po sekcii nechce ist....(logicky, ze?)......
muz je tak dolezity ako aj zena......v tomto pripade (co si nedocitala)...on, len on a ona nech si pomoze sama....co mu ma ako v tomto pripade dat a ako pocitit, ze je dolezity, ekd prave on to nerobi?....ci to ma fungovat len jednostranne? ze len muz je dolezity a ona nie?....myslim, ze tak si to nemyslela, ze?...a este raz...zasadme to do jej prispevkov.....ak by on pomohol jej a dal jej najavo, ze je pre neho dolezita (co tymto sebeckym spravanim nerobi, ale ze vobec), ona by mu urcite tiez dala pocit dolezitosti.....;)
(ale mozno som len nepochopila tu druhu stranu, kt. myslis....co je ta druha strana?....mozno som len nechapava, kedze moj muz by nikdy takto nereagoval...tak si to neviem predstavit.... 😝 🙄 )

barnica
autor
1. aug 2015

Ja som skor maximalne tolerantny typ cloveka a neznasam sa hadat proste to nemam v povahe a nebavi ma to...pochybujem ze mal rumunsko planovane uz skor oni su partia co si vymyslia za pat minut nieco a su schopny to do tyzdna zrealizovat. On ma narocnu pracu na psychiku a chapem ze si potrebuje oddychnut na nom doslova vidno jak pride po dovolenke nastartovany...nabudeny... energicky... nieje zly chlap aj o deti aj o mna sa stara len niekedy je tvrdohlavejsi ako baran. Ale co som si vzala to mam a ja tiez niesom dokonaly diamant. Dakujem baby za nazory pomohli ste vsetky

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
susi123
13. aug 2015

Fuha, s tak malym babom cestovat je odvaha...aj ked poznam vo svojom okoli maminky, co nemaju problem, no cudujem sa im. Mozem povedat k tomu len tolko- moja mamina je detska lekarka a vo svojej praxi riesila X pripadov deti, ktore si zo zahranicia priniesli nepekne virozy a nemale komplikacie. My sme s nasim krpcom boli prvykrat na dovolenke minuly rok, to mal 1,5 roka, aj to len na Orave, podobne ako m.i.r.i. Tento rok sme si prvykrat trufli na Chorvatsko, ale mozem povedat, ze pre mna to bola este vacsia makacka ako doma. Predsa len, doma mam vsetko poruke, zname prostredie, vsetko prisposobene malemu dietatu...maly bol nervozny, neposedny, vsetkeho sa bal, nechcel vobec nic jest, no cista katastrofa. Osobne si po tejto skusenosti myslim, ze deti do troch rokov maju sediet doma na zadku, maximalne nejake vylety do okolia. No a manzel ma este dve starsie deti, tak ked bol nas krpec este maly, chodieval manzel s nimi bez nas. Aby starsi neboli ukrateni, ale ja som nemienila teperit pol domacnosti a male neprisposobive dieta kadetade. Drzim palce, aby ste sa spravne rozhodli a hlavne, aby bola s detmi pohoda.

cica869
13. aug 2015

my sme boli tento rok 1kraat s malou v Turecku a to uz bude mat 2,5 roka skor by som sa neodvazila ist za hranice SR, ale boli sme u nasich ked mala 6 tyzdnov co byvaju od nas cca 500km cestu zvladala celkom fajn, ale navrat domov bol dost zly kedze dost plakavala, ale teraz si zvykla bez problemov, ale s takym malym urcite nikam za hranice

jantato
13. aug 2015

my sme boli s malym na liptove(165km od nas) na 5 dni , mal 2 mesiace aj 2 tyždne a bolo super, len išla som aj preto že maly vôbec neplače, prespi celu noc s jednym 5min.kojenim nad ranom. a išli sme aby starši aspon niekde bol počas leta.. ale nebanujem, odychli sme si všetci a chlapi sa vyšantili aj v tatralandii aj v bešenovej a ja som kočikovala a hlavne tam bolo aj prijemnejšie počasie. 🙂