Chodíte pravidelne na dovolenku?

lenkava77
5. júl 2016

Ahojte, manžel chce ísť na dovolenku, aj keď máme 2 malé deti, jedno ešte bábätko. Zvládne to aj maličké dieťa? My sme s rodičmi vôbec nechodili na dovolenky, zriedkavo iba na návštevu k stARýM RODIčOM, Chodievate na dovolenky pravidelne - každý rok?

hettinka
5. júl 2016

Áno chodievame vždy k moru + este výlety po Slovensku. Syn bol prvykrat na dovolenke ako 3-mesacny, dcéra až ako 2-rocna.

tyelde
5. júl 2016

nie, nie sú financie, inak by sme chodili furt...deti to zvládnu, nič neboj

jana_eyre
5. júl 2016

ano, bolo to tak pred detmi aj po detoch.. pre mna je dovolenka vypnutie, potrebujem zmenu prostredia na dlhsi cas aj ked chodievame casto na vylety.. /vylety su nase hobby aj s manzelom a je to jedina vec, na co radi miname - ale ziaden luxus, my mame radi take dobrodruznejsie dovolenky, ale samozrejme prisposobene detom/

jediny rok, kedy sme na dovolenke neboli bol vlastne rok, ked sa narodil syn - ale bolo to sposobene mojim psychickym stavom, bola som prilis precitlivena a hoci mal cez leto uz pol roka, nevedela som si predstavit s nim byt niekde inde ako doma.. prvy krat sme s nim boli ked mal rok a pol na chate a cudovala som sa, preco sme vlastne nesli aj skor 😀

ked sa narodila mladsia, boli sme s nimi oboma na viac dennom vylete na slovensku - to mala tiez iba pol roka a bol to vyborny vylet /to bola nasa svadobna cesta 😀 😀 /..
syn bol nadseny, dcera si ani nevsimla ze sme niekde inde, pretoze vzdy
dodrzujeme rezim nech sme kdekolvek..
potom sme boli prvy krat na velkej dovolenke, ked mal starsi dva roky a mladsia 8mesiacov, tiez to bolo super.. minuly rok sme boli pri mori po 7dmich rokoch kvoli financiam a potom sme si pochodili este par miest a lesov.. a tento rok sme zatial boli na dlhsej dovolenke na slovensku a planujeme este par vyletov po mestach a lesoch, pokial to moj stav dovoli..

deti zvladnu vsetko, hoci urcite somnou nebudu niektori ludia suhlasit - ale dovolenka s detmi nie je taka narocna ako si mnohi predstavuju, ako som sem uz raz pisala, jedine co potrebuju su spokojni rodicia, jedlo a spanok.. takze tu nastava iba otazka, ci ty sama mas rada dovolenky a ci sa tam budes citit dobre.. ak nie, tak by som pockala, ak ano tak smelo dotoho.. 🙂

whitecat666
5. júl 2016

@lenkava77 aj my chodievame pravidelne vzdy niekam k moru + vylety po Slovensku.
Urcite chodte 🙂 Budete mat vela novych spolocnych zazitkov a deti si to uziju.

sense
5. júl 2016

My chodime 2x za roj na slivensko na dovolenku, byvame 1200km od slovensku... K moru pojdeme ked bude dcera starsia, teraz nam je prednejsi kontakt so starymi rodicmi

natalym
5. júl 2016

@lenkava77 Buď rada, že máš takého manžela. Deti sa prispôsobia, netreba mať obavy. Ja som tiež ako decko nechodievala nikam, ani môj muž a on ešte nerád niekde chodí, no chúďatá na še decká. 😉

ladygina
5. júl 2016

my sme minuly rok neboli bola som uz moc tehotna :D ale tento rok ideme na dovolenku po slovensku a na buduci rok chceme zobrat malu k moru 🙂

andrejka1974
5. júl 2016

nechodili sme pravidelne, ak nebolo vela casu aspon sme zasli na chalupu do tatier ale posledne 3 roky zajdeme aj k moru predminuly rok istria, minuly rok grecko a tento rok cierna hora dovtedy deti pri mori ani neboli

tenerifka
5. júl 2016

My byvame pri mori,mame "dovolenku" cely rok, ale chodievame pravidelne do exotiky (aj 2-krat do roka),a takisto v zime lyzovat.
S detmi lietame odmalicka,este pred dovrsenim 1-eho roka

bubinko1506
5. júl 2016

chodievame pravidelne kazdy rok k moru a v zime na lyzovacku. Akurat tento rok k moru nejdeme - kvoli tehotenstvu s dvojickami ma uz moj lekar nechce pustit k moru. Buduci rok chceme ist koncom augusta opät do Chorvatska aj s detmi, vtedy uz budu mat 10 mesiacov.

0silvia0
5. júl 2016

@lenkava77 my sme s deťmi chodili na dovolenky až od škôlkarskeho veku, keď si to už ako-tak vedeli vychutnať, vytešiť sa a užiť. Dovtedy sme to riešili pobytmi u starých rodičov, to našim deťom úplne stačilo a nič viac nepotrebovali, skôr sme chodievali na výletiky, zoo, turistika, hrady a zámky atď. S deťmi si treba užiť dovolenky, kým o dovolenky s rodičmi stoja, pretože my sme boli minulý rok v Grécku a syn už frflal, že on by bol radšej s kamošmi doma... Jednoducho príde puberta a decká uprednostnia kolektív rovesníkov a dovolenka s rodičmi je už taká nudnejšia, ak deti nie sú extra spoločenské a nedajú sa hneď s niekým na dovolenke dokopy.
Viem, že to tak nemajú všetci, ale my sme už s dovolenkami viac-menej skončili, nakoľko ma nebaví pozerať sa, ako naše pubertálne deti prevracajú oči a tvária sa, ako trpia v spoločnosti trápnych a nudných rodičov. Takže tento rok ideme len na pár dní na Slovensko, ale pribaľujeme aj sestrinu rodinu s deťmi, aby sa naši úbohí zlatúšikovia náhodou s nami nenudili.
Takže užívajte si s deťmi dovolenky, lebo ten čas rýchlo ubehne a neskôr deti uprednostnia kamošov, frajerov atď.

siska53
5. júl 2016

@lenkava77 s malym sme sli az ako 12mesacnym,ale s malou uz ako 4mesacnou. Bolobto uplne v pohode,bola cisto dojcena,takze som.nemusela patrat,kde a ci mi to zohreju,uskladnia. Maly mal cez 2roky a vyhladavali ame a aj vyhladavame hotely,co su nejak babyfriendly. Vzdy vsetko bolo ok. Okrem.mora sme.chodievali tak na 2-3noci,k moru na tych 8dni. Kym som bola doma,tak viackrat do roka

blevka
5. júl 2016

Baby to fakt vase deti zvladaju ? To moje deti (30 mesiacov a 8 mesiacov) si dovolenku nevedia uzit...stale plac, nespavosť, nejedenie a pytanie sa domov.... a my unavení, vynervovani a sklamaní. 😞

siska53
5. júl 2016

@blevka tak to mate blbe.. Nasi boli vzdy v pohode a radi vsetko skumali,objavovali.. Mala sice na dovolenkach jedlo trochu ignorovala,lebo nebolo dolezite pre nu,radsej skumala nove priestory. A place? Tak ako doma. Klasicky sa obcas rozculili,porevali.. My sme si to vzdy uzivali. Ci uz vo stvorici,len my alebo s pribuznymi.. Skor nasim je luto (a nam tiez),ze uz ideme domov a je po dovolenke.. Tento rok to tak vyzera,ze asi budeme trcat doma..ale nie kvoli detom..hadam o rok..

blevka
5. júl 2016

@siska53 tak to mate super....snad sa to aj u nás časom zlomi a začnú si tiež dovolenky užívať 😃

vroni
5. júl 2016

Chodime pravidelne, kazdy rok a aj dvakrat a kludne idem na dovolenku s detmi aj sama (manzel si nemoze x tyzdnov dovolenky do roka dovolit a pri predstave tyzdnoveho cvachtania sa na plazi sa onho pokusa infarkt) Dcera bola na prvej dovolenke rocna, syn bol "lyzovat" v troch mesiacoch 😉 Dovolenky si uzivaju oni i my, aj ked samozrejme program sa prisposobuje hlavne detom.

hettinka
6. júl 2016

@blevka asi by som v tom prípade deti zvykala najskor na kratšie víkendovky a postupne to predlžovala, ak teda nechcete do 10 rokov sedieť len doma. Alebo choďte s niekým, kto vás na dovolenke trošku odbremení a aspon o to staršie dieťa sa chvílku postará - súrodenci, dobrí kamoši, starí rodičia
No a čo sa týka nespavosti, nejedenia na dovolenke, to sme mali tiež ... ale zasa ja som to poňala tak, že sme na dovolenke a chceme si oddýchnuť a nebudem sa preto stresovať viac, ako je vyslovene nutné 🙂 Mne až tak nevadilo, že dcéra zvyčajne na dovolenke jedla týžden len suché zemiaky a cestoviny (ani doma nebola bohvieaký jedák) Alebo že sme ju museli každy večer uspávať v kočíku a prekladali sme ju potom do postele... Revala za starkou, vyriešil to telefonát - zo zahraničia vtedy príšerne drahý, ale dieťa spokojné a stará tiež... Také veci neriešim. Doma je doma a na dovolenke je to inak. Tam deti nevychovávam, nechám ich volnejšie. Aj keď boli maličkí, dodržiavali sme len základné veci, ako čas jedenia a poobedný spánok.

Je síce pravda, že my sme nikdy neboli na dovolenke s 2 tak malými deťmi naraz, kedže máme odstup vyše 5 rokov.

nanulik
6. júl 2016

my sme od malicka chodili na vylety. maly zvladol cca 500km cestu do ČR ked mal 1,5 r. aj ked financne alebo casovo to vzdy nevyslo, nejaky ten predlzeny vikend bol vzdy. malemu sa vzdy pacilo. tenti rok si to vynahradime a z jednej dovolenky ideme na druhu.

summerlili
6. júl 2016

Áno, každý rok.
S prvorodenou na týždeň v Tatrách keď mala 4 mesiace.
Druhorodená bola prvý raz pri mori ako 9-mesačná, cesta a to okolo, všetko ok.
Jednoducho, potrebujem reset v duši a to mi pobyt doma v byte nedá.
Takže každý rok jarné prázdniny lyžovačka, a cez leto more a týždeň v Tatrách v auguste.
Program sme samozrejme prispôsobovali im, ale teraz keď majú už 12 a 8 je to väčšia zábava a prispôsobujú sa už skôr oni nám.

siska53
6. júl 2016

@blevka a beriete im aj ich hracky?

miriam11
6. júl 2016

@lenkava77 A Ty chces, aby mali tvoje deti tak nudne detstvo ako ty? Bud rada, ze tvoj manzel vsetko zobral pod "palec". Jasne, ze chodte, je to uplne normalne, ak mate na to, aj viac x za rok. Deti to zvladnu bez problemov.

womankc
6. júl 2016

@lenkava77 chodíme každý rok , aj keď na to nemáme 😀 . proste vždy sa dáko dá, treba vypadnúť . Tebe sa to páčilo, že ste doma nikam nechodili????? Ja si myslím, že sa treba prispôsobiť navzájom a utvoriť si svoje rodinné zvyklosti ..... určite pre rodinu je dobré vypadnúť niekam mimo dom, človek pookreje, spozná nové veci.... deti zvládnu všetko, pokiaľ je rodič v poriadku. Každý rok chodíme k moru a potom niekde po Slovensku aj na predĺžené víkendy , to mám najradšej ......

marcelatje
6. júl 2016

@miriam11 to ze nikam nechodili neznamena ze mala nudne detstvo. Pre mna je napriklad tyzden pri mori hrozna otrava. Uprednostnujem iny relax.

marcelatje
6. júl 2016

@blevka zavisi to aj od deti. Moja dcera snad do dvoch rokov po vstupe do hotelovej izby stala pri dverach a plakala, plakala a plakala. Nepomahalo nic. Minule leto uz akceptovala ze niekde sme ale vecer chcela ist spinkat domov. Do 3,5 roka u nikoho nespala bez nas a nebolo to tym ze by som ju nechcela pustit. Jedneho dna sa rozhodla ze ide spat ku krstnej a odvtedy je to v pohode.
Syn je uplne iny, nema problem s nicim.

miriam11
6. júl 2016

@marcelatje nepisem, ze maju ist k moru. Aj pre mna je lezanie pri mori nudne. Ako sa da normalne na autorkinu otazku odpovedat? Vsak ked chcu ist, nech idu. Ked nechce, tak nech sedi na zadku doma. Divne je, ze sa musi na nete pytat ludi, ci ma ist, ci je to normalne chodit na dovolenku. Normalna nie je jej otazka.

marcelatje
6. júl 2016

@miriam11 inak mas pravdu , ved to ze nejaky model spravania vyhovuje vacsine neznamena ze bude vyhovovat aj mne. Tiez mi je srdecne jedno ci ostatni chodia, robim ako nam vyhovuje

henikav
6. júl 2016

@lenkava77 to ci mame alebo nemame deti, ci som tehotna alebo netehotna samozrejme okrem velkych zdravotnych problemov by som vobec neriesila a na dovolenku sla, vzdy ked to tak citim ze potrebujem vypnut, ked je moznost, lebo my sa musime drzat aj skolskych prazdnin, mame doma stredoskolaka. Samozrejme ak idem s detmi vyberiem si dovolenku ktora vyhovuje vsetkym. Na dovolenku chodime pravidelne, ci skor nepravidelne, vzdy ked sa da. Niekolkokrat do roka. Niekedy len tyzden, niekedy predlzeny vikend a v lete aspon 3-4 tyzdne. Niekedy s manzelom ak nemoze aj bez manzela. Ak ja nemozem ide on bezo mna ci bez nas.... Ved nemusite hned odist na druhy koniec sveta, kludne si mozete zabezpecit dovolenku niekde v blizkosti, vidim ze ste z Detvy, co tak chatka na Strehovej, to je blizucko, fajna tepla vodicka, skoro za rohom? Myslim ze aj v Kovacovej sa da ubytovat...... a milion inych moznosti. A to malicke babo to zvladne urcite lepsie ako to vacsie co uz chce vsade behat a vsetko spoznavat, to Vam asi da najviac zabrat.

bubinko1506
6. júl 2016

@henikav suhlasim. dovolenka sa da riesit aj za menej penazi a nemusi to byt iba exotika alebo more. my sme doteraz chodili kazde leto k moru, tento rok kvoli mojmu zdravotnemu stavu dovolenkujeme u svokrovcov na chate, ale aj tak sa tesim, lebo konecne si oddychneme a zrelaxujeme sa. k moru sa vratime o rok.

stardust
6. júl 2016

deti zvladnu hadam vsetko, otazne je, ci aj rodicia 😀 😀

womankc
6. júl 2016

@blevka nerob si z toho nič, niektoré deti proste musia mať to na čo sú navyknuté , ja som labzovala s deckami im bolo úplne jedno kde sme , zato mám známych ktorí veru dlho nemohli nikam, lebo malý začal nepríčetne vrieskať a keby vrieskal aj pol dňa tak neprestane ... museli domov keby čo bolo.