Chorvátsko a vyťaženosť ciest...

lubeno00
4. aug 2018

Ahojte kto cestoval v piatok do chorvátska? Ako vyzerajú chorvátske diaľnice?? Zápchy a pod.

pininka
4. aug 2018

@lubeno00 to by aj mna zaujimalo,ideme z piatka na sobotu

bubinko1506
4. aug 2018

My sme cestovali v piatok, ale 2 tyzdne dozadu. Vyrazali sme z BA okolo 17:30, isli sme cez Madarsko po rychlostnej ceste na Gorican. Cesta bola super, ziadne zapchy, okolo 1:30 sme zaparkovali na poslednom odpocivadle na dialnici asi 40km od ciela, boli sme v Pirovaci.

lubeno00
autor
4. aug 2018

@bubinko1506 my sa chystáme v piatok až pod Makarsku... Tak ma zaujíma ci sa to v chorvátsku ukludnil.. A pôjdeme cez Maďarsko po starej ceste okolo szombately na Gorican

lubeno00
autor
4. aug 2018

@pininka 😁 to sa aj my chystáme... Zaujíma ma ci sa už ukludnil ten blázninec

somavi
4. aug 2018

Aj my sa chystáme v pondelok , práve zvazujeme , ci nepôjdeme na noc .

lubeno00
autor
4. aug 2018

@somavi v pondelok by mal byť relatívny kľud... Víkendy sú najhoršie... A kam idete?

pininka
4. aug 2018

@lubeno00 my ideme zo 17 na 18 tak som zvedava ako to dame.

lejja
4. aug 2018

@lubeno00 ahoj, my sme išli minulý piatok, v noci a cesty a diaľnice všetko super.

lubeno00
autor
4. aug 2018

@pininka tak to bude už určite v pohode... Teraz konci asi ten najväčší bum

lubeno00
autor
4. aug 2018

@lejja to by som si aj ja tak predstavoval... Lebo nie raz som zažil prepchatu chorvátsku dialnicu

lejja
4. aug 2018

@lubeno00 v stredu ideme domov, tak dúfame, že to pôjde tiež tak dobre.

lubeno00
autor
4. aug 2018

@lejja a kde ste? Ako to neni tajomstvo

bubinko1506
4. aug 2018

@lubeno00 madarsko bude v pohode aj v piatok poobede, ta rychlostna cesta bola poloprazdna a v Chorvatsku by som sa snazila vacsinu cesty prejst v noci. Nam sa osvedcilo prejst Lucko do 23:00 a potom tahat dalej (samozrejme neriskovat mikrospanok). Posledne roky nam na sobotu rano zostava len nejakych max. 100 km, co uz sa da zvladnut alebo uz len transfer kompou na ostrov.

lubeno00
autor
4. aug 2018

@bubinko1506 v chorvátsku som nebol asi 4r neviem ako tam teraz vyzerá ta nova rýchlostna cesta 🤔 je spoplatnená??

jersey87
4. aug 2018

My sme sli pred dvoma tyzdnami z nedele na pondelok na noc a bolo trochu plno.

lejja
4. aug 2018

@lubeno00 na makarskej

lubeno00
autor
4. aug 2018

@jersey87 hlavne nech sú neni kolóny v ktorých sa stojí... A strávi tam človek 2h

jersey87
4. aug 2018

@lubeno00 my sme na niektorych gatoch stali, resp sme sa hybali veeelmi pomalyva na niektorych usekoch sli 50 kou.

tayluska
4. aug 2018

My sme sa dnes vratili. Tam sme sli 13 hodin z TN - ostrov Vir. Isli sme cez Madarsko, tam ok, ale od hranic Letenye - Gorican, hrozne zapchy. Domov sme sa radsej vybrali v noci z piatka na sobotu, cesta nam trvala 9,5 hod. Stali sme len v jednej zapche pol hodku, inak sme sli plynule. Ale aj tak boli dialnice uplne plne. Hlavne, ze sme sa hybali 😀 Dnes smer HR boli cca 35 km kolony

lubeno00
autor
4. aug 2018

@tayluska 😭😭 cozee neblázni a nestras ma... Ja som dovolenkovanie odložil ze by sa mohli cesty trosku uvoľniť....

tayluska
4. aug 2018

@lubeno00 😞 Bohuzial, treba sa vyzbrojit trpezlivostou 😊 Ked sme sli v noci cez myta, tak neskutocne rady cakali na opacnom smere. Je top sezona, idu tam sami nemci a madari

lubeno00
autor
4. aug 2018

@tayluska hmm tak o tých nemcoch nepochybujem... Aspoň trochu Česi Poliaci a Slováci to ako tak uvoľnia... A Nemci majú tých ich krajinách postupne voľno...

tayluska
4. aug 2018

Inak tu to aktualizuju, vies si pozriet aktualne info na cestach https://www.hak.hr/en#traffic-flow-and-road-con...

lubeno00
autor
4. aug 2018

@tayluska dik moc to sa mi určite zíde... A budem iba tajné dúfať ze plne cesty nebudú stat... A v nejakom plynulo tempe to štastne pôjde 😀

tayluska
4. aug 2018

@lubeno00 drzim palce a prajem peknu dovolenku 😊 Ta nasa ubehla neuveritelne rychlo 🙁

lubeno00
autor
4. aug 2018

Ďakujeme... Nam tuším pôjde skôr ta cesta neuveriteľne pomaly 😂😂 ale čo už.. S tým treba rátať... Hlavne nech je cesta bezpecna

katkalubkova
4. aug 2018

my ideme zo soboty na nedelu o 2 tyzdne....

bubinko1506
4. aug 2018

@lubeno00 ta povodna stara cesta spoplatnena nie je, ale je vybudovana rychlostna po Szombathely a ta spoplatnena je. Od Nagykanizse sa potom ide po dialnici a bud zidete dole na stary priechod alebo pojdete dialnicnym priechodom. Odporucam kupit matricu.

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
5. aug 2018

@lubeno00 my chodíme na sobotný termín v piatok ráno cez Maďarsko, tak, aby sme prešli tzv. "ypsilonku", čo je rozdvojenie diaľnice smerom na juh a na Istriu, a tam sa večer ubytujeme (v penzióne s raňajkami), napr. dedinky Ogulin, Josipdol. Ráno pokračujeme smerom na juh a nechytíme tak skoro žiadne zápchy, prídeme na ubytovanie na tú 14:00 a hneď nás ubytujú. A navyše sme vyspinkaní. Aj manžel, ktorý šoféruje a nemusím sa báť, že sa niekde vybúrame kvôli mikrospánku a máme akoby o 1 noc dlhšiu dovolenku, lebo to berieme tak, že už dovolenkujeme.
Tento rok sme mali termín streda - streda, ale aj tak sme spali vo Varaždine.