Dajte tipy na dovolenku na SK s dostupnosťou vlakom

jankanelka
25. máj 2019

Ahojte,
Mate osvedcene miesta na dovolenku na SK? Chcem ist s dcerkou (10 rokov) a najlepsie niekam, kde je blizko od penzionu/ ubytovania zel.stanica. Prip.preprava busom zo zel.stanice do 30 min. Malo by to byt miesto, kde sa da chodit na lahke tury, je tam bazen, ihrisko + nejake pamiatky v okoli. A financne dostupne 🙂. Pripadne nieco blizko hranic, tiez dostupne vlakom. Vdaka za rady.

sweetdreams
25. máj 2019

Štúrovo - stojí tam vlak, je tam termálne kúpalisko a viete si spraviť pekný výlet do Ostrihomu (kľudne aj pešo, to len prejdete cez most).

jankanelka
autor
25. máj 2019

@sweetdreams vdaka a nejaky konkretny typ na ubytko? Viete poradit?

sweetdreams
25. máj 2019

@jankanelka to neviem, ale hneď pri kúpalisku je hotel (kúpalisko sa volá Vadaš) ale je tam aj veľa veľa ubytovania v súkromí. Ale konkrétne veru neviem...

jankanelka
autor
25. máj 2019

@sweetdreams nevadi,vdaka za tip, pogooglim 🙂 a to kupalisko je daleko od zeleznicnej stanice?

sweetdreams
25. máj 2019

@jankanelka chodí tam MHD z vlakovej stanice, takže sa v pohode dostaneš. Pešo by to asi bola otrava ísť aj a kufrom.

martina57
25. máj 2019

Penzión Panda - Turčianske Teplice,tiež sme boli vlakom 🙂

eva8
26. máj 2019

Bojnice - termelne kupalisko, zamok, pamiatky (vlakom, prestup autobus) , na internete sa da najst penziony za dostupnu cenu,

Stara Lubovna - hotel Sorea, zo stanice vas veu ich minibusom - maju kryty bazen, fakultativne vylety v primeranej cene -: Hrad, skanzen, Nest ville- vyroba Whisky, putnicke miesto Lubitove, kupaalisko v Bardejove, krasne prostredie, ihriko, cyklotrasy (hotel daleko od dediny),, vacsina chodi autom, my sme neboli, boli sme odkazani len na ponuku, ale financne nam vysli v ustrety, dospela plna cena, dcera pri vyletoch so zlavou a malicky syn zdarma.

Tatranska Lomnica - hotel Uran ma bazen - krasne tury, muzeum,, v Poprade aquapark, v Starom Smokovci Tricklandia,
Daju sa najst aj penziony cez internet, cena sa da dohodnut

Zdiar - vlak, prestup, autobus, penzionov vela, Bachledova dolina - chodnik medzi stromami, bez kupaliska, treba zistit, ci premava v lete kyvadlovy autobus - v zime bol skibus bez problemov cez celu dedinu do lyziarskeho strediska. Da sa odtial zajst do St. Smokovca pravidelbou autobusovou linkou, aj do Popradu do aquaparku. Krasne malicke muzeum o tradicnom zivote v minulosti v tom kraji.

Liptovsky Jan, hotel Maj ma kryty bazen. Tury do okolia, nepoznam, my sme tam boli v zime sa lyzovat.

Vsade sme chodili vlakom, aj s prestupmi, niekde do ciela aj autobusom. Mamka s dvoma detmi a batozinou sme to zvladli, teda aj vy to zvladnete. Cena uovania v hoteloch je pevne dana, ja som hladala Domov penzie. V penzionoch sa da
na cene nekedy dohodnut, po najdeni cez inernet treba vopred zavolat, pretoze mam skusenosti, ze osamela matka s dietatom za diata plati plnu cenu dospelaka. Aj v niektorych penzionoch, alebo ubytovaniach na sukromi, ponukaju polopenziu.. Zvykla som hladat aj cez ponuky Zlava dna, Zlavomat a podobne
Este odporucam navstivit skupinku kam s detmi na vylety na Slovensku a tam polozit rovnaku otazku - pozri sa mi do profilu a najdes ju.
Pekne prazdniny prajem 🙂

eliska13
26. máj 2019

@jankanelka Liptovský Ján je úžasný jaskyňa, kolobezkovanie z kopca, krásna príroda, potok cez celú dedinu...určite si pozri kadu v ktorej sa dá kúpať pod holým nebom v minerálnej vode, toto by som si vybrala🙂bazény a wellness sú my sme boli v zime treba si vybrať podľa fin.dostupnosti

eliska13
26. máj 2019

@jankanelka http://www.minislovensko.sk/
Ešte je tam také banské múzeum neviem teraz názov je to unikat cítiš sa ako baník pod zemou veľmi príjemní ľudia to vedu

jankanelka
autor
26. máj 2019

@eliska13 v Liptovskom Jane sme boli minuly rok v penzione Horec a bolo to uzasne miesto

hettinka
26. máj 2019

@jankanelka ja by som šla do Tatier, SOREA hotely sú super, relatívne cenovo dostupné, výborné jedlo, bazény a v okolí je čo robiť, túry sa dajú vybrať aj lahké, náučné chodníky, atrakcie, lanovky, lahký presun v rámci strediska vláčikmi...
My sme boli na Štrbskom plese v hoteli Sorea Trigan, odporúčam.
Prípadne v Novej Lesnej hotel Amalia, tiež fajn malý hotelík s bazénom, 200m od stanice TEŽ.

mmmonika
30. jún 2023

@jankanelka Bola si v tom Štúrove?