Disneyland vo Francúzsku. Bol tam niekto letecky?

kikina84
7. sep 2013

dakujem

kikina84
autor
7. sep 2013

OSPRAVEDLNUJEM SA ZA PREKLEP V SLOVE DISNEY.AK BY CHCEL NIEKTO RýPAť 😉

ivec16
7. sep 2013

@kikina84 co konkretne by si chcela vediet? ako sa tam dostat? kolko to stoji?

kikina84
autor
7. sep 2013

@ivec16 ak bol niekto cez cestovku,tak cez aku bol a ako s nou boli spokojny..kolko dni cca vychadza letecky zajazd a aka je zhruba cena zajazdu+vstupne..Ak bol niekto na vlastnu past,tak trasu ako sli,kde boli ubytovaní a kolko ich cca vysla cesta a vstup 🙂

kikina84
autor
7. sep 2013

@ivec16 ale vidim ze tam zijete 🙂 to je super..mozem sa spytat ako daleko je zhruba disneyland od letiska? pripadne z centra paríža? sú tam nejaké dostupné spoje,ako by sa tam dalo dostať? my sme boli v paríži pred 5 rokmi,ale autobusovy zajazd a cez zimu..no moc si toho nepamatam,bola s nami aj sprievodkyna a spoliehali sme sa na nu vo vsetkom..chodili sme vsade busom,takze tie trasy su mi cudzie..dakujem za akekolvek info 🙂

ivec16
7. sep 2013

@kikina84 najlecnejsie letenky vyjdu cez ryanair cca 100 € spiatocna z bratislavy, len s prirucnou batozinou... raynair lieta na letisko vzdialene od pariza cca 80 km co je 1 hodina autobusu ktory stoji 16 € jedna cesta (autobus ide z letiska priamo do pariza, len jedna zastavka... potom treba prestupit na metro a linku RER A (spoje su dobre, nie je problem sa tam dostat)... myslim, ze sa da prespat aj priamo v disneylande, ak chcete vstup na 2 dni... treba pozriet ceny priamo na stranke disneyland, ak si objednate listky na konkretny termin vyjde vas to lacnejsie, byvaju akcie tusim 33€ jeden vstup ale tusim jeden park na jeden den... ale su tusim aj rodinne vstupy 2dospely +2 deti (www.disneylandparis.com) napriklad 4 osoby 1 den/ 2 parky stoja 185,25€ , neviem kolko dni tam chcete byt... raynair lieta len do 25. oktobra a potom opat az v marci... ostatne lety su potom z viedne

kikina84
autor
7. sep 2013

@ivec16 dakujem krasne za info 🙂

kikina84
autor
18. nov 2013

@ivec16 ja som to teraz opat snorila..odlozili sme to az na dalsi rok..len mam dilemu z tych letisk..ktore letisko je tak centralne najblizsie k disney a povdzme aj k Parizu? jedno som nasla v Beauvais a to je az 112km od disney :(

kikina84
autor
18. nov 2013

@ivec16 a ten bus z letiska ,tych 16e to je jednomerny listok na osobu? aj deti platia? nevite prosim? nech si spravim kalkulaciu,pripadne aj aky je to bus..moc dakujem za info

ivec16
18. nov 2013

@kikina84 ano z Beauvais chodi autobus 16€ na osobu, myslim, ze aj deti platia (mozno deti bez naroku na sedadlo nemusia platit, nie som si ista, odhadujem ze do 3 rokov)... autobus ide priamo z letiska a stoji len v Parizi na port Maillot, nikde medzitym nema zastavky. Cesta autobusom trva cca 1 hodinu. Co sa tyka inych letisk: z Bratislavy leti len na Beauvais, z Viedne mozno letiet na letisko CDG od tial vas vyjde cestovne vlakom RER do Pariza 11€ na osobu a trva to asi 40 minut. Dieta do 4 rokov je tusim zadarmo, a od 4-11 rokov maju zlavneny listok.

ivec16
18. nov 2013

@kikina84 a este je letisko Orly v Parizi, ktore je teoreticky najblizsie k disnaylandu, ale lacnejsie to asi nevyjde... lebo priamy spoj od tial do disneylandu nie je, je potrebne sa najskor dostat do Pariza na linku RER A....

tenerifka
20. nov 2013

@ivec16 Ahoj, my sa zatial nechystame, ale mozno na buduci rok, ake su drahe v Parizi taxiky, kolko moze vyjst jedna cesta z CDG do Disneylandu? A co sa tyka navstevnosti, je enej ludi koncom juna alebo zaciatkom septembra?
Vopred dakujem za odpoved

ivec16
20. nov 2013

@tenerifka taxik zo CDG do disneyland vyjde taxik cca 40-50€ zalezi aj od poctu osob a batoziny. A co sa tyka navstevnosti, tipla by som skor na zaciatok septembra menej ludi... Uz sa vacsina sustreduje na zaciatok skolskeho roka, kdezto na konci juna sa uz skoro nic neuci, takze deti si mozu dovolit vynechat par dni v skole...

tenerifka
21. nov 2013

@ivec16 vdaka, aj mne sa zda september lepsi. No a pri 4-clennej rodine sa viacej oplati taxi ako trepat sa autobusom

ivec16
21. nov 2013

@tenerifka tak aj taka cesta RER moze byt zazitok nielen pre deti 🙂 ale cenovo to pre styroch ludi asi nebude uz velky rozdiel...

timotea244
21. nov 2013

Ja osobne som tam nebola,ale toto leto tam bol môj kamarát a poviem vám je to zážitok na celý život aj pre dospelého,tak čo potom pre detičky 🙂 Fotky,ktoré som od neho videla jednoducho nááádhera! A boli tuším letecky...

denide
21. nov 2013

my sme boli autom a bolo naozaj super

tenerifka
22. nov 2013

@ivec16 No radsej ako zazitky s RER s deckami a kuframi predsalen ten taxik 🙂

ivec16
22. nov 2013

@tenerifka 🙂 no urcite to bude pohodlnejsie, o tom niet pochyb tak uz len drzim palce nech vam to vsetko vyjde podla predstav ;)

lenkastr
22. nov 2013

ahoj, aj my sme boli, dopravu tam maju super riesenu, to je jedno kde sa ubytujes, metrom sa dostanes na tam na tu zastavku odkial ide aj vlak tam, to sa popytate a cesta asi hodku trvala a hned ste tam ked vystupite, len je tam toho veeeeelmi vela, my sme ani nestihli vsetko pokukat, ale zazitok, krasne 🙂

alenanr
14. máj 2014

No rozdiel medzi zájazdom busom a zájazdom letecky je 300 €
casovo si vsak za dve hodky v Pariži oproti celonocnej trase zo Slovenska a prides tam uplne zlomena. Potom chod s detmi hyrit do Disneylandu. Odporucam letecky, tu je par dobrych tipov
http://dovolenka.edovolenky.sk/francuzsko/pariz... a letisko si vyberieš ako chces, Ba, Ke, aj zo Schwechatu. Ale zažitok bohovský, cely den preletí ako v Disneylande 🙂

alenqa78
4. jún 2014

Tak jednoznacne letecky je to najpohodlnejsie.... busom clovek zabije pol vyletu.... skus pozriet na http://www.letenkypariz.sk/disneyland-pariz/ su tam zajazdy do disneylandu aj busom aj letecky.

bellss
4. jún 2014

Odporucam si vziat hlavne dost penazi🙂 ist do tych obchodikov s Disney hrackami a roznymi vecickami ake si nevies ani predstavit...clovek by nsjradsej nakupil 1/2 obchodu🙂

dooscoby
7. jan 2015

Ahojte. Pozeram, ze sem nik uz davno neprispel len by som sa rada spytala lebo najlacnejsie letenky su cez Raynair z BA, ale prilet az o osmej do Pariza ☹ a to len na letisko a este min.hodinu a pol do mesta. Nemate niektora skusenost ako dlho by trvalo sa dostat do tejto oblasti Magny-le-Hongre, ktoru som nasla ako najblizsie ubytko k Disneylandu alebo sa oplati ubytovat priamo v Parizi a dochadzat tam kazdy den?

elenapol2
7. jan 2015

dobrý den,
ak bude chcieť disneyland , či akúkoľvek dovolenku mám cestovnú agentúru www.aztravel.sk, rada vám vybavím a dám najlepšiu cenu. Mám zazmluvnené všetky renomované ck (slovenské,(hydrotour,firo.satur, ....) nemecké, rakúske ck) a mamičkám z koníka pri objednávke dávam zlavu na konečnú cenu, čiže dovolenku budete mať za naj cenu. TO GARANTUJEM

Koníkovský profil profesionála, kde ma môžete sledovať:

Tábory, plávanie, detské aktivity, dovolenka - www.aztravel.sk

alebo Facebook

https://www.facebook.com/aztravel.sk

pekný den prajem

elena

martinka_36
16. feb 2015

@dooscoby Cesta vlakem z letiště CDG do disneylandu trvá 9 minut vlaky jezdí zhruba každou hodinu TGV jezdi z terminálu 2 z terminálu 3 je lepší jet do Disneylandu rovnou taxíkem. Ad. Ubytování vyplatí se ti ubytování pouze v Disneylandu v jenom z disney hotelů protože dostaneš k ubytování i vstupenky, některých termínech je ubytování se vstupenkami levnější než samotné vstupenky(jednodeni do dvou parku stoji na kase 85E) . Disney hotel koupíš za nejlepší cenu primo na stránkách disneylandparis.fr cena je pro každý den jiná a do toho občas padnou slevy 30-50% dolu a děti do 7 nebo 12 let zdarma... když si to ohlidas dostanes vstup na 3 dny a dvě noci v hotelu pro 4 za zhruba 450E občas i levněji a navíc budeš moct to disneylandu už od 8 hodin ráno. Magny-le-Hongre je kousek od disneylandu ale pokud si koupis ubytovani přímo od partnerského hotelu tak nedostanes vstupenky, lepši je koupit ubytovaní primo na strankach disneylandparis.fr a nepřepínej si jazyk na angličtinu mají různé ceny pro různé jazykové mutace!!
Dojíždět denně z Paříže je masochizmus....

euphoria
5. apr 2017

Zdravím, má niekto tip na dobré ubytovanie v Paríži? Chceme ísť s deťmi na jeden deň Disneyland a potom ísť do mesta, priletíme na CDG.
Vďaka

momoqui
5. apr 2017

@dooscoby oplati sa ti ubytovat priamo v Disneylande dochadzanim len stracas cas 🙂 teda ak chcete v disney ostat viac ako 1 den, co odporucam 🙂

euphoria
5. apr 2017

V našom termíne by ma ubytovanie so vstupmi pre 4 osoby vyšlo na 4 noci vyše 1.500,- Eur, čo mi príde straasne veľa.

momoqui
5. apr 2017

@euphoria tot je Paris 🙂 pre 4 osoby je to normalna cena

dooscoby
5. apr 2017

@momoqui tak uprimne mne ten jeden den bohate stacil neviem si to predstavit na viac dni, ma tie rady strasne unavovali nato, ze sa clovek len chvilocku zvezie, ale tak je to urcite zazitok aj ked u mna dake wau sa nekonalo ☹