Dovolenka cez nemeckú cestovku

augustovkaa
3. mar 2024

Ahojte, tento rok chce ísť muž na dovolenku cez nemecku cestovku. Vraj je to to cenovo výhodnejšie. Keďže by to bolo po prvý krát mám pár otázok. Bol by problém keď vieme len po anglicky? Vedia delegáti poväčšine aj po anglicky? Fakultatívne výlety by boli zrejme len v nemčine, čo ma odrádza. Viete mi povedať plusy a mínusy cestovania cez zahraničnú cestovnú kanceláriu? Ďakujem

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
3. mar 2024

A asi sa bude odlietať z Nemecka, či ako to je?

princess59
3. mar 2024

@augustovkaa kam chcete ísť? My chodíme vo väčšine prípadov iba cez nemecké/ rakúske ck, čo sa týka delegáta tak len 1x sa nám stalo že anglicky nevedel ale nepotrebovali sme ho vôbec, minulý rok sme nášho delegáta ani nevideli, nešli sme nato stretnutie a výlety si riešime samostatne. My chodíme do Turecka poväčšine a tam nepotrebuješ vôbec delegáta

lakebabe
3. mar 2024

@augustovkaa delegáta by som nejako neriešila väčšinou vedia anglicky a v živote som delegáta nepotrebovala. Záleží kam chcete ísť a cenovo je to velmi výhodnejšie ako slovenské cestovky, hlavne to správanie od hotela je úplne niekde inde ako k Slovakom

augustovkaa
autor
3. mar 2024

@ibrunova
@ibrunova premýšľam ze skôr z rakúskou cestovku nech je bližšie letisko. Chceme Cyprus alebo Malorku

augustovkaa
autor
3. mar 2024

@lakebabe Cyprus alebo Malorka. My zvykneme chodiť aj na fakultatívne výlety. Len počúvať výklad v nemčine, no neviem.

augustovkaa
autor
3. mar 2024

Ďakujem za odpovede. Co sa týka zdravotného poistenia, v prípade nejakého zdravotného problému sa dá na tej infolinke dohovoriť aj po slovensky, anglicky?

lakebabe
3. mar 2024

@augustovkaa možno by som riešila výlety externe mimo cestovku v angličtine od lokálnych predajcov

lakebabe
3. mar 2024

@augustovkaa poistenie si môžete dať na Slovensku nikdy si nedávam poistky v cestovke ale u mojej poisťovacej agentka ktorá mi zastrešuje všetky typy poisteni

augustovkaa
autor
3. mar 2024

@lakebabe ďakujem za info

evickuska
3. mar 2024

@augustovkaa sla som 2x cez nemecku a super, vacsina z nich vie aj cesky

nikoletta1712
4. mar 2024

@augustovkaa Ja som bola sama v Nairobi cez nemeckú cestovku a delegát vedel po nemecky, čo mi úplne vyhovovalo, lebo ja po anglicky neviem..Či to bolo lacnejšie,neviem…No vtedy žiadna slovenská cestovka neponúkala Nairobi…

nicicka
4. mar 2024

My sme boli takto asi 3x. Posledný krát som si našla cez nemeckú ja ale sprocesovala to kamoška ktorá má cestovku na Slovensku. Čiže ak by sa niečo udialo vybavovala to ona. Aj letenky mi ona poslala. Bolo to super keďže cena bola podľa nemeckej ale podpora slovenská. S angličtinou by si nemala mať problém.

ibrunova
4. mar 2024

@nicicka a odkiaľ ste leteli?

nicicka
4. mar 2024

@ibrunova z Viedne

sono2
4. mar 2024

@augustovkaa tak, ja myslím, že to výhodnejšie moc nebude, nakoľko majú v izbách Rakúšania/Nemci vyššie štandardy aj letisko záleží odkiaľ. Ja by som cez sk nešla žijem v at.
Vieš vybaviť na hotely úplne ináč, keď mate nie slovenské izby pripadne vymeniť atď.
Delegát co ja viem, nevyužívame, môžno vedia po anglicky.
Áno určite výlety v nemčine, poistenia atď určite lepšie v at/de ako na sk.
Myslím cestovné.
Netreba sa s nikým spájať, ideš sa dat ošetriť kde chceš, za koľko chceš.
Aj storno ma iné podmienky a stoji podstate menej. Vieš si zvoliť dátum dovolenky kedy chceš koľko dní chceš. Poznáš odlet okamžite nie ako na slovensku a Vieš si pripadne vybrať iný, čo ti vyhovuje

sono2
4. mar 2024

@ibrunova nie, môžeš odlietaš odtiaľ odkiaľ ty potrebuješ
Letisko neni nikdy dane

tenerifka
4. mar 2024

@augustovkaa vylety budes riesit priamo na mieste cez lokalne agentury, alebo dopredu cez internet/email a uistis sa, ze to bude v anglictine.

lucyl13
4. mar 2024

My ideme tiež prvýkrát cez Nemecku cestovku v júli. Zohnala som lacné letenky do Kalabrie - tam sa z ba nelieta, Takze letíme z Viedne. Cez nich som riesila len hotel s PP. Pozerala som to cez inviu a nakoniec rezervovala to iste cez AZ Travel. Čiže sprostredkovane cez Slovensku CA. Cena parádna, uvidíme ako bude 😊

pr85
10. mar 2024

My sme boli cez rakusku pobocku nemecke CK v Tunisku a bolo super. Leteli sme z Viedne. Delegátka vedela po nemecky, francúzsky (Tunisko je bývalá francúzska kolonia) a arabsky. ja viem po nemecky a francuzsky (aj aj po anglicky a spanielsky), a tak som tlmocil zvysku rodiny. Ale, ak niketo nevie ziaden cudzi jazyk, tak by som nemecku CK neodporucal.