Dovolenka na ostrove Maurícius

14. máj 2021

Ahojte baby neviete poradiť čo vidieť na Mauríciuse alebo aké výlety si urobiť aj s väčšimi deťmi? dakujem

lula3108
15. máj 2021

Ides cez cestovku alebo na vlastnu past? Ak cez cestovku tak su tam delegati jeden manzelsky par zo slovenska, su extremne mili a zlati a so vsetkym vam poradia. Ja som bola na spoznavacej jazde po ostrove- to deti asi velmi bavit nebude ale je to pekne. Potom urcite odporucam rumeriu- vyrobnu rumu, su tam aj ochutnavky a je to krasne prostredie a velmi zaujimave rozpravanie. A urcite urcite chodite na Ille aux Cerfs na rychloclne, to bol najlepsi zazitok a bolo tam aj dost slovakov a cechov v lodke takze ste si aj pokecali a teda je to uzasne vidiet ostrov z dialky a potom ten krasny maly ostrov s uzasnymi plazami. My sme isli aj na delfiny, teraz by som uz asi neisla lebo bola to dost masovka ale zase jedinecny zazitok na cely zivot. A este urcite odporucam snorchlovanie pri koralovom utese👌Mauricius je uzasny a urcite sa tam este niekedy vratim a ak idete cez cestovku tak urcite sa stretnute s delegatkou, ta super poradi

tenerifka
15. máj 2021

na recepcii v hoteloch mas kopec prospektov od miestnych malych agentur, ktore robia rozne vylety, urcite si nerezervuj nic cez slovenskych delegatov, lebo za a, je to masovka (plne autobusy), za b, budes sa citit ako na Liptove (budes ohucana zo slovenciny), za c, byva to predrazene. My vsade riesime vylety tak, ze si najdeme sukromneho sprievodcu s autom, s ktorym dohodneme, co nam moze ponuknut-co je zaujimave, a dohodneme cenu napr.za cely deñ a on nas vozi. Mauricius vsak nie je Zanzibar, mozes si pozicat auto a ist sama.
Konkretne k otazke-neviem, do akej casti Mauricia ides, ale atraktivna je uz samotna priroda, plaze, ktore su rozne na roznych castiach ostrova, urcite nejaky zip line, ale ja som bola pred 7-timi rokmi, vela sa toho urcite zmenilo. Pozri si Tripadvisor.com (anglicky), tam mas kopec tipov

len_nig
15. máj 2021

Mne sa veľmi páčil La Vannila Park 😍 milión veľkých korytnačiek na voľno môžeš chodiť medzi nimi, krokodíly a veľa iného 😊

autor
16. máj 2021

@lula3108
Nejdem cez cestovku dakujem za typy skúsime

beataxxx
16. máj 2021

Kedy tam ides?pretoze zacina obdobie dazdov.....

autor
18. máj 2021

@beataxxx rozmýšľam december január ale už teraz začínam plánovať

tenerifka
18. máj 2021

@beataxxx na Mauriciu je obdobie dazdov cez nasu zimu, vtedy je tam leto a mohla by som o tom napisat knihu, zazila som a teda velmi neprijemne. Teraz tam zacina zima, prsat bude malo, ale v noci sa poriadne ochladi, najma v auguste

tenerifka
18. máj 2021
beataxxx
20. máj 2021

Bola som tam 4 razy a vzdy februar - marec, je pravda , ze raz nam v marci prsalo 11 zo 14 dni, ale zvysne tri razy bola dovolenka bez dazda